Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

А ПОДАТКИ ТО ВЕЛИКУВАТІ (+ВІДЕО)

20 червня 2018 0

Нагадаємо, що в минулому році Дубровицьким районним судом розглядалася справа за позовом приватних підприємців до Дубровицької міської ради щодо неправомірності підвищення ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПОДАТКОВИЙ КАМІНЬ СПОТИКАННЯ

У задоволені позову суд відмовив тільки у зв'язку із пропущенням строку позовної давності, втім судовий розгляд про оскарження податкових повідомлень ще триває у Рівненському адміністративному суді. Тим не менше, мабуть, місцева влада зрозуміла свою помилку і на минулу сесію було винесено проект рішення про зміну ставки податку.

Виступила економіст фінансово-економічного відділу Дубровицької міської ради Марина Столярець, яка зазначила, що проект рішення успішно пройшов всі комісії. Окрім пропозицій від громадян, також і деякі комісії пропонували знизити ставки податків по окремим пунктам, зокрема – для адміністративно-побутових будівель промислових підприємств зменшити ставку з 0,5 до 0,3 та інші. Міський голова запропонував голосувати по кожному пункту окремо. За основу проголосували, а далі почалося найцікавіше, адже за кожні 0,1% ставки точилася справжня війна, тим більше – багато хто з депутатів міської ради є підприємцями.

Виступила депутат Дубровицької міської ради (фракція ПП «ВОЛЯ») Лілія Гладка, яка запитала, чому такі високі ставки для торгових центрів, універмагів і магазинів – аж 0,8%. «Торгівля зараз взагалі загинається» - обурюється депутат і підприємець. Дискусію швидко обрубав мер, який запропонував чітко голосувати по кожній пропозиції окремо.

Таким чином по житловим приміщенням пропозицій не поступило і ставка залишилася на рівні 0,5%. А от гуртожитки обклали податками, якщо раніше було 0,0%, то стало 0,1%. Зауважень до цього пункту у депутатів не було. Далі дійшли до готельно-ресторанного бізнесу. Для готелів запропонували 0,5%, для барів і ресторанів – 0,8%. Це також викликало невдоволення, до якого міський голова був готовий і відразу запропонував до уваги депутатів порівняльну табличку по всіх містах області. Маленьку Дубровицю порівняли з містом-енергетиків Варашем, де ставка на бари і ресторани – 1,5%. Маніпуляцію з боку міської ради депутати-підприємці відразу зрозуміли: «Не рівняйте Вараш і Костопіль до Дубровиці!» - обурилася Лілія Гладка. Та в підтримку позиції мера включилися депутати його фракції. За поповнення бюджету переймається депутат фракції ВО «Батьківщина» Валентина Годунко: «У нас дуже різко знижуються всі ставки, де ж ми будемо брати бюджет?». Втім, депутати-підприємці з фракції ПП «ВОЛЯ» обурювалися і попереджали міського голову і колег-депутатів про те, що навіть такі ставки податків у нинішніх умовах їм дуже важко сплачувати.

В свою чергу міський голова взаємно невдоволений підприємцями: «З отих ресторанів, барів ми отримуємо акциз знаєте який? Менше тисячі гривень! Ніби там п'ють тільки каву і сік». Далі мер звинуватив підприємців в ухиленні від сплати акцизного збору за торгівлю алкогольними напоями. Богдан Микульський не вірить, що малий бізнес у місті знаходиться на межі виживання: «Якщо б вони знаходилися у такому бідному стані, то, мабуть, закривалися б» - сказав під час сесії Дубровицький міський голова.

Депутат Дубровицької міської ради (фракція «Української Народної Партії») Сергій Столярець пропонував ще більше зменшити ставку і для готелю, але міський голова з пропозицією не погодився. Зате дещо поступився для адміністративно-побутових будівель промислових підприємств. Ставка була 0,5, запропонували зменшити до 0,3, Богдан Микульський згодився на 0,4. Але з цим не погодилася депутат фракції ВО «Батьківщина» Ірина Дем'янець, яка заявила, що комісія вирішила зменшити таки до 0,3. До думки комісії мер дослухався.

Точилися дискусії і про торгівельні об'єкти, на які ставка була 0,8, пропонували зменшити до 0,5. Почалося бурхливе обговорення серед депутатів. Комісія пропонувала 0,7, депутат (фракція «Української Народної Партії») Ольга Рузяк, яка також є підприємцем, просила зменшити до 0,5. Солідарною з думкою пані Ольги була і Лілія Гладка: «Треба стати трошечки на бік людей вже» - звернулася вона до міського голови. «0,5 – таких ставок вже ніде немає» - агресивно відповіла економіст міської ради Столярець М. Мер знову махав перед депутатами порівняльною таблицею з інших міст області (де є промислові підприємства і купівельна спроможність населення істотно вища, ніж у Дубровиці). Депутат міської ради (фракція БПП «Солідарність») Геннадій Конончук запропонував пришвидшити голосування за ті пункти, по яким немає дискусій. Але дискусії були практично по всьому, особливо по об'єктам торгівлі.

В якийсь момент депутати зайшли в глухий кут, ні до чого домовитися не вдавалося. Депутат Дубровицької міської ради (фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка) Віктор Краглевич запропонував встановити чіткий грошовий еквівалент, на що Микульський пояснив, що оподаткування прив'язане до мінімальної заробітної плати, яка буде встановлена з 1-го січня 2019 року.

Депутат Ірина Дем'янець заявила, що взагалі не буде ходити на комісії, якщо депутати не будуть голосувати за пропозиції, подані цими комісіями. Підтримала колегу по фракції і Валентина Годунко, яка зазначила, що бюджетна комісія з п'яти членів підтримала запропоновані зміни. Заперечив цьому голова фракції ПП «ВОЛЯ» Василь Бабан: «Депутат має право на свою думку і має право вносити пропозиції». Лілія Гладка намагалася донести, що чим більша мінімальна заробітна плата, тим важче підприємцю платити податки, але складалося враження, що між підприємцями і керівництвом міської ради виросла глуха стіна непорозуміння.

На голосування поставили все ж пропозиції, подані комісіями, які і були підтримані депутатами. Нібито компромісне рішення, але чи зміниться щось у грошовому еквіваленті, якщо мінімальна заробітна плата зросте істотно – прогнозувати важко, тож навряд чи від таких змін ставок податків підприємцям стане набагато легше.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!