Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

АКАДЕМІЯ ГРОМАДЯНИНА: УПРАВЛЯТИ ГРОМАДОЮ МУСИМО МИ

07 травня 2018 0

4-6 травня у Рівному відбулася перша сесія «Академії громадянина» - це цикл навчань для громадських активістів Рівненщини, організований Міжнародним Республіканським Інститутом (МРІ). В навчанні взяв участь голова ГО «СИЛА ВОЛІ» Роман Колюхов


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГО "СИЛА ВОЛІ" НА МАЙСТЕРНІ ЛІДЕРІВ ГРОМАД

Мета «Академії громадянина» - навчити громадських активістів бути більш професійними, допомогти Україні сформувати справжнє громадянське суспільство для впровадження місцевих ініціатив та розбудови спроможних громад.

Вчили цьому рівнян досвідчені експерти: Олександр Солонтай - керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти; Олег Черненко – голова Хмельницької ініціативи, Тарас Случик – консультант муніципального компоненту EU Anti-CorruptionInitiative.

Зокрема, в перший день навчань з Тарасом Случиком розбирали структуру місцевого самоврядування, функції міського голови, сесії рад, виконкому, секретаря тощо. Як виявилось, навіть досвідчені активісти не завжди правильно вміють розмежовувати ці повноваження. Втім, за словами експертів, з цим завданням часто не справляються навіть депутати. Це означає одне – люди, в тому числі й громадські активісти і навіть депутати місцевих рад, не завжди знають і розуміють, хто і за що відповідає в місті.

З Олександром Солонтаєм говорили про проблеми та вчилися розмежовувати їх на проблеми різного рівня – від особистих до державних. Як виявилось, органи державної влади практично не впливають на вирішення проблем на місцях, а з посиленням децентралізації вплив громад на вирішення власних проблем буде ще більш вираженим, в той час як вплив держави послабне.

Олег Черненко навчав як ефективно контролювати публічні закупівлі та де саме можуть критися ознаки корупції.

Також під час практичних занять активісти могли спробувати себе у ролі депутатів, лобістів, міського голови на тренувальних пленарних засіданнях. Вчилися колективно ухвалювати рішення та загалом отримали чимало практичної корисної інформації, яка дозволить більш ефективно втілювати громадські ініціативи на місцях.

Попереду ще дві навчальні сесії а після того відбудеться Всеукраїнська конференція, на якій і будуть представлені результати роботи активістів. Адже протягом тренінгу експерти постійно наголошували, що саме населення тої чи іншої громади є реальною владою в країні, тому воно повинно брати на себе відповідальність і вчитися приймати рішення.

переглядів: 293

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!