Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

АКАДЕМІЯ ГРОМАДЯНИНА: ВІД НАВЧАННЯ ДО ДІЙ

19 червня 2018 0

15-17 червня відбулася остання, третя сесія «Академії громадянина», організована для активних громадян Рівненщини Міжнародним Республіканським Інститутом. Після завершення навчання активісти та майбутні політики стали більш професійними і готові ефективно втілювати власні ініціативи на місцях.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АКАДЕМІЯ ГРОМАДЯНИНА - ЯК НЕ ЗАГРАТИСЯ В ПОЛІТИКУ

Навчання традиційно проводилися у приміщення освітнього простору InfoHUB у Рівному, своїми знаннями на цей раз із учасниками ділилися такі експерти як Іван Лукеря, координатор Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, Тарас Случик, експерт Інституту Політичної Освіти, Андрій Шекета, депутат Закарпатської облради.

В перший день останньої сесії учасники вчилися визначати громадські проблеми, їх причини та наслідки, а звідси і формувати власні кампанії лобіювання громадських інтересів, спрямованих на вирішення цих проблем.

Навчання було сповнене практичних вправ, максимально наближених до реального життя. Зокрема, активісти вчилися формувати «карту гравців» за принципом простого графіка, який ділить цю карту на чотири поля: підтримують і впливають на прийняття рішення; підтримують, але не впливають; не підтримують і впливають; не підтримують і не впливають. Ця вправа є досить практичною, адже дозволяє на старті будь-якого проекту визначити наших потенційних союзників, які, ймовірно, мають вагомий вплив на вирішення питання, яке підіймають активісти. Загалом же, будь-яка кампанія громадського лобіювання складається із 9,5 кроків, кожен з яких авторитетні фахівці детально розжували учасникам.

Як зазначили експерти, перший контакт з посадовими особами може стати і останнім, адже часто вирішення тих чи інших громадських питань відповідає інтересам людей при владі, і нам варто лише звернутися, щоб отримати бажаний результат – новий громадський транспорт чи якісне освітлення у парку. Але буває і так, що влада «стає у позу». Тоді необхідні акції прямої дії, правильно організовувати які і вчилися активісти протягом другого дня навчань.

Експерти вчили правильно спілкуватися зі службовцями, надавши активістам основні інструменти і техніки ведення переговорів. Окремою темою була комунікація із засобами масової інформації, адже лише за допомогою ЗМІ можна донести суть громадської проблеми до максимально широкої аудиторії.

Під час навчання активісти були поділені на три групи і мали можливість підготувати і захистити кампанію громадського лобіювання від «А» до «Я», а потужні експерти підказували і вказували на помилки, які, хоч і не значні, та в реальному житті можуть стати причиною провалу кампанії.

Нагадаємо, Дубровицю на проекті «Академія громадянина» представляли активісти ГО «СИЛА ВОЛІ» Роман Колюхов та В'ячеслав Боковець, тому отримані знання і навички, в даному випадку, стануть у нагоді у процесі створення молодіжного центру у Дубровиці, і не тільки. Адже молода команда дубровицьких активістів має ще чимало ідей, ініціатив та ентузіазму для їх втілення.

переглядів: 713

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!