Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

"АМБАРНИЙ ЗАМОК" НА СІЛЬСЬКУ РАДУ?

31 серпня 2018 1

На сьогодні дуже велика і обширна тема, яка обговорюється громадянами – це фінансова проблема. І, можливо, ще в столиці якось з цим можна миритися, проте, вже в нашому Дубровицькому районі безгрошів'я дало поштовх до закриття сільських рад.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКАРБНИЦЯ ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Наші села на даний час не всі можуть бути успішними. До прикладу візьмемо Великоозерянську сільську раду Дубровицького району, яка є унікальною і зараз на обговоренні всієї Рівненської області. Як відомо, сільській бюджет міг розраховувати тільки на платників податків, а тим – нізвідки взятися, адже податки платити ні з чого, тому, в кінці-кінців, коштів не вистачало на утримання сільського голови та всього апарату сільської ради. Ця ситуація виникла не сьогодні, вона в селі вже триває три роки і час від часу про неї нагадували на нарадах в адміністрації і зустрічах з представниками вищестоящої влади.

Давним-давно селянам обіцяли, що за бюджетні кошти зроблять дороги, відремонтують школи, дитсадки та ФАПи. Обіцянок не виконали, але податки за землю та нерухомість з місцевих жителів справляли вчасно. Фактично саме з них і формувався місцевий бюджет. Проте зараз і цього не стало, тож сільський голова скоротив практично усіх працівників. Залишився лише він та секретар, проте, наразі не вистачає коштів і на їхні зарплати.

Сільський голова Михайло Рябий вже неодноразово звертався і до центральних органів влади, і до обласних, але отримував відмови. Мовляв, фінансувати утримання працівників сільради з обласного чи державного бюджету закон забороняє. Єдиний вихід з ситуації - створення ОТГ. Слід зазначити, що до Великоозерянської сільради входять села Великі Озера, Великий Черемель, Різки та Шахи.

Тож яка ситуація з Великоозерянською сільською радою буде надалі – важко спрогнозувати. Тим більше – така ж ситуація прослідковується і в інших селах району, зокрема Осові та Лютинську. Тому навряд об'єднання в ОТГ примножить щось в цих селах, окрім, власне, боргів. Втім, сидіти склавши руки – не вихід. Адже розпуск органів місцевого самоврядування означатиме, що людям за будь-якою довідкою доведеться їздити у районний центр. Не кажучи вже про більш серйозні проблеми у селі. Саме тому майбутній голова об'єднаної територіальної громади, яка об'єднає у собі всі бідові села, вже зараз повинен мати біль-менш чіткий план виходу із даної кризи, інакше дуже швидко стане винним в усіх бідах цих селян.

переглядів: 813

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
02-09-2018 18:58:25

Астанавитесь

так це означає Жити - По Новому!!! по Петіному

оцінити:

3 4

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!