Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

БАТЬКИ ЧИ БЮДЖЕТ: ХТО ПЛАТИТИМЕ БІЛЬШЕ ЗА ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ В САДОЧКАХ?

11 березня 2019 0

Повертаємось до сесійних питань.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: НА ЩО ОСВІТА ПОТРАТИТЬ П'ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ?

Під час районної сесії в м. Дубровиця, яка проходила 22 лютого 2019 року, було розглянуто наступне:

- про внесення змін до районної програми розвитку та удосконалення організації харчування у дошкільних навчальних закладах Дубровицького району на 2016 - 2020 роки.

При прийнятті районного бюджету на 2019 рік було прийнято рішення про відшкодування 60% вартості харчування у ДНЗ з районного бюджету, а 40 % - батьківська плата. На цій сесії Ніна Стасюк, керівник відділу освіти, молоді та спорту, запропонувала депутатам оплату навпаки – більшу частку оплачувати батькам. «З метою збільшення розміру денної норми харчування однієї дитини на день з 17 до 22 гривень пропонуємо оплату навпаки. Взагалі, Закон передбачає 100 % плату за харчування дітей в дошкільних закладах батькам. Але в нас в районі така ситуація, що не кожна сім'я може забезпечити цю оплату, тому й пішли на ці зміни. Також для багатьох категорій діють пільги, хто звільняється від оплати: діти-сироти, діти учасників АТО, діти, які позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю та діти з малозабезпечених родин. На сьогодні 17 гривень для діток на цілий день - це зовсім нічого, краще взагалі закрити садочок», - запевнила вона.

З такою думкою не погодився Олександр Задорожний, заступник голови райради. Він наголосив: «Трішки не погоджусь з приводу того, що треба перекладати більшу частину фінансування за харчування на батьків. Краще не загружати батьків зайвими видатками, а поврізати фінансування держустанов, які ми не зобов'язані утримувати, а просто своєю доброю волею голосуємо і виділяємо гроші. Норму можна підняти, але не перекладати її на батьків».

Також в дебатах депутати наголошували, що у дошкільних навчальних закладах м. Дубровиця діє рішення, за яким за харчування дитини 30 % платить міська рада, а 70 % - оплачують батьки.

В свою чергу, депутат районної ради Рожко Станіслав додав: «Проаналізувавши по нашому садочку, то багато не буде платить. Це пов'язано з тим, що вписано дуже багато пільгових категорій, під які підпадає дуже багато громадян. Тому платять одиниці».

Також свою пропозицію вніс депутат райради Яковець Михайло: «Я пропоную 50 на 50 відсотків. Те, що в цьому році буде перевиконання і ми найдемо ці 250 тис. гривень, я в цьому впевнений, але і збільшувати це теж неправильно».

Врешті-решт, ініціативу О. Задорожного депутати не підтримали та проголосували за зміни, які були запропоновані Н. Стасюк.

Прикрим є те, що один з депутатів (з етичних міркувань не будемо називати хто саме) навіть сказав чи то на сміх чи то всерйоз: «наробили дітей, то хай і платять». Звісно, добре тим, хто має кошти і може заплатити, але ж є й такі, які ледь зводять кінці з кінцями. Де брати гроші цим батькам?
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!