Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

БЕРИ ЯКОМОГА БІЛЬШЕ, ДАВАЙ ЯКОМОГА МЕНШЕ

19 липня 2017 0

Неодноразово на сесіях Дубровицької міської ради нам доводилось чути закиди про те, що критикувати може кожен, а ось вносити конструктивні пропозиції ні. Що ж, ми зовсім не проти такого виду співпраці, тому сьогодні говоритимемо саме у цьому руслі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЛАДА ОБІЦЯЄ ВІДРЕМОНТУВАТИ КІЛОМЕТРИ МІСЬКИХ ДОРІГ


Благоустрій відіграє дуже важливу роль у житті будь-якого населеного пункту – чи то невеличкого села, районного центру чи великого мегаполісу. Інша справа, яким саме чином ведеться робота у цьому напрямку.

Наше мальовниче місто Дубровиця, яке має більш як тисячолітню історію, за останні роки помітно змінилось. Центр став уквітчаним доглянутими клумбами, гарними ошатними лавками, новими парканами, свіжоукладеною бруківкою… Проте, мова йде саме про центр, а як щодо периферійних вуличок Дубровиці, у якому вони стані і чи змінилось щось у напрямку благоустрою у них за ці роки?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОРОБИНСЬКІЙ ПОВНІСТЮ ЗАМІНЯТЬ БОРДЮРИ

У документі під назвою «Програма благоустрою міста Дубровиця на 2017 рік» який затвердили зазначено:

На наступний рік важливим пріоритетом міської політики у сфері благоустрою має стати належне утримання і розвиток громадських просторів: площ, вулиць, тротуарів, зелених насаджень, майданчиків та інших відкритих міських просторів, які містяни використовують для прогулянок, відпочинку, зустрічей та спілкування. Це ті місця, де люди відчувають зв'язок з містом та іншими людьми. Проводити час на вулиці має бути так само комфортно, як і вдома. Створення громадських просторів вимагає дотримання якісних критеріїв, багатофункціональності та простоти рішень, залучення містян до впорядкування територій.
Програма благоустрою міста розроблена для здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання території міста в належному санітарному стані, поліпшення її естетичного вигляду, забезпечення зовнішнього освітлення, збереження об`єктів загального користування.

На все це було передбачено програмою 127 тисяч гривень.

Проте, на жаль, у програмі не було конкретно зазначено, яким саме вулицям нашого міста пощастить у цьому році потрапити під критерій тих, що потребують благоустрою. Безсумнівно, що найближчі вулиці до центру варто окультурювати, адже саме центр є візитівкою нашого міста. Але ж місто починається не з центру… Якщо спробувати пройти пішки чи проїхати транспортом по вуличкам поза центром, то ви відчуєте помітну різницю у якості доріг і, певно, згадаєте всіх святих і грішних завдяки ямкам і вирвам, які утворились на них за ці роки «ремонтної недоторканості».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАУВАЖЕННЯ ЩОДО ЯКОСТІ РЕМОНТУ ДОРІГ У ДУБРОВИЦІ

Також, місто помітно змінилось завдяки свіжоукладенній бруківці, але не варто, аби благоустрій завершувався лише цим, та як наслідок, дозволами на встановлення тимчасових споруд (МАФів), які аж ніяк не стануть окрасою нашого старовинного міста, а навпаки – перетворять його на подобу суцільного стихійного ринку.

Дуже добре, коли місто розвивається і в його благоустрої відбуваються позитивні зміни, але ті методи, якими це досягається, ставлять під сумнів ці «благі наміри», якими може бути вимощена дорога зовсім не до Раю. Судячи з останніх рухів у цьому напрямку не кожен бажаючий може прийняти участь у поліпшенні інфраструктури міста – це дано обраним особам, які після укладання бруківки в подальшому поставлять тимчасову торгівельну споруду, що в кінцевому результаті може перетворитись на повноцінне нерухоме майно. То про які правила благоустрою може йти мова у цьому випадку?

Діючими Правилами благоустрою міста Дубровиця, що прийняті ще 22 червня 2012 року рішенням №535 на сесії міської ради, забороняється розташовувати об'єкти торгівлі на всій території міста, крім спеціально призначених для торгівлі місць (магазини, ринки, кіоски). Але, на жаль, перелік місць для торгівлі в місті не спостерігається, а тому місця торгівлі розкидані хаотично. А через відсутність такого переліку і відповідного порядку розташування місць для торгівлі у місті може статися так, що буде стояти магазин на магазині. Особливо зважаючи на те, що на наступне засідання виконавчого комітету із 16 питань 9 стосуються саме дозволу на встановлення тимчасових споруд. Ніхто не проти розвитку бізнесу у місті який братиме участь і в його благоустрої, але, на нашу думку, до цього питання необхідно підходити раціонально, а не за принципом "бери якомога більше, давай якомога менше".

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!