Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ ЗРОСТАЄ. А ЯКА Ж СИТУАЦІЯ В НАШОМУ РАЙОНІ?

05 травня 2018 0

Питання з працевлаштуванням – дуже актуальне. Ситуація на ринку праці складна і вона постійно змінюється.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОСВІТЯНИ ВИЙШЛИ НА МІТИНГ. ЧИ ПОЧУЛА ЇХ ВЛАДА?

Наш світ не живе, а виживає. І добре, коли все добре, а коли ні? Що робити тоді, нам, простим громадянам держави, як повноцінно жити? Адже, щоб безтривожно жити потрібно мати хорошу перспективну роботу. А щодо цього, то в нашій країні повний провал. Молоді спеціалісти в пошуках робочих місць вже не знають куди податися та й взагалі чи є перспективність в їхньому навчанні будучи студентом? Бо ж не всі вищі навчальні заклади, ліцеї, профучилища та інші освітні заклади можуть протягом навчальних років гарантувати робочі місця.

За даними Міжнародної організації праці рівень безробіття у 2018 році буде аналогічним минулому показнику. Відповідно звіту за 2017 рік, рівень безробіття в світі склав 5,6 %. Таким чином – майже 200 млн людей на землі не мають роботи. Очікується, що цьогоріч рівень безробіття у світі знизиться ще на 0,2 %.

Ми звернулися в Дубровицький центр зайнятості, щоб побачити яка ж ситуація з безробітними в нашому районі. За словами заступника директора районної служби зайнятості Бугринця Олексія Васильовича, протягом 2018 року послугами центру зайнятості скористалось 1658 чол., мали статус безробітного 935 осіб. Станом на 01. 05. 2018 на обліку в центрі зайнятості в пошуках роботи перебувало 526 чол., що мають статус безробітного, з них (71,9%) – особи, які проживають у сільській місцевості. Отримували допомогу по безробіттю 386 чол. Середній розмір допомоги по безробіттю у березні 2018 року становив 1473, 78 грн.

Впродовж січня-квітня цього року до Дубровицького районного центру зайнятості роботодавцями району було подано 487 актуальних вакансій. Всього фахівцями центру зайнятості було укомплектовано 442 вакансії.

Протягом поточного року здійснювалися заходи сприяння зайнятості населення, зокрема, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг, працевлаштування на вільні та новостворені робочі місця, у тому числі за рахунок здійснення компенсації фактичних витрат роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих на нові робочі місця безробітних громадян, а також щодо підвищення конкурентоспроможності безробітних громадян шляхом організації професійного навчання та організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Також, як зазначив Олексій Васильович, отримали роботу за сприяння служби зайнятості 440 осіб, в тому числі 189 осіб з числа зареєстрованих безробітних. При цьому, 76,9% з них працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного. Із загальної чисельності працевлаштованих 111 осіб становили особи, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (соціально незахищені), у тому числі 6 осіб з інвалідністю. На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 9 безробітних громадян.

Одним із провідних напрямків діяльності служби зайнятості є організація професійного навчання, передпідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. За цей рік пройшли навчання 92 чол. з числа зареєстрованих безробітних. Впродовж січня-березня на громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру працювало 138 безробітних.

«Для заохочення безробітних використовуємо активні заходи по їх працевлаштуванні, тобто професійне навчання, громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру. За цей період залучено 22 особи – на громадські роботи і 116 – на інші роботи тимчасового характеру. Такі заходи дають свої плоди і є шанс, що людину візьмуть на постійне місце роботи. Щодо професійного навчання, то в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості можна отримати безкоштовно робітничі професії за 56 ліцензованими професіями. Ми сприяємо першочергово особам, які не мають професії або виявили бажання її змінити. За ці кілька місяців 92 особи скеровані на навчання, 69 осіб вже отримали спеціальність, 64 особи працевлаштовані. Після нашого навчання працевлаштування складає 92,8 %», - розповів Олексій Васильович.

Також за його словами, особи, старше 45 років за сприяння державної служби зайнятості мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, підготовка на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні.

Навчання здійснюється професійно-технічними та вищими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на провадження діяльності з надання освітніх послуг, за затвердженим Міністерством соціальної політики України переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер. Особа здійснює вибір професії, спеціальності за переліком, затвердженим Мінсоцполітики, а також форми та місця навчання.

Також у центрі зайнятості введено нові послуги для безробітних та роботодавців:

  • -Електронна черга реєстрації громадян;
  • -Електронний кабінет безробітного і роботодавця;
  • -Відео-резюме та відео-вакансія.

«Електронна черга реєстрації громадян» дозволяє за допомогою Інтернету самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця центру зайнятості з метою отримання консультації з питань реєстрації в службі зайнятості, профнавчання, профорієнтації тощо.

Роботодавці також можуть співпрацювати з центром зайнятості в онлайн-режимі за допомогою «електронного кабінету роботодавця», не витрачати час на відвідування самої служби. Такі сучасні сервіси підвищують рівень взаємодії служби зайнятості з роботодавцями.

Пріоритетними напрямками служби зайнятості визначено: розширення сфери застосування праці, створення роботодавцями нових робочих місць, розвиток підприємницької ініціативи економічно-активного населення, підвищення рівня зайнятості сільського населення, активізація комунікацій з роботодавцями, тимчасова зайнятість на громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, проведення профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю та дорослим населенням.

На сьогодні всі сфери потребують робочої сили. Але проблема в тому, що нема або фінансування або ж люди пенсійного віку не бажають сидіти дома, а бути при роботі. Молодь же в цей час має шукати собі заробітку в інших країнах. А наша держава високо згори за цим усім спокійно спостерігає. І коли вже українська нація зможе працювати на своїй Батьківщині і отримувати відповідну заробітну плату – то це не відомо.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!