Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЧИ ЛИШАТЬ МАТІР УЧАСНИКА АТО БЕЗ ЗЕМЛІ?

06 листопада 2017 1

На території Трипутнянської сільради на сьогоднішній день є шість учасників АТО. Здавалося б що такій кількості учасникам не має бути проблемою надати обіцяні та гарантовані державою земельні ділянки. Проте, ні – проблеми таки є…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОВОРИЛИ ПРО ЗЕМЛЮ ДЛЯ АТОВЦІВ


Трипутнянська сільська рада має у своєму складі шість населених пунктів. Так, з с.Трипутні є два учасники антитерористичної операції, з с.Вільного – один, з с.Кривиця – двоє і один із с.Літвиця. У 2015 році повстало питання щодо резервування земель для учасників АТО, тому було подано клопотання щодо цього. Це були землі по пів гектара кожна під будівництво житлових будинків: у с.Трипутні дві ділянки, у с.Літвиця – 2, с.Вільне – 1 і у с.Кривиця – 2 ділянки. Та для ведення особистого селянського господарства в урочищі «Груші» – 3 га, «Хмелю» – 2 га та в урочищі «Біля церкви» – 2 га. Але тоді сказали що землі в урочищах «Біля церкви» та «Груші» вже проінвентаризовані, і у випадку зняття мораторію на продаж землі вони першочергово будуть виставлені на продаж.

Коли хлопці повернулись з АТО, то не звертались із земельного питання до 2017 року. А потім всі шестеро попросили землю для ведення особистого селянського господарства у с.Кривиця в урочищі «Біля церкви». Тож, на основі цього виник певний конфлікт. Для його вирішення сільрада знову але вже не на районне, а на обласне управління Держгеокадастру подала клопотання про включення таки вищеперерахованих земель до резерву для видачі їх учасникам АТО. У відповіді було сказано теж саме - що ці земельні ділянки не можна надавати для ведення особистого селянського господарства, оскільки вони проінвентаризовані, а отже із зняттям мораторію продаватимуться. Сільрада знову зібрала атовців з питанням де вони хочуть отримати землю і знову подала щодо цього клопотання до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області і за інформацією біля деяких з урочищ це клопотання задовільнили.

Ну з цією ситуацією принаймні все зрозуміло… Та є інша, яка на колегії заставила увесь зал гудіти з обурення до дій голови Трипутнянської сільської ради. Річ у тім, що на колегії була присутня матір одного з учасників АТО яка розповіла про те, що її вразило навіть не те, що гарантовану державою землю для її сина важко було «вибити», а те, як поводило себе керівництво у цьому питанні.

Вона розповіла, що з Віталієм Геннадійовичем Сімаченком та головою сільради Романом Харитоновичем Щуром була проведена зустріч вищеназваними шістьма претендентами на земельну ділянку, на якій останній заявив (цитуємо слова матері): "Я кістьми ляжу, але тої землі тобі там не дам". Пройшов певний час і матір атовця попросила Віталія Григоровича приїхати і глянути на землю, верхній шар якої за документами був порушений. Однак очевидці її запевняли що земля там абсолютно нормальна. Від її домівки місця огляду до якого вони поїхали 8 км, а жіночці, на хвилинку, 60 років! Вона добралась туди попутнім транспортом. Зустрілись на тому місці В.Г. Сімаченко, Р.Х. Щур, працівниця геокадастру та безпосередньо матір учасника АТО. Походили, подивились, порушеного верхнього шару землі не знайшли. Тоді жінка запропонувала поїхати і подивитись на зарезервовану землю біля цегельного заводу. До тієї території шляху було 6 км. Коли зібрались, жінка хотіла сісти в авто до Романа Харитоновича, але той, маючи ще два місця її туди не пустив. Тож, Віталій Геннадійович разім із своєю працівницею спокійно сіли у авто до сільського голови і поїхали. Жінка ж знову добиралась попутнім транспортом.

У своє виправдання голова Трипутнянської сільради сказав, що йому просто накипіло. А ось щодо репліки «Кистьми ляжу…» сказав, що такого не було. Сказав, що у цьому питанні є конфлікт інтересів і що він сам живе у с.Кривиця, тож йому ще у вічі людям треба дивитись. Матір атовця ж відповіла, що конфлікту інтересів там нема, а просто голова і його зять там «миють». На це Роман Харитонович потішив присутніх зазначивши, що всі там миють.

Вражає те, як люди, що отримали хоч «клаптик» влади, дозволяють собі поводитись зверхньо над рештою людей. І тим паче дико, коли така поведінка стосується жіночої статі! Зрештою, голова РДА зробив зауваження Роману Харитоновчу щодо неприпустимості такого поводження з жінками і зобов'язав голову сільради вибачитись перед матір'ю атовця і вирішити цю складну ситуацію. Але ж як то кажуть, осад то лишиться…
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
07-11-2017 09:59:02

Markus

І цю свинську владу треба захищати?

оцінити:

5 1

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!