Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧИ ОТРИМАЄ ДОПОМОГУ РАЙОННА ЛІКАРНЯ?

23 липня 2018 0

Минулого тижня, а саме 19 липня, проходила нарада за участю голови Дубровицької райдержадміністрації Миколи Петрушка. На цьому засіданні обговорювали питання щодо фінансування медичної галузі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕВЖЕ РАЙОННУ ЛІКАРНЮ БУДУТЬ ЗАКРИВАТИ?!

На нараду були запрошені лікарі, міський та сільські голови, а також підриємці району. Було розглянуто такі не менш важливі для кожного з нас питання, як розвиток та освоєння нових технологій в медицині.

Голова райдержадміністрації наголосив на важливості підтримки медицини підприємцями району та спільно з міським та сільськими головами обговорив можливі варіанти вирішення проблемних питань в медичній галузі.

- На сьогодні є необхідність поспілкуватися нам в такому обширному товаристві, оскільки є така проблема фінансування в галузі охорони здоров'я. На сьогодні є заборгованість в медицині за 2017 рік, яку, на жаль, наші медики не отримали. І це питання треба вирішувати. І в цьому році також дана галузь недофінансована. На органи місцевого самоврядування покладено зобовязання дофінансовувати медицину. Але дивлячись на наші бюджети (районних та сільських рад), вони бажають бути кращими. На жаль, наш район був і є дотаційним, ми забезпечуємо виконання бюджету лише на 10% , а 90% дотацій надає держава. Тому треба обговорити і вирішити як нам вийти з такої ситуації, адже не вистачає 1 мільйона гривень для погашення боргів, - зазначив Петрушко Микола.

До лікарні звертаються всі, коли мають проблеми зі здоров'ям, а от допомагати медичній галузі, не в усіх є бажання. Лікарні є головним компонентом української системи охорони здоров'я. Система фінансування, тобто методи, що використовуються для оплати послуг лікарень, займає центральну позицію в секторі охорони здоров'я. За словами головного лікаря Поліщука Олександра, становище лікарні не дуже сприятливе.

- За минулий рік за допомогою державної субвенції було закрито борги щодо заробітної платні медпрацівників. Аби вийти з подібної ситуації, лікарі беруть відпустку за власний рахунок і на цьому ми зекономили майже 600 тисяч гривень. Ми просили допомоги в депутата Яніцького Василя та в благодійника М'ялика Віктора і де тільки можна, і допомогу надають, але щодо медичних апаратів та обладнання, то вони своє відслужили і потрібно закупляти нове. На даний час Міністерство нічого не закупляє, - розповів головний лікар.

Також Олександр Костянтинович висловив подяку партії «ВОЛЯ», яка допомогла відремонтувати дитяче відділення та «Молодіжному Альянсу», які закупили нові ліжка у відділення та дали кондиціонер в лабораторію. Олександр Костянтинович звернувся з проханням мобілізувати ресурси ОТГ та лікарні. Адже, 60% коштів, що виділяє держава, осідає в громадах, а вже лікарні нічого не дістається.

На даній нараді був присутній лише один підприємець, який не заперечував щодо того аби співфінансувати нашу лікарню з громадами. Що ж думають з цього приводу інші підприємці, поки, що не відомо, адже спочатку їх треба всіх зібрати і обговорити вирішення даної проблеми. Міський та сільські голови обіцяли допомагати коштами хто скільки зможе для Дубровицької центральної районної лікарні. І як буде далі погашувати борги наша лікарня – не можна сказати остаточної відповіді. Але звісно, що лікарня – це заклад, до якого звертаються всі в разі якоїсь біди. То ж спільними зусиллями місцевої влади та підприємців, надіємось, що ситуація в медичній установі покращиться.

переглядів: 645

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!