Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЧИ ПОТРІБНА НАМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ?

10 травня 2018 0

Нещодавно відбулася нарада-семінар з міським та сільськими головами району під керівництвом голови райдержадміністрації Миколи Петрушка. Розглядалося центральне і важливе питання про реформу децентралізації в Дубровицькому районі.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БЕЗРОБІТТЯ В УКРАЇНІ ЗРОСТАЄ. А ЯКА Ж СИТУАЦІЯ В НАШОМУ РАЙОНІ?

Як наголосив Олександр Поліщук – експерт з питань фінансів та бюджету Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування»: «Вже давно відкрите і не раз обговорювалося за цю реформу. Основний меседж децентралізації – центральні органи влади і влада в цілому делегує повноваження на місця і відповідно фінансовий ресурс для їх забезпечення реалізації. Для цього необхідно об'єднатися. В нас на території є 2 об'єднані громади – Висоцька і Миляцька, які успішно справляються з покладеними на них обов'язками. На жаль, в інших сільських радах не все так добре. Частина с/р наповнюють бюджети і виконують свої функції якісно, а інші – не мають навіть коштів на заробітну плату. І цей дисбаланс присутній на сьогоднішній день, є ці прогалини в законодавстві. Але є реальний шлях вирішення цієї проблеми – це об'єднання в ОТГ. Маленькі команди мають об'єднуватися в більші, щоб бути самодостатньою і говорячи про наш район, то цей фінансове коливання буде ліквідоване. І тоді вже жителів ОТГ можемо пропорційно забезпечувати соціальними програмами та потребами, розвивати територію та місцевість. Для того, аби наповнити бюджет, то перш за все, треба розвивати економіку».

Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину і освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті і освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. І найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. Отже саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними вирішувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність. Для цього в Україні відбувається децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування.

Очікується, що 2018 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування: до кінця року більшість існуючих малочисельних місцевих рад можуть об'єднатися, а отже і стати спроможними перебрати на себе більшість повноважень, належним чином використовувати ресурси і нести відповідальність за свої дії чи бездіяльність перед людьми та державою. Це створить стійке підґрунтя для наступних кроків реформи місцевого самоврядування.





переглядів: 1.1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!