Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧИ ПОТРІБНА ТЕС НА ДУБРОВИЧЧИНІ? (+відео)

06 листопада 2018 1

Наприкінці сесії у міській раді, яка проходила у жовтні 2018 року, слово надали представникам компанії "Спектр Продукт».


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: НАСКІЛЬКИ ПРОЗОРИЙ БЮДЖЕТ НАШОГО МІСТА?

Свій проект щодо утилізації сміття та використання сільськогосподарських відходів для отримання тепла і електричної енергії представив Анатолій Сторожук, технічний координатор вищезазначеної компанії.

Він пояснив депутатам: «В Україні ми займаємося будівництвом електростанцій. На протязі року вивчаємо можливості в Дубровицькому районі, співпрацювали з адміністрацією. Вивчили можливість по відходах та сировині по всій Україні. Будівництво електростанції, яка буде працювати на деревині, на відходах, що є в цьому районі, з виробництвом електроенергії і попутного тепла, потужністю 6 МВт. Ці підприємства, які ми створюємо, на сьогоднішній день, є високоефективними, з дуже високою ступінню екологічних вимог і очисткою димових газів. Ми розраховуємо на ту сировину, яка є в цьому районі. Наша компанія робить все «під ключ»: проектуємо, монтуємо, запускаємо. Є потенціальні фінансові інвестори, які готові вкладати кошти в ці об'єкти, інфраструктури. Будуть робочі місця, будуть додаткові податки для місцевої громади, ще плануємо додаткове виробництво з потужним теплом».

Слід зазначити, що в Україні дана компанія побудувала по даним проектам 3 ТЕС, зокрема у м. Рахові (Закарпаття) та у м. Іванків (Київщина). На рахунок останньої багато негативних відгуків місцевих жителів, які неодноразово транслювали у ЗМІ.

В депутатів назріли свої питання до виступаючого гостя. Як зазначив депутат Краглевич Віктор Васильович: «Шість років тому до нас на Дубровиччину привозили ваші проекти. Тоді ми порахували, що аби «прокормити» всю цю ТЕС, потрібно буде вирізати весь Дубровицький, Зарічнянський, Володимирецький райони».

Депутат, Лехкобит Олег Володимирович запитав: "Яка місячна потреба в деревині"? На що інвестор відповів: «Якщо середня вологість деревини 40 %, то для спалювання це має бути 7 тонн на годину. На сьогоднішній день по даним, які надали лісгоспи, не використані деревинні стойки, які пропадають, то є на рівні 78 тисяч тонн. А для реалізації проекту потрібно на рівні 62-65 тисяч тонн на рік». Тоді Олег Володимирович зазначив звідки ж такі підрахунки і підтвердив, що дійсно за рік потрібно вирізати всі види деревини північних районів, аби забезпечити потужність ТЕС.

Депутати брали активну участь в обговоренні даного питання. Але цей важливий проект потрібно виносити на громадське обговорення.

На прикладі Іванківської ТЕС є перестороги, аби не повторилася подібна ситуація в Дубровиці. Адже це нестиме загрозу навколишньому середовищу та здоров'ю населенню. Смертельно небезпечна Іванківська ТЕС побудована з порушенням в 40 км від Чорнобильської АЕС, у третій зоні зараження, де щоденно спалюють сотні тонн лісу, частина якого заражена.

Звісно, що запуск електростанцій – це хороший розвиток, надходження коштів до бюджету, створення нових робочих місць… Але це питання потребує детального вивчення.
переглядів: 813

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
06-11-2018 18:33:12

Маркус

Треба повним бараном бути, щоб повірити цим шахраям. Яка електростанція на дровах??? В нас прма лінія з Рівненської АЕС, може хто не знає, на колишню бавовнопрядильну фабрику. В нас надлишок потужностей. Їм треба тільки дозвіл на землі і вирубку лісу. Ще Дубровиця дихає чистим повітрям? То схаменіться. Питання не рядове. Якщо влада надасть дозвіл, то буде пізно. Інформуйте людей про кожен крок цієї оборудки.

оцінити:

11 1

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!