Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧОГО БОЇТЬСЯ ОСВІТА?

05 травня 2017 6

На тринадцятій сесії Дубровицької районної ради сьомого скликання розглянули питання, яке викликало палку дискусію. Воно стосувалось освітян, а точніше призначення керівників навчальних закладів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДПУСТКА ТЕХПРАЦІВНИКІВ – ІНІЦІАТИВА ЧИ ПРИМУС?


Заступник голови райради Олександр Задорожний запропонував внести зміни до Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій, закладів, об'єктів спільної власності територіальних громад району, укладання та розірвання з ними контракту. Якщо точніше, то зміни стосувались призначення та звільнення вищеперерахованих керівників, які, на його думку, повинні відбуватись за погодженням з головою районної ради та головою райдержадміністрації.

Голосування за цей проект рішення не минуло без палкого обговорення депутатами. Першим попросив слова Сергій Киркевич. На його думку це питання не є суттєвим, оскільки через пів року чи рік буде створено громади у районі, а отже, якби була законна можливість, то, по великому рахунку, ці повноваження щодо призначення та звільнення варто було б передати сільрадам. Також він зазначив, що за його головування було «без давки» обрано трьох директорів шкіл і порадив заступнику голови райради на бюджетній комісії працювати без надмірних емоцій та обвинувачень освіти у корупції без наявності конкретних фактів. На що Олександр Задорожний відповів, що якби мав факти, то звертався б безпосередньо до прокуратури.

Рік тому, ви говорили теж саме, коли я піднімав питання врегулювання призначення, яке «з боями» винесли на цю сесію, оскільки є ті, хто не хоче аби воно було прийняте. Ви казали, що будуть громади і хай вони приймають рішення. Рік минув і утворилась Висоцька громада. За минулий рік Ніна Іванівна багатьом директорам підписала контракт на п'ять років. Тому, якби ми ще у минулому році внесли зміни до положення і відповідно до законодавства погоджували б на сесії чи надали право голові районної ради погоджувати директорів шкіл, то напевно не усім директорам шкіл контракт погодили б на п'ять років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ ВІДПРАВЛЯТЬ НА НАВЧАННЯ

Зараз процедура така – Ніна Іванівна, як керівник освіти, подає голові адміністрації погодження на директорів шкіл, хоча закон про загальну середню освіту вимагає аби погоджував не лише голова адміністрації, а і орган місцевого самоврядування, тобто ми (мається на увазі районна рада – прим. авт.), бо ми є власниками шкіл, які є комунальним майном. То чому ці норми закону не виконуються? – запитав О. Задорожний у керівника управління освіти, молоді та спорту.

Своєю чергою, новоспечений депутат райради Ніна Іванівна Стасюк відповіла:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ОТРИМАЛА МАНДАТ ДЕПУТАТА РАЙРАДИ

Оскільки ми розглядали на президії це питання, у законодавчому полі я вам казала, і 35 статтю я вам прочитала. Управління освітою – це трішки інше Олександре Григоровичу і ви це поняття вивчите. Але я сьогодні як керівник не боюся погодження ні з головою райради, ні з головою адміністрації. Але мені прикро, що ви сьогодні, як баба на базарі – "хтось, щось, десь сказав"… Будь ласка факти! Скажіть, якому директорові я сьогодні продовжила контракт, якому не варто було цього робити? Ви певно краще знаєте, що робиться в освіті і хочете нею керувати?! Жоден керівник не приймався одноосібно.
Згідно норми закону про загальну середню освіту, рішення приймається відповідним органом управління освітою і за проходження керівником погодження на атестаційній комісії. Тобто, при управлінні створена атестаційна комісія, яка попередньо перед призначенням його погоджує. Я пропонувала у цю атестаційну комісію, яка є при управлінні освіти, внести кандидатуру будь-якого депутата чи від громадськості – приходьте… Але це працівник освіти і його треба щоб призначали ті, хто володіє питаннями освіти. Наприклад, я після проходження цієї комісії погоджувала питання усно з головою.

Також начальник управління освіти зазначила, що наразі це питання є упередженим і його не варто розглядати, оскільки на часі зміна закону про освіту, де не буде призначати відповідний орган управління освітою, а буде конкурсна основа і вже потім призначатиме засновник. Цей закон вже пройшов перше читання і очікується його прийняття у червні.

Депутат Григорій Шах зауважив, що не завжди закони проходять друге читання, а ця пропозиція, яку вони розглядають, стосується не лише директорів шкіл, а всіх керівників комунальних установ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «АВГІЄВІ СТАЙНІ» РАЙОННОЇ РАДИ

У районній раді вже прийнято два рішення по цих питаннях, які говорять про те, що керівники, які призначаються адміністрацією погоджуються районною радою. Дана пропозиція, можна сказати, спрощує цей порядок. Там погодження не сесією районної ради і керівників адміністрація призначає, а тільки погодження. Таким чином, ми трохи знімаємо бюрократію. Що стосується атестаційної комісії, то ніхто не забороняє аби ви подавали свої пропозиції, але це не означає що комісія призначає. Хочу наголосити, що ми розглядаємо не призначення керівників, а погодження призначення. Тому я пропонував би це рішення прийняти за основу.

Далі, депутат Ніна Стасюк та заступник голови райради почали «мірятись» знаннями у освітньому законодавстві. Яковець Михайло сказав, що взагалі не розуміє працівників освіти. У законодавстві дійсно є колізії, зазначив він, але ж мова йде про прозоре призначення. Інші райони, не дивлячись на ситуацію із законами, погоджують керівників на сесіях.

Зрештою, депутати не проголосували за проект рішення тим самим не підтримавши змін у положенні. Дивно, адже мова дійсно йшла не про призначення, а про погодження. Своєю чергою, це наштовхує на думку, що керівникові управління освіти таки є чого боятись…
переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (6)
08-05-2017 11:31:32

Олексій Лясковець

Погоджуюсь з Михайлом! Порядок призначення директорів має відбуватися прозоро та виважено.Так само як і призначення інших керівників комунальних закладів - а не так як підписали контракт головному лікарю!

Чомусь ці питання в ОТГ не виникають! Можливо тому що вони самі вирішують і самі призначають директорів!
Але для того щоб реалізувати цей план щодо прозорого та виваженого призначення директорів, коли ще децентралізація в повній мірі не пройшла то потрібно було скасувати свої рішення Дубровицької районної ради про делегування повноважень Дубровицькій РДА, створити при районній раді виконавчий комітет і всі повноваження щодо призначення, розпорядження коштів і т д повернути тому органу, котрий і повинен все це робити - Дубровицькій районній раді, до моменту створення всіх ОТГ на території Дубровицького району. Можливо навіть і кількість працівиків буде менша ніж зараз у Дубровицькій РДА.

оцінити:

17 2
07-05-2017 20:35:25

Михайло Яковець

Ну що можна сказати на такі слова.. Крот мені нагадує російських ватників, які під різними ніками пишуть різні фейки..Я з ним буду погоджуватись або ні, лише за умови, якщо він вилізе на верх і відкриє своє лице.. "Гюлчатай открой личко" - і тоді ми поспілкуємось відкрито... .

оцінити:

7 7
07-05-2017 18:07:41

Крот -Яковцю

Як для мене краше бути ВСЯКИМ кротом а ниж Ригою перефарбованой під БППшника у якого раптом прокинулася якась хоробрість - а де був ваш ЯЗИК пан Яковец? коли ваші колеги регіонали рвали район, та що там район всю країну.Щось не пам'ятаю бурхливих висловлювань у бік освіти і їхніх начальників, призначення деректоров(тепер вас турбуe) . Такі сраколизы як ви, Стасюк, .......... і вам подібні довели всю країну до бідності і розрухи(довели своєю мовчазною згодою).Це скільки кипіло ?Що тільки зараз накипіло. Ще два слова по Червоному хресту -мені розяснять не треба людям піди поясни.ТІ хто проживає у багатоповерхівці могли б мати свої сарайчики та гаражі з дитячим майданчиком так ні тепер черговий місцевий Князьок прикупить по тихому ласий шматок - не погано розібралися в ситуації

оцінити:

11 4
05-05-2017 15:58:40

Крот

Районом рулять Петрушка, Стасюк, Киркевич, Сухович ,Поліщук ,Столярец, Рапухi-поки ці деятелі будуть на своїх посадах добра не буде. Лясковець пішов, Яковець прокинувся, а решта щo??????

оцінити:

18 4
05-05-2017 08:05:25

Толя Попко

Не розумію, навіщо депутати лізуть до працівників і директорів шкіл? Їм мало влади?

оцінити:

4 21
05-05-2017 02:25:33

Михайло Яковець

Повністю згідний з висновками автора! Бояться в нас в районі прогнівити освіту через що й і закривають очі на деякі речі.Недоторкана вона якась у нас виходить. Всім якось всеодно, що в грудні райрада виділяє кошти на купівлю книжок, а тим часом освіта із своїх залишків купує деякі речі, без яких могла обійтись. Всім якось всеодно, що через освіту нам в цьому році можна забути про розвиток спорту, культури чи фінансування інших соцпрограм, бо вони спільно з фінвідділом при прийннятті районного бюджету на 2017 вміло приховали бюджетну "дірку", яка станом на 01.04.17р. вже становить аж в 12 млн.грн. Як і чим вона буде закриватись - невідомо. В районному бюджеті таких коштів нема.. Всім якось всеодно, що погодження директорів шкіл з органом місцевого самоврядування (так вимагає закон) зменшує корупційні ризики, однак освіта не хоче щоб так було. В цій ситуації мене взагалі дивує позиція Ніни Іванівни, яка треба щоб найперша була зацікавлена в такому порядку призначення директорів шкіл (щоб її ніхто не звинувачував у корупції), але вона називає будь-які причини (нестиковка законодавства, скоро приймуть новий закон про освіту, створяться ОТГ і т.п.) лише б не прийняли рішення (що і відбулося). І хоча я знаю, що цим своїм коментарем визву гнів у багатьох колег- депутатів, але, вибачте - просто накипіло.. Може вже хватить про такі речі мовчати.

оцінити:

20 12

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!