Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧОМУ НЕ ВСІ ПП МОЖУТЬ ОФОРМИТИ ПЕНСІЮ

07 листопада 2017 0

Нещодавно до нашої редакції надійшла інформація щодо того, що в архівах Дубровицького відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області немає даних щодо сплати єдиного соціального внеску підприємців, які займались підприємницькою діяльність на початку 2000-х років. А відтак, відповідні служби не маючи достатньої інформації не можуть зробити правильні пенсійні нарахування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ ЛИШАТЬ МАТІР УЧАСНИКА АТО БЕЗ ЗЕМЛІ?


Цю ситуацію ми попросили прокоментувати начальника Дубровицького відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Клюйко Олега Самійловича:

Законодавство по єдиному соціальному внеску (ЄСВ) змінюється в сторону більшого контролю за стажем. До 2011-го року єдиний соціальний внесок адміністрував пенсійний фонд (сьогодні Зарічненське об'єднане управління Пенсійного фонду України), у якого на той час не було розроблено відповідного програмного забезпечення. І тепер, пенсійний фонд хоче від податкової довідок по деяких підприємцях, які своєю діяльністю займались ще у 2002 році та інформацію щодо того, що і скільки вони платили. Але питання у тому, що термін зберігання справи лише п'ять років. Зараз у нас 2017 рік, а тим підприємцям, які припинили свою діяльність у 2001-2002-х роках ми не змогли надати довідку, оскільки не мали інформації щодо їхньої діяльності. А пенсійний фонд їх присилає до нас. По декількох людях, так склалось, що особові справи збереглись. Адже, до прикладу, він був ПП у 2002, 2012 та 2013 роках. Тобто його особова справа збереглась, оскільки він діючий підприємець. По таких ми довідку давали. А якщо підприємець закрився у 2001-2002 роках, а сьогодні вже 2017-й, то по них справ вже нема.

Держава створила конфлікт інтересів у якому заручниками стають всі сторони. З цієї ситуації досить складно знайти вихід як податковій, так і пенсійному фонду. Але тим підприємцям, які у 2001-2002-х роках займались підприємницькою діяльністю та зберегли свої податкові справи чи хоча б свідоцтво платника фіксованого податку можна надати відповідні довідки – зазначив Олег Самійлович. Держава робить реформи, але, на жаль, не все у них передбачає.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!