Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ДЕПУТАТ РАЙРАДИ ВИМАГАЄ ПРИТЯГНУТИ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

03 лютого 2020 0
Депутат Дубровицької районної ради від фракції ВО "Батьківщина" Сергій Петрушко 31 січня звернувся до голів Дубровицької районної ради та Дубровицької районної державної адміністрації з вимогою притягнути головного лікаря Дубровицької ЦРЛ Олександра Поліщука до відповідальності.



Текст відповідного звернення депутат Сергій Петрушко оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці.


"Ситуація, яка склалася в Дубровицькій ЦРЛ – результат бездіяльності головного лікаря Олесандра Поліщука по реалізації медичної реформи", - зазначає у своїй заяві депутат.

Мета медичної реформи, нагадує Сергій Петрушко, направлена на те, щоб населення отримало якісні, а головне безкоштовні медичні послуги. Першу умову – створення комунального некомерційного підприємства депутати виконали ще наприкінці 2018 року: Дубровицьку ЦРЛ реорганізували в КНП Дубровицька ЦРЛ. Наступним кроком ЦРЛ повинно було стати отримання нової ліцензії на медичну практику протягом 3 місяців після створення КНП. Але, наголошує депутат, навіть через рік цього не відбулось, тому що ЦРЛ не може виконати ліцензійних умов стосовно забезпечення лікарні необхідним медичним обладнанням, а саме: томографом, апаратом УЗД з доплером, мамографом, бронхоскопом та іншим.

"Без ліцензії неможливо укласти договір на оплату медичних послуг з Національною службою здоров'я. НСЗУ має переконатися, що надавач медичних послуг забезпечить надання якісних і безпечних послуг і ефективно буде використовувати бюджетні кошти. За чотири роки роботи районної ради сьомого скликання депутати не чули від керівництва лікарні звернень про необхідність в новому діагностичному обладнанні жодного разу. Хоча щорічно районний бюджет мав змогу виділяти на нове обладнання близько 1 мільйона гривень", - йдеться у зверненні.

З 01.04.2020 року лікарня буде отримувати на 40% менше бюджетних субвенцій порівняно з минулим роком, а з 01.01.2021 року бюджетних субвенцій взагалі не буде, так як лікарня повинна буде заробляти самостійно, співпрацюючи з НСЗУ, нагадує Сергій Петрушко.

"Звичайно можна взяти обладнання,якого не вистачає, в оренду в комерційних структурах. Тоді послуги будуть платними, і лікарня з цього нічого не отримає. Хто оплатить за теплопостачання, електроенергію, зарплату санітаркам, сантехнікам, бухгалтерії? Сума оренди, яку отримує лікарня від здачі в оренду приміщень, не покриває навіть заробітної плати головного лікаря.Так згідно звіту головного лікаря за 2018 рік орендна плата складає 202 662 гривень, а заробітна плата Олександра Поліщука за 2018 рік без ЄСВ складає 272 802 гривень А от середня зарплата хірурга на місяць складала за 2018 рік 5 478 гривень", - наводить факти у своїй заяві Сергій Петрушко.


Депутат нагадує, що у 2019 році Дубровицька центральна районна лікарня придбала за бюджетні кошти легковий автомобіль бізнес-класу вартістю 1,8 мільйона гривень замість спеціалізованого. Це авто не пристосоване для транспортування лежачих хворих.

"На мою думку, це не тільки неефективна витрата бюджетних коштів, а злочин, тим більше в умовах медичної реформи. У бюджеті відсутні кошти на діагностичне обладнання, то до чого тут легковий автомобіль преміум класу?", - вважає депутат.


Згадує Сергій Петрушко і про ремонтні роботу на 1,5 мільйона гривень у 2019 році.Тоді відбулася реконструкція приймального відділення під відділення невідкладної допомоги.

"Вся реконструкція полягала у заміні кахелю на підлозі приймального відділення 70 метрів квадратних. То, на мою думку, такий ремонт не потребує від виконавця будівельної ліцензії, і роботу можна виконати разом із матеріалами і демонтажем максимум за 80 тисяч гривень. А де решта 1,4 мільйони? Витрачено на оплату кошторисів? Шановні, ні нові вікна, двері, підлога не лікують хворого. Не в цьому заключається невідкладна допомога, а в тому щоб пацієнт, його рідні відчували що вони потрапили у медичний заклад, де нададуть не список із переліком ліків,які необхідно придбати в аптеці, а де з перших хвилин рятують життя і здоров'я пацієнта", - звертається депутат.

Сергій Петрушко зазначає, що ЦРЛ щорічно отримує десятки мільйонів.гривень бюджетної субвенції на ліки. А саме цілодобова невідкладна допомога за ці кошти не організована.

"Так само багато питань до розподілу цих ліків вцілому для надання безкоштовної медичної допомоги. Натомість у приймальному відділенні добре налагоджено збір благодійних внесків у вечірній та нічний час, у вихідні дні. Без касового апарату, касових квитанцій. Після мого втручання та за підтримки заступника голови райради, в ЦРЛ встановлено в вересні минулого року платіжний термінал, але кому він потрібен. В ЦРЛ і надалі посилають сплачувати благодійні внески через касу, торгувати бланками під виглядом благодійної допомоги, а чи потрапляють ці благодійні внески на рахунок ЦРЛ - питання риторичне", - зазначає депутат.


Сергій Петрушко зазначає, що в 2019 році витратили 2,496 мільйона гривень на медичне обладнання та удосконалення лікувального процесу. Ряд обладнання було надано ЦРЛ за сприяння Міжнародного банку реконструкції і розвитку.

"Апарат УЗД за 1,130 мільйона гривень - це дуже круто, але чому пацієнти не знають, що в лікарні є таке обладнання? Де це обладнання? Хто має змогу на ньому пройти обстеження? Чому хворих посилають пройти обстеження на приватному УЗД апараті ФОП Вишневської, там, мовляв, краще УЗД?", - задає питання депутат.

Також у своєму зверненні Сергій Петрушко цікавиться, чому головний лікар використовує службовий транспорт для особистих цілей та за які досягнення отримує премії і надбавки.

"КНП «Дубровицька ЦРЛ» потрібен грамотний менеджер, який забезпечить реалізацію медичної реформи, мета якої полягає у наданні пацієнту безкоштовних медичних послуг з обстеження, діагностики, лікування, оперативного втручання, реабілітації, вартість яких відшкодує Національна служба здоров'я", - заявляє депутат.

Головним завданням для ЦРЛ на сьогодні, на думку Сергія Петрушка, є забезпечення діагностичним обладнанням, збереження колективу лікарів, медичних сестер, заключення договорів з Національною службою здоров'я та підключення до електронної системи.

У зв'язку із викладеним депутат вимагає від Дубровицької РДА провести перевірку фінансово-господарської діяльності КНП Дубровицька ЦРЛ, а саме:

1. Перевірити кошти, сплачені головному лікарю Олександру Поліщуку без погодження з органом управління майном (Дубровицькою райрадою, згідно укладеного контракту) у вигляді премій, винагород за підсумками роботи за 2017- 2019 років,надбавок за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність і напруженість у роботі утримати з заробітної плати Поліщука О.К.. Визнати їх як збитки нанесені КНП «Дубровицька ЦРЛ»,через порушення умов контракту.

2. Перевірити вартість ремонту трактора МТЗ-80, та вартість проїзду службовим транспортом Поліщука О.К. у власних цілях ..Визнати це як збитки нанесені КНП «Дубровицька ЦРЛ» через порушення умов контракту.


3. Перевірити договори оренди комунального майна КНП «Дубровицька ЦРЛ», заключені без попередньої згоди органу управління майном, визнати недійсними, дії гол. лікаря- порушенням законодавства України, умов контракту, статуту ЦРЛ.ьКомісії районної ради з питань економічного розвитку, підприємництва і комунальної власності доручити розглянути доцільність укладення цих договорів.

4. На підставі вищевикладеного - розірвати контракт, укладений з головним лікарем КНП «Дубровицька ЦРЛ» Поліщуком О.К. через порушення умов контракту з повною компенсацією збитків, нанесених КНП «Дубровицька ЦРЛ».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ВРЯТУВАТИ РАЙОННУ ЛІКАРНЮ": ПІД СТІНАМИ ДУБРОВИЦЬКОЇ РДА ВІДБУВСЯ МІТИНГ





переглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!