Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ДУБРОВИЧИИНА ПРОЩАЄТЬСЯ З ЛЕГЕНДАРНИМ ВЕТЕРАНОМ УПА. ВІДЕО

04 січня 2020 0
Обірвалося життя легендарного ветерана Української Повстанської Армії Степана Бакунця. Відомому патріоту було 95 років.


Про це повідомляє Дубровицька районна державна адміністрація на своїй сторінці у Фейсбуці.

У п'ятницю, 3 січня, зупинилося серце ветерана УПА Степана Бакунця. Цей легендарний повстанець увійшов не тільки в історію Дубровиччини, а й в історію національно-визвольної війни українського народу.

Олександр Шмалюк (справжнє ім'я Степана Бакунця) народився у селі Тинне Сарненського району. Родина жила не заможно, виховувалося п'ятеро дітей. Щойно батьки звели нову хату, грянула Друга світова війна. Разом із клунями та хлівами селян, згорів і будинок Шмалюків. Тоді батько підшукав за річкою закинутий маєток, туди й переїхала сім'я. Згодом до будинку Шмалюків стали приїздити «гості», то був вишкіл майбутньої УПА. За тиждень у помешканні селян оселилися до сорока людей, тут вони тренувалися володіти зброєю. Коли ж прийдешні вирушали в дорогу, Олександр вирішив піти з ними. Так розпочався бойовий шлях майбутнього Героя, який на сьогодні обріс легендами...

Мрія Степана Бакунця здійснилася - Україна здобула незалежність, і старість колишній ветеран прожив у скромній сільскій жовто-блакитній хатині, яку важко не помітити у селі Кураш Дубровицького району. До останнього дня колишній воїн зберіг світлий розум і чітку пам'ять, тож в деталях міг довго і цікаво розповідати про події, які довелося пережити. В нього брали інтерв'ю журналісти, а спогади, які стали вагомим внеском у дослідження справжньої історії УПА на Поліссі, в деталях записували історики-дослідники. Завжди привітний, простий і гостинний - він любив приймати і частувати гостей.

У суботу, 4 січня, до будинку легендарного ветерана з'їхалися небайдужі, аби попрощатися назавжди, провести його в останню путь і висловити свою останню шану. Пам'ять про великого патріота Україна буде вічною. Слава Україні! Героям слава!

"Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну. І все життя їй подарив", - викарбувано на надгробній дошці справжнього патріота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В 93 РОКИ РОЗРОБИВ ПРОЕКТ, ЯКИМ ЗАЦІКАВИЛИСЬ ВЧЕНІ

переглядів: 9K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!