Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ДУБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СВЯТКУЄ НОВОСІЛЛЯ

09 листопада 2016 1

Хоч і невеликими темпами, та зміни в країні на краще все ж таки помітні. Не минають зрушення і Дубровиччину. Восьмого листопада 2016-го року Дубровицький районний суд з урочистостями переїхав до нового приміщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВПЕРТА ДУБРОВИЦЬКА МІСЬКА РАДА


За радянських часів у цьому приміщенні розміщувався банк «Україна». Пізніше будівля довгий час пустувала, руйнувалася. На баланс Дубровицького районного суду вона була передана вже давно, та раніше не було коштів для ремонту. І ось нарешті у 2016 році судова адміністрація вирішила зробити подарунок дубровицькому правосуддю – гроші виділили і відразу ж розпочалися активні ремонтні роботи у приміщенні колишнього банку.

Ще сьомого листопада судові справи розглядалися у старому приміщені на Воробинській, а вже восьмого – служителі Феміди зустрічали поважних гостей у стінах нового суду на вулиці Миру. Судді та працівники апарату ретельно готувалися до урочистостей, останні приготування тривали до пізнього вечора напередодні, ремонтники завершували «останні штрихи» ремонтних робіт, аби встигнути до урочистого відкриття.

Привітати гостей на порозі нового приміщення випала честь наймолодшій судді Дубровицького районного суду Обороновій Ірині Володимирівні. Почалися урочистості із Державного Гімну України, після чого суддя коротко переповіла історію Дубровицького районного суду, який працює вже понад півстоліття. Розповіла, що у новому приміщенні був зроблений якісний ремонт, створено комфортні умови для здійснення правосуддя, запроваджено систему безпеки у вигляді камер відео спостереження та сучасної сигналізації тощо. Замість старих решіток для обвинувачених встановлено сучасні прозорі кабінки. Загалом же, Дубровицький районний суд втілює у собі поєднання молодості та досвіду, адже поруч із молодою суддею Іриною Обороновою, приймала гостей і голова суду Сидоренко Зоя Сергіївна, яка займає свою посаду вже понад 20 років. Звісно ж, участь в урочистостях брали не тільки судді Сидоренко, Отупор та Оборонова, а й усі без винятку працівники апарату Дубровицького районного суду

За українською традицією поважним гостям вручили святковий коровай, а далі – запросили перерізати стрічку.

Після короткої екскурсії новим приміщенням, гості зібралися у залі засідань, де святкування продовжилося в більш офіційній обстановці. До слова був запрошений голова Державної судової адміністрації України Холоднюк Зеновій Васильович. Він представив присутнім презентацію щодо роботи судової системи в Україні та Рівненській області. Пан Холоднюк з гордістю зазначив, що план надходжень до бюджету за рахунок судового збору відчутно перевищений. Коштів надійшло значно більше, ніж в минулі роки. Варто зазначити, що це не пов'язано зі збільшенням звернень громадян до суду. Швидше, причиною є істотне збільшення ставки судового збору (наприклад, за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою з 0,2 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати). Крім того, скасовані пільги щодо сплати судового збору. На разі Рівненська область займає 15-те місце (з 25-ти) в Україні по надходженню судового збору.

Також Зеновій Васильович зазначив, що якщо не буде прийнято відповідного закону – всіх зароблених судовою гілкою влади коштів може не вистачити на заробітні плати суддям, адже їхній розмір «прив'язаний» до мінімальної заробітної плати, яка з нового року буде збільшена до 3200 гривень. У законопроекті пропонується нараховувати заробітну плату суддям на базі не мінімальної заробітної плати, а на базі прожиткового мінімуму, який також з часом буде зростати, але не такими швидкими темпами, як мінімальна зарплата. Поки ж зі статистики випливає, що середньомісячна суддівська винагорода у 2016-ому році становить 23 438 гривень, на 2017-ий рік планується збільшення до 32 603 гривні.

Не повинні, на думку голови ДСА, скаржитися на свою зарплату і працівники апарату суду, адже, за його словами, у них вона відчутно вища ніж в державних службовців, які працюють в інших установах. Так, зокрема, для працівників апарату суду судів загальної юрисдикції в цьому році планується довести середню заробітну плату до рівня 7 200 гривень, а у 2017-му році вона має зрости до 9 310 гривень. А ще в 2013-му році вона була на рівні 2 146 гривень, тобто – відчутний істотний ріст.

Загалом, свято проходило у незвично святковій для такого закладу обстановці. Адже суд – це невеселе місце, звідки хтось відправляється відбувати покарання у місця позбавлення волі, хтось у виснажливих судових засіданнях поновлює свої порушенні права, а хтось розчаровується в українському правосудді, не зумівши довести свою правоту.

Тож хочемо надіятися, що нове приміщення суду стане символом і нового правосуддя – чесного, відкритого, законного та справедливого.
переглядів: 6.1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
24-03-2017 22:20:46

Зарекі Алє

а баялі давно ,шо малі оддать на гороцку поліклініку, а потом на семейну медіцину гороцку а так обещалі дурілі бабок і дєдув , уколи вам в центрі і давлєнє помірать ЗАРЕКІ АЛЄ!

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!