Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

Є ТАКА ПРОФЕСІЯ - БУТИ МИЛОСЕРДНИМ: В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОГО ПРАЦІВНИКА

03 листопада 2019 0
Їхня професія - суцільний негатив, але змушує лишатись людиною. Вони працюють зі знедоленими, яким іноді стають найріднішими. Їхнє свято - перша неділя листопада. Вони - працівники соціальної сфери.


Кожен випускник школи мріє і прагне обрати престижну професію: вчитель, лікар, педагог, юрист... Одиницям щастить опанувати рідкісні професії - хтось здіймає літаки в небо, хтось мандрує на вантажних човнах океанами від порту до порту. Як би банально не звучало - всі професії важливі, навіть такі приземлені, далекі від романтики неба чи океану, як працівник соціальної сфери. Це, мабуть, одна із найсумніших професій у світі, а відтак - одна з найважчих з моральної точки зору. Адже щодня тим, хто обрав для себе цей професійний шлях, доводиться працювати із негативом. Оскільки соціальної допомоги люди потребують не від хорошого життя...

Ймовірно, день працівника соціальної сфери саме тому й не відзначають зеленою весною чи посеред веселого літа. Його відзначають у сіру, темну, сумну осінню пору, яка ніби символізує "осінь життя" їхній підопічних. Всім, хто стикався з доглядом за особами похилого віку, відомо, як іноді це важко. Тому, певно, далеко не кожен зміг би працювати у соціальній сфері. Тут необхідні залізні нерви, але в той же час - добре серце.

На Дубровиччині соціальною опікою займається Дубровицький районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), стаціонарне відділення якого знаходиться у селі Висоцьк. Не дивлячись на максимально комфортні з матеріальної точки зору умови, з моральної точки зору атмосфера у закладі, м'яко кажучи, не дуже весела. Адже тут знаходять свій прихисток люди, яким у кінці життєвого шляху більше немає куди йти. Історія кожного - це окрема драма, з якої можна писати книжку чи знімати фільм. Це поламані долі, самотність, бідність. У кожного з тих, хто опинився в притулку для одиноких стареньких, біда у житті сталася по-своєму, але в підсумку всі вони зійшлися в одній точці, яка, швидше за все, буде їхньою останньою зупинкою на трасі під назвою "Життя". Це важко усвідомлювати, певно, кожному. А ще - кожен з них хоче поділитися своїм внутрішнім. Для них немає іншої розради. Тому лікувати, годувати, доглядати - це далеко не основна функція соціального робітника. В першу чергу - це психолог, для багатьох знедолених - остання чужа але рідна людина. Кожного слід вислухати, зрозуміти, підтримати. Знайти слова, аби підбадьорити у тій ситуації, з якої вже справді немає виходу. В умовах аури приреченості довкола, працівники залишаються оптимістами, джерелом життя і позитиву у "сумному царстві", демонструючи внутрішній запальний і незламний життєвий стержень. Це і є пік їхнього професіоналізму, це їхній щоденний подвиг.

Трохи більше пощастило тим соціальним працівникам, які відвідують підопічних вдома. Готують їм, прибирають, перуть. Мабуть, коли одинока людина похилого віку вдома - вона трохи по-іншому сприймає старість, не так, як ті, хто на "стаціонарі". Тому, мабуть, й сприймають соціальних працівників, як друзів, як гостей. Сам факт того, що хтось відкрив двері у хату до старенької чи старенького - це вже для них свято. Про них не забули, вони не одні, комусь вони треба. Комусь можна розповісти про своє, від когось почути останні новини, випити з кимось чаю. Це, здавалось би, елементарні людські потреби спілкування, які у поважному віці дуже загострюються... Тому соціальний працівник виконує значно важливішу і благороднішу місію, ніж думає сам. Він допомагає людині почуватися по-справжньому людиною, а не забутою всіма соціальною одиницею.

У день професійного свята хочеться побажати всім, хто має відношення до соціальної сфери, аби життя компенсувало вам стократним позитивом все, з чим доводиться працювати щодня. Аби ваш внутрішній заряд енергії вирував на повну потужність, заряджаючи всіх навколо. Аби держава і суспільство гідно оцінили ваш повсякденний нелегкий труд.

Фото архівне

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «СИЛА ВОЛІ» РОЗДАЛА ЧЕТВЕРТИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ВАНТАЖ НА ДУБРОВИЧЧИНІ. ФОТОпереглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!