Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ГО «СИЛА ВОЛІ» НА МАЙСТЕРНІ ЛІДЕРІВ ГРОМАД

16 квітня 2018 0

Міжнародний Республіканський Інститут (МРІ) провів тренінг на тему «Майстерня лідерів громад» для представників громадських організацій трьох областей України – Рівненської, Херсонської та Донецької. У числі рівненських організацій була представлена ГО «СИЛА ВОЛІ».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР - ЛАНЦЮГОВА РЕАКЦІЯ

МРІ створено у 1983 році як неприбуткова та неурядова організація, спрямована на підтримку свободи та демократії в усьому світі. Протягом 30 років МРІ зміцнює демократію шляхом проведення практичних семінарів із залученням відповідних експертів. Фінансується діяльність МРІ Державним департаментом США, Агентством США з міжнародного розвитку, Національним фондом на підтримку демократії, ООН та рядом інших фондів і агентств. Свої представництва МРІ має в більш як 100 країнах світу, в тому числі й в Україні. Управління МРІ здійснюється Правлінням, очолює яке на даний час Джон Маккейн.

В Україні МРІ працює з 1994 року. Мета діяльності в Україні – поглибити співпрацю політичних партій з громадянським суспільством задля вирішення місцевих питань у дусі партнерства. МРІ проводить власні незалежні соціологічні опитування для вирішення ключових проблем на місцях. Також програми МРІ спрямовані на налагодження співпраці між Сходом і Заходом України.

13-14 квітня на тренінгу «Майстерня лідерів громад», організованому МРІ, Рівненщина була представлена п'ятьма учасниками, вперше в заходах МРІ взяла участь Дубровиця, яку представляв голова ГО «СИЛА ВОЛІ» Роман Колюхов.

На тренінгу було порушено чимало актуальних для більшості українських міст питань. Зокрема партнер експертної компанії "pro.mova", член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький провів секцію на тему «Як запровадити сталі зміни активним громадянам у своєму місті». На думку експерта, підкріпленою рядом досліджень, в Україні важко втілювати зміни тому, що для 80% українців в пріоритеті стоять потреби виживання (війна, тарифи, ціни, робота). Лише 4,2% українців хочуть і можуть впроваджувати зміни, але це критично мало. Для розвитку, на думку Глібовицького, Україна має стати країною розмаїття, коли кожен регіон (чи громада) дає Україні особливий унікальний продукт.

Експерт Інституту Політичної Освіти Тарас Случик виступив з презентацією на тему: «Кращі практики місцевого самоврядування або куди прикластись, щоб щось вдалось», а правозахисниця Олександра Делеменчук розповіла про інклюзивну освіту.

А ось Соломія Бобровська, колишня заступниця голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі, вочевидь, найбільше сподобалась учасникам, адже після її щирого виступу про роботу у команді реформаторів з нею залюбки фотографувалися, брали автографи і висловлювали їй свою повагу. На думку Соломії, яка, до речі, родом із міста Рівне, молоді необхідно йти на державну службу аби здійснити справжні невідворотні зміни в Україні.

Дуже детальним та корисним соціологічним опитування поділився Любомир Мисів – заступник директора соціологічної групи «Рейтинг». Так, зокрема, в Україні створено абсолютно незалежний рейтинг міст, який оцінюється за 13-ма критеріями:

1. Інформація про роботу органів місцевого самоврядування;

2. Доступ та участь (інструменти безпосередньої участі громадян в управлінні містом);

3. Закупівлі (рівень дотримання ЗУ «Про публічні закупівлі»);

4. Житлова політика;

5. Бюжетування та контакти (прозорість бюджетної політики);

6. Гранти, виділення фінансів (прозорість та відкритість процедур);

7. Соціальні послуги (наявність он-лайн послуг);

8. Кадрові питання (прозорість кадрової політики);

9. Професійна етика і конфлікт інтересів;

10. Землекористування і будівельна політика (прозорість виділення ділянок);

11. Комунальні підприємства (наявність наглядових рад);

12. Комунальне майно (прозорість процедури продажу і оренди);

13. Освіта (відкритий розподіл місць, он-лайн сервіси).

Перше місце у цьому рейтингу займає Львів. Рівне посідає на разі 26-ту сходинку, Дубно – 55, решта міст Рівненщини взагалі відсутні в рейтингу.

На думку експерта, для справжніх змін в місті має бути «коаліція реформ», яка складається з представників різних політичних сил, громадських організацій та бізнесу. Де є співпраця між цими трьома групами – там є розвиток, а ті міста, де точаться конфлікти – деградують.

На відміну від всіх інших спікерів, Андрій Сусленко, експерт з комунікацій, який працював на каналах «5 канал» і «Еспресо», провів ряд практичних занять на тему лідерства і командобудування.

Олег Черненко, адвокаційний менеджер Хмельницької ініціативи, розповів про створення у місті Хмельницькому молодіжного центру, що дуже актуально і для Дубровиці.

Нара Наріманова, асистент програми МРІ, розповіла про роль лідерів громад та Академію громадянина в містах. Так, зокрема, МРІ готовий безкоштовно навчати молодих політиків та громадських активістів ставати справжніми лідерами своїх громад та творити зміни на місцях. Найближчий тренінг відбудеться у Рівному вже 4 травня. Тож якщо ви молодий та активний мешканець Рівненщини, маєте амбіції політичного чи громадського діяча та мрієте втілювати зміни у своїй громаді – подавайте заявку до 20 квітня 2018 року на офіційному сайті IRI.org.ua.

Таким чином тренінг для тренерів «Майстерня лідерів громад» дав можливість активістам ГО «СИЛА ВОЛІ» отримати нові знання, практичні навички, ідеї, а головне – корисні знайомства з безліччю експертів, які готові безкоштовно ділитись своїми знаннями і всіляко сприяти змінам на місцях.





переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!