Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ГОВОРИЛИ ПРО ЗЕМЛЮ ДЛЯ АТОВЦІВ

04 листопада 2017 0

На четверговій колегії в РДА піднімалось дуже важливе питання, а саме стан забезпечення учасників АТО та сімей загиблих земельними ділянками сільськогосподарського призначення та під житлове будівництво. Першим доповідав начальник управління Держгеокадастру у Дубровицькому районі Рівненської області Сімаченко Віталій Геннадійович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МІСЬКРАДІ ОБГОВОРЮВАЛИ ПИТАННЯ РОЗПОДІЛУ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК


Він зазначив, що за 10 місяців 2017 року до його відомства надійшло 74 звернення учасників антитерористичної операції Дубровицького району, яким передано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства та садівництва загальною площею 37 га землі:

  • на території Селецької сільради – 1,5 га;
  • Залузької – 20,4 га;
  • Колківської – 4,4 га;
  • Миляцької ОТГ – 8,8 га.

За 2014-2016 роки до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області звернулось 220 учасників АТО для яких в районі було передано 64 га землі. Міською та сільськими радами у Дубровицькому районі відведено 87 ділянок учасникам АТО під будівництво.

Першою причиною складнощів із надання земель під будівництво є затвердження відповідно до законодавства містобудівної документації. Перспектива є там, де вже розробляється генплан – с.Лудинь, с.Селець, Висоцька сільрада, Сварицевицька також, тривають роботи по Трипутнянській сільраді.

У соцмережах активно розповсюджується інформація щодо того, що кожен українець має право на безоплатне утримання 2 га землі. Проте, норми чинного земельного кодексу не пристосовані до реалій, адже навіть самої площі нашої держави не вистачить, аби дати кожному українцю по 2 га.

У Дубровиці на даний час роздано 27 земельних ділянок для учасників АТО під житлове будівництво (в основному це було зроблено у 2015-2016 роках), і 5 ділянок для ведення особистого селянського господарства. 8 га землі було повернуто у комунальну власність міста через суд. В реєстрі обліку на отримання земель є 266 заяв. Територія міста становить 887 га, тож міський голова наголосив, що вийти із цієї ситуації з 2-ма га просто не можливо.

На найближчій сесії Дубровицької міської ради планується виділити 48 земельних ділянок для ведення селянського господарства, але не по 2 га, а по 10 сотих. Наразі для ведення селянського господарства атовцям у Дубровиці в районі с.Берестя є 7,8 га землі і 50 ділянок по вул. Володимирській навпроти льонозаводу.

Кулик Андрій Євтухович як член колегії вихід із земельної ситуації вбачає у інвентаризації земель та створенні генплану по всіх населених пунктах району, щоправда сільради мають самостійно шукати для цього кошти. І коли землі введуться у межі населених пунктів, то потреба у геокадастрі відпаде. Проте, прогнози міського голови щодо виходу з положення де бракує землі атовцям, невтішні – за його словами це буде не через рік, і не через два.
переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!