Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ – НЕ БУЛО, НЕМА Й...

28 липня 2017 0

Ми вже звикли до того, що питаннями бюджету займаються лише орган місцевого самоврядування разом з депутатами. Пересічні жителі ж навіть не здогадуються про те, що й вони можуть обирати на що варто витрачати бюджетні кошти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФРАКЦІЯ ПП «ВОЛЯ» ПРОВЕЛА ЗВІТ ПЕРЕД СВОЇМИ ВИБОРЦЯМИ


Нещодавно побувала на сторінці у Фейсбуці Дубровицької РПО ВО «Батьківщина», де описано звіт Дубровицької міської депутатської фракції ВО «Батьківщина» про роботу за 2016 початок 2017 років. Дуже зацікавили кілька речень:

Хочу сказати, що депутати і міський голова – це і є міська рада. Вони повинні працювати в унісон. Міський голова один не може знати проблем усіх вулиць. Саме депутати повинні йому підказувати й допомагати. Бо розпорядником коштів є саме міський голова. І він вирішує, скільки грошей куди направити, скільки коштів на що вистачить.

Так, погоджуємось з тим, що депутати та міський голова повинні бути одним цілим для того, щоб успішно реалізовувати свої обов'язки перед громадою, яка їх обрала. Проте, та ж громада має право брати участь в частинці перерозподілу місцевого бюджету на потреби свого населеного пункту. Таку можливість, скажімо жителям нашого районного центру Дубровиця, надає громадський бюджет, який інакше ще називають бюджет участі або партиципаторний бюджет. Що ж це таке і з чим його «їдять»?

У сучасному суспільстві зросла соціальна активність – з'явились громадські організації, активісти, які мають бажання брати участь у вирішенні проблем суспільства та свого населеного пункту. У них виникають ідеї щодо того, яким чином можна покращити благоустрій території міста, які соціальні, культурно-митецькі чи спортивні заходи варто провести тощо. Відповідно, в таких реаліях виникає соціальна потреба у створенні дієвих інструментаріїв для співпраці та залучення громадськості до вирішення важливих питань життєдіяльності міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є партиципаторне бюджетування. Хочемо зауважити, що бюджет участі – дуже дієвий механізм для того, щоб знаходити порозуміння між владою та людьми, долати корупцію, робити місто кращим. Завдяки такому демократичному «інструменту», кожен мешканець великого міста чи районного центру зможе відчувати власну причетність та відповідальність за те, яким буде його місто у майбутньому.


Як це працює?

Мешканці міста, депутати, представники органів місцевого самоврядування, члени громадських організацій обговорюють пріоритетні шляхи розвитку громади. Після обговорень у громади та органу місцевого самоврядування формується бачення того, які ідеї треба реалізувати першочергово. Простіше кажучи – це можливість громади реалізовувати власні соціальні проекти за бюджетні кошти.

Перший крок до реалізації – це ідея та її технічне обґрунтування. Реалізовувати цю ідею, за умови підтримки її громадою, буде міська влада за бюджетні кошти. Мешканці міста своїм голосуванням обиратимуть кращі проекти – це можна було б реалізувати на просторах інтернету на офіційній сторінці Дубровицької міської ради.

Після затвердження бюджету міста на наступний рік мали б бути визначені структурні підрозділи міської ради, які в подальшому були б відповідальні за виконання проектів-переможців. Реалізація проектів відбувалася б протягом визначеного бюджетного року, а по завершенню оприлюднився б публічний звіт.

Та це все можливо у інших містах. Наша ж Дубровицька міська рада й досі прагне жити у «кам'яному віці» вважаючи, що перерозподіл бюджету – це лише справа міського голови та депутатів. Ну не хочуть вони такими «дурницями» обтяжувати громаду. Звідки такі висновки? З відповіді виконавчого комітету Дубровицької міської ради яку він нам надіслав на запит щодо громадського бюджету:

На Ваш запит виконком Дубровицької міської ради інформує про те, що бюджет участі є громадським проектом, який на практиці не відпрацьований. Згідно до вищевикладеного, Дубровицька міська рада на даному етапі впроваджувати його не планує.

Не було, нема й схоже не буде … Ось вам і демократія…

А ось як це реалізовується у інших містах:








переглядів: 1.7K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!