Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЇЇ КРЕДО – ЩОБ НЕ СТАЛОСЬ, ТИ ПОВИНЕН БОРОТИСЯ ПОСТІЙНО...

11 жовтня 2017 0

Ще Ярослав Мудрий писав, що книги — це ріки, що напоюють моря. Вони вчать нас мислити, співпереживати та мріяти. Для когось, книга є життєвим натхненням, а для когось й самим життям. А для молодої та тендітної засновниці луцького видавництва «Синя папка» Елли Яцути книга стала життєвою філософією. Журналістам POLISSYA.ORG вдалося поспілкуватись із молодою та успішною дубровичанкою. Отож…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОВА ГО «СИЛА ВОЛІ» РОМАН КОЛЮХОВ – ПРЕДСТАВНИК РІВНЕНЩИНИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ В ОДЕСІ


Розкажіть трохи про себе.

Народилась я у самій Дубровиці де й провела все своє дитинство. Навчалась у Дубровицькому НВК «Ліцей-школа», який до того був ЗОШ №3. У 2011 році закінчила навчання у профільному класі української та іноземної філології. Від самого початку я хотіла пов'язати своє життя із книгами. Саме тому обрала гуманітарний напрямок у навчанні аби реалізовувати себе у цій сфері.

Де проходило подальше навчання після закінчення ліцею?

У Луцьку. Ще раніше я для себе визначила, що хочу працювати у видавничій сфері, а тому шукала університет де б була відповідна кафедра. Побачила що така є у Києві, Львові та Луцьку. До Києва та Львова мені не хотілось їхати – міста подобаються, але жити у них, на мою дуку, не комфортно. Тому, я подала документи на видавничу кафедру до «Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки». Як зараз пам'ятаю, що тоді було лишень десять державних місць. І ось мені зателефонував наш декан Юрій Васильович Громик і сказав, що мене прийнято на державну форму навчання, і що я можу приступити до нього. На той час кафедра була дуже молода – два роки. Приїхавши до Луцька, я зрозуміла що закохана у це місто і зараз для мене Луцьк і Дубровиця є тими містами, які я вважаю своєю малою батьківщиною.

Ваші батьки мали стосунок до філології чи вони працювали у сферах не дотичних до гуманітарних?

Діяльність батьків з цією сферою зовсім не пов'язана. З дитинства бабуся Надія Михайлівна прививала мені любов до книги і йдучи до школи я вже вміла читати й писати, а також сприймала різні тексти. Хоча за освітою бабуся економіст-інженер. Вона дуже багато зі мною займалася та купувала книжки. Часом ми приховували від інших те, скільки книжок купували. Бабуся була членом «Клубу Сімейного Дозвілля» і щокварталу, коли приходив новий каталог, я мала п'ятнадцять хвилин задоволення під час його перегляду та відмічання книг, які б я хотіла отримати в порядку від «найбільше хочу» до «найменше хочу».

Якаю у пам'яті з дитинства є найяскравішою книга?

Напевно, «Чарівник Смарагдового міста».

А яка книжка може охарактеризувати ваш внутрішній світ та те, ким ви себе відчуваєте?

Я не можу дати на це питання однозначної відповіді, оскільки дуже багато читаю і залежно від періоду життя книги змінюються… В дитинстві я ототожнювала себе із дівчинкою Еллі ім'я якої, є співзвучним з моїм (сміється). Але далі я росла і змінювалася, тож у мене з'являлись інші улюблені книги, які чомусь мене навчали… Для прикладу, два роки тому для мене знаковою була книга «Атлант розправив плечі» Айн Ренд. Цього року мене більше цікавлять фантазійні книги, адже як видавцю мені доводиться їх багато читати і спостерігати за різними героями. Я б насправді не позиціонувала себе з конкретним персонажем тому, що це дуже залежить від віку, досвіду та тієї кількості книг, яку ти прочитав.

Як часто вдається приїжджати до рідної Дубровиці?

На жаль, рідко… Десь раз на два-три місяці, що у першу чергу пов'язано із завантаженістю на роботі. У мене мало часу щоб часто приїжджати додому, але намагаюсь обов'язково на Різдво приїжджати до родини. А ще маю традицію з мамою зустрічатися в Рівному, коли ми туди обоє приїжджаємо і проводимо разом один день, гуляючи та спілкуючись на різні теми.

У якому проекті зараз працюєте?

Зараз я працюю у видавництві, яке сама й відкрила, а тому у іншому працювати навряд чи вийшло б. Проте, видавництво не є єдиною сферою моєї зайнятості. Ось вже чотири роки діє мистецьке об'єднання «стендаЛь». Яке я разом зі своїми двома подругами створила ще будучи студенткою другого курсу університету. Ми створили організацію, яка займалась проведенням літературних посиденьок у Луцьку, куди почали запрошувати дуже відомих письменників і робити презентації їхніх книг. До цього у Луцьку були невеличкі об'єднання, які займались тим же, але вони не запрошували авторів поза Луцьком. Ми ж запрошували таких метрів, як Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Левко Дериш, Макс Кедрук... Тобто тих авторів, частина з яких, на сьогодні, навіть вивчається дітьми у рамках шкільної програми. Тих, хто зараз вважається квітом сучасної літератури. Ми їх запрошували, вони приїжджали і виступали перед читачами у Луцьку. А всі організаційні моменти були вже на наших плечах – це реклама заходу, продаж книг, запрошення журналістів та інше. На цьому ми вчилися тому, що до того у Луцьку подібного не робилось, а отже ми були першопрохідцями. І ось, за чотири роки діяльності, ми цьогоріч організували Міжнародний Поетичний Фестиваль «Meridian Lutsk», на який запрошено не лише українських письменників, а й письменників з восьми країн Європи – Литви, Латвії, Чехії, Білорусі, Польщі та Ізраїлю. Тому, зараз наша команда працює саме над цим. А у видавництві два з половиною місяці тому вийшла перша книга. Весь досвід надбаний у роботі за ці роки ми намагаємось зараз акумулювати саме у ньому, аби видавництво стало одним з провідних в Україні.

Скоро ви в Дубровиці презентуватимете нову книгу Маса Кедрука. Про що вона й для кого?

Макс Кедрук це той письменник, який наразі набирає великої популярності серед молоді. Ми плануємо наймасштабніший на сьогодні тур по Україні – сто міст, де автор презентуватиме свій овий роман «Не озирайся і мовчи». Подібного ще не робив ніхто. Станом на сьогодні, вже було організовано близько 8-9 презентацій, на яких, у кожному місті, було більше сотні слухачів. Насправді це дуже високі показники. Новий його роман – це трилер про двох підлітків, які намагаються втекти від цькувань у школі та проблем з батьками у світ, який існує паралельно в іншому просторі і часі. Ця книга не лише для підлітків, а й для їхніх батьків. Дітям буде цікавий саме момент триллеру та екшену, а батьки знайдуть відповідь на багато питань, які вони ставлять перед собою - насамперед знаходження порозуміння із власними дітьми. Цю книгу автор писав спираючись на спостереження за власними племінниками та похресниками, за їхніми стосунками у школі. Він дуже багато розмовляв з вчителями. Тому, батькам варто її почитати. Всі говорять, що кожна книга Кедрука – це книга на одну ніч. І це дійсно так. Коли починаєш її читати, то не можеш зупинитись доки не дочитаєш останнє речення. І книга «Не озирайся і мовчи» є яскравим доказом цього. Я працюю у нього менеджером вже близько року – це наш наймасштабніший проект. І мені дуже приємно, що до нього долучаються всеукраїнські ЗМІ, а багато людей пишуть на неї рецензії. Серед них і ті, хто у літературному світі мають поважне ім'я – це Тетяна Терен, яка є очільницею Українського інституту книги, це і відомі українські літературні критики думки яких ми зараз очікуємо.

Яким є ваше життєве кредо?

Щоб не сталось, ти повинен боротись постійно… Все відбувається лише тоді, коли ти того хочеш. Якщо твоя мрія сильніша за якісь зовнішні перешкоди або нерозуміння людей довкола, то ти досягнеш того, чого бажаєш… Потрібно лише мати внутрішній вогник, який не дасть згаснути тобі за жодних причин.

Що б побажали дубровичанам?

Я б хотіла, аби кожен з них зазирнув у середину себе та подумав, чого саме він хоче від цього життя і зрештою зробив це. Адже допоки не поставиш перед собою такого запитання, ти не отримаєш в житті необхідного тобі щастя.

Ось такою є молода, але дуже мудра наша успішна дубровичанка Елла Яцута. Нашій молоді є на кого рівнятись… А ми з нетерпінням чекатимемо на зустріч з нею та автором Максом Кедруком, які незабаром завітають до нас у місто, аби презентувати читачам нову його книгу «Не озирайся і мовчи»…

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!