Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ІНКЛЮЗІЯ В ДІЇ В ТА ЧИ ЗАДОВОЛЕНІ БАТЬКИ РОБОТОЮ ЦЕНТРУ В ДУБРОВИЦІ.

06 березня 2019 0



Вже кілька місяців інклюзивно-ресурсний центр відкриває двері для дубровиччан.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: МИКОЛА МИСЬКО ПРЕДСТАВИВ ДУБРОВИЧЧИНУ В ОБЛАСТІ.

Як відомо, інклюзивно-ресурсний центр розпочав свою роботу ще у грудні 2018 року. І це є великим плюсом, адже діти з освітніми потребами віком від 2 до 18 років можуть відвідувати заняття з корекційними педагогами та спеціалістами дефектологами. Всі кабінети оснащені комплектами дидактичних, корекційних та розвиваючих матеріалів. А також наочностями для розвитку мовлення та пізнавальних процесів – дерев'яною пісочницею, вертикалізатором, столом-партою для дітей з ДЦП.

У приміщенні ІРЦ є кабінети логопеда, практичних психологів та вчителя-олігофренопедагога. Кабінет ЛФК облаштований шведською стінкою, тренажером для відновлення навиків ходьби, сухим басейном, балансирами, тренажером TRX, тактильною доріжкою та іншим обладнанням.

Ми поспілкувалися з Твердюк Тетяною Борисівною, керівником ІРЦ, яка розповіла про роботу даної установи.

-Яку саме роботу проводить центр?

- Інклюзивно-ресурсний центр у Дубровицькому районі відкрито за ініціативи начальника управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА Ніни Іванівни Стасюк в рамках підписання Меморандуму про долучення Рівненської області до Всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Основними завданнями ІРЦ є комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям, які не отримують відповідної допомоги. Облаштування ІРЦ у нашому місті свідчить про нашу людяність та європейський спосіб мислення.

- Які спеціалісти тут працюють?

- Колектив інклюзивного центру зібрався молодий та креативний. Всі пройшли ретельний конкурсний відбір. І в кожного є величезне бажання працювати.





Красько Андрій, вчитель-реабілітолог :«Закінчив рівненський університет за двома спеціальностями – вчитель фізкультури та реабілітолог. На другому курсі познайомився з Петром Велінцем, спочатку сам займався козацькими єдиноборствами, а згодом почав викладати бойове мистецтво для дітей. Нині продовжую це робити в Дубровиці. В тому числі й для особливої малечі. Маю групу з 20 вихованців. Петро Васильович теж реабілітолог, від нього багато навчився, перейняв методики, які зараз застосовую. Моє завдання відновити дітей фізично, дати зрозуміти, що в них значно більші можливості, ніж їм здається, допомогти повірити в себе. Недарма кажуть, в здоровому тілі, здоровий дух».

Лілія Охмак та Ольга Карвацька, практичні психологи. (Обидва спеціалісти мають вищу освіту за напрямком «Психологія»):«Ми працюємо з корекцією емоційно-вольової та поведінкової сфери: тривожність, наявність страхів, підвищена збудливість, замкнутість чи імпульсивність. Застосовуємо різні методики, наприклад, піскотерапію, артерапію, лялькотерапію, музикотерапію, психологічне консультування. Кабінет обладнано розвиваючим та корекційним матеріалом. Ємоційно врівноважена та психічно здорова дитина виросте у сприятливому середовищі, тому обов'язково консультуємо батьків та вчителів».

Людмила Кедрук, дефектолог-олігофренопедагог: «Здобула другу вищу освіту за спеціальністю дефектолог-олігофренопедагог. Найголовніше завдання дефектолога – це допомогти дитині з особливими потребами соціалізуватися, навчитися жити зі своєю особливістю, зрозуміти і прийняти себе. Працюю з дітьми, які мають порушення в інтелектуальному розвитку. Необхідно налаштовувати дітей на результат, а він обов'язково буде. А ще щиро любити те, чим займаєшся».

Марина Боковець, вчитель-логопед: «За освітою логопед, закінчила РДГУ. Хочу зазначити, що близько 80% дітей 5-річного віку мають порушення у мовленні, а це може призвести до проблем у засвоєнні навичок письма і читання, коли дитина піде до школи. У нашому районі дефіцит таких фахівців, а потреба величезна. Значна частина звернень від батьків до нашого центру – саме до логопеда».

- Скажіть, будь-ласка, яка кількість дітей відвідує ІРЦ?

- Центр обслуговує дитяче населення віком від 2 до 18 років. А це приблизно 11 тисяч малечі в нашому районі. Тобто будь-яка мама зі своїм малюком, за бажанням, може звернутись до нас. Це не обов'язково має бути дитина з інвалідністю. Ми раді бачити абсолютно всіх, кожному постараємось допомогти та підказати. Батькам необхідно мати копії документів, що посвідчують особу батьків або законних представників дитини;свідоцтва про народження дитини; медичну картку дитини. На сьогодні зареєстровано 115 заяв батьків. Фахівці центру проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини за напрямками фізичний розвиток, мовленнєвий розвиток, емоційно-вольова сфера, когнітивний розвиток, освітня діяльність. Проведено 85 комплексних оцінок розвитку дитини. За результатами надаємо рекомендації батькам щодо виховання дитини з особливими освітніми потребами, а вчителям – щодо навчання та узгоджуємо подальший графік занять за індивідуальною програмою. 54 дитини відвідують ІРЦ та отримують корекційно-розвиткові послуги. Заняття проходять щодня, згідно графіку, який склали відповідно до побажань батьків.

- Що стало поштовхом до вашої діяльності, яка спрямована на допомогу дітям із особливими потребами?

- Маю 10 років стажу роботи практичного психолога, крім того, отримала другу вищу освіту дефектолога-логопеда, маю 2 роки логопедичної практики. Тому знаю наскільки важливо закласти фундамент у розвиток дитини з раннього віку, тоді і навчання у школі буде легким. Якщо учень початкової школи ніяк не може навчитись рахувати або читати – треба розвивати його мислення, увагу, пам'ять, а тоді і навчальний матеріал буде легко засвоїти.Тому розумію, наскільки важлива програма раннього втручання та діагностики, співпраця медичних та освітніх закладів, нині посередником між ними став саме ІРЦ. На перших кроках впровадження інклюзивної освіти необхідно формуватиі психологічну готовність педагогів до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами. Та найбільше хочеться підтримати батьків, які часто лишаються наодинці з проблемою і допомогти їм освоїти методи та прийоми домашньої корекції вад розвитку.

- У чому полягає надання корекційно-розвиткових послуг дітям? Як відбуваються заняття у центрі?

- Корекційно-розвиткові послуги - це комплексна система заходів супроводження особи з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямовані на корекцію порушень шляхом розвитку особистості, її пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери та мовлення. Наприклад, мама звернулася із запитом « Дитина погано розмовляє. Необхідно заняття з логопедом». Фахівці проводять комплексну оцінку розвитку дитини і з'ясовують, що затримка у розвитку мовлення зумовлена загальною затримкою розвитку пізнавальних процесів (пам'ять, мислення,увага,уява,сприймання) і необхідно ще заняття психолога чи дефектолога. Або: дитина з порушеннями опорно-рухового апарату часто потребує корекції емоційно-вольової сфери чи звуковимови . Тому більшість дітей відвідують заняття декількох фахівців і отримують комплексну допомогу команди спеціалістів.

- Програма занять складається за згодою батьків чи фахівці працюють по своїх програмах?

- Фахівці проводять заняття за корекційними програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України.

- Що плануєте в подальшому?

- Ще одна місія закладу – донести до людей, що інклюзія – це формат життєдіяльності суспільства. Донедавна у нашому суспільстві довго домінувала установка на виховання і навчання дітей з особливими потребами в рамках державної системи спеціальних шкіл і закладів інтернатного типу. Це призвело до створення кризової ситуації, для якої характерні:соціальне «маркування» - як дитини з дефектом;штучна ізоляція в особливому соціумі, яка найчастіше не сприяє подальшій адаптації в суспільстві;майже повне виключення сім'ї з процесу виховання і навчання дитини з особливими потребами. ІРЦ сприятиме розширенню мережі закладів освіти району з інклюзивною формою навчання. На даний момент 29 дітей у 13 закладах середньої освіти навчаються у інклюзивних класах, для 8 дітей у 4 закладах дошкільної освіти організовано інклюзивні групи. Але вивчивши досвід інклюзивного навчання у країнах Європи, США, Канади і навіть ближнього зарубіжжя, ми бачимо, що інклюзивне навчання має переваги і для дітей з ООП, і для здорових ровесників, і для їх родин, і для навчальних закладів, і переваги для суспільства: діти з особ­ливими потребами, залучені до звичайного життя, стають повноцінними членами соціуму і часто вже не лише не потребують підтримки громади, а й, навпаки, роблять свій внесок у загальну справу. Перебування у звичайних школах дітей із вадами допомагає всім зрозуміти специфічні проблеми таких дітей і стати нам з вами суспільством різних людей, але рівних можливостей.

Також запитали в мамочок, чиї дітки відвідують цей центр, про враження від закладу:

Лілія Хомич (с. Колки): «Враження самі найкращі. Відчувається, що кожна деталь продумана. Ретельно підібраний дидактичний матеріал, засоби реабілітації. Кабінети логопедів сучасні, облаштовані якнайкраще, за всіма вимогами і побажаннями. Дуже привітна енергетика колективу. Змістовно розповідали, що як і для чого служитиме. В тому, як це робили відчувалися і професіоналізм і любов до своєї справи. Щиро радію за діток, впевнена у них будуть найкращі спеціалісти, педагоги, реабілітологи. Крім того, багато розвивальних іграшок, зон для ігор – точно стимулюватимуть дитяче бажання повертатися знову і знову. Зручне місце розташування в центрі міста, поблизу автобусна зупинка. Спостерігала за відкриттями ІРЦ в інших районах і в Рівному, спілкувалася із знайомими батьками, вчителями і просто за власними спостереженнями - можу впевнено сказати – Дубровицький один з найкращих. Слід віддати належне всім причетним до його створення – попрацювали на славу!»

Марія Полховська (с. Вербівка): «Я дуже задоволена тим, що такий центр відкрили у нас в Дубровиці. Адже, є багато діток в районі, які відстають у розвитку. Проте в цьому центрі педагоги знають як надати дитині ті знання, які мають їхні однолітки».

Звісно, батьки задоволені роботою цього центру. Адже тут вони можуть поспілкуватися зі спеціалістами, які підкажуть та допоможуть. Саме інклюзивно-ресурсний центр надає можливість для забезпечення якісного психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

ДОДАЄМО ВІДЕО ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ!

переглядів: 5.6K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!