Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

КЛІЄНТІВ «ОЩАДБАНКУ» МОЖУТЬ ОШУКАТИ ШАХРАЇ!

03 жовтня 2017 0

На даний час спостерігається збільшення злочинних посягань на фінансові ресурси осіб, які користуються банківськими платіжними картками (далі – БПК) Ощадбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ДУБРОВИЦІ ВИКРИЛИ ЗЛОЧИННУ ГРУПУ


Задля протиправного одержання грошових коштів зловмисники використовують ряд методів отримання інформації про БПК та її власника – номер картки, ПІН, CVV-код, серію, номер паспорта, ідентифікаційний номер, персональний пароль, номер мобільного телефону та інше (далі – персональні дані).

Зокрема, останнім часом, правопорушники телефонують користувачам БПК та, як правило, назвавшись співробітниками банку або банківської безпеки:

  • повідомляють про спробу незаконного зняття коштів з рахунку клієнта та пропонують для «збереження» коштів терміново повідомити йому або передзвонити «черговому» (за наданим ним же телефоном) та повідомити останньому свої персональні дані;
  • погрожують заблокувати кошти (наприклад, нібито через загрозу їх злочинного зняття) та вимагають терміново повідомити персональні дані для «перешкоджання/усунення/нейтралізації» загрози втрати коштів;
  • інформують про необхідність переведення коштів на інший рахунок (з якого їх нібито можна бути вже завтра забрати у будь-якому або вашому відділенні Ощадбанку, розташованому за названою ними адресою) для «унеможливлення розкрадання коштів» та пропонують для цього, знову ж, терміново повідомити персональні дані;
  • пропонують приїхати до банку для звірки даних, але у ході бесіди нібито для зручності клієнта повідомляють про можливість звірки даних за телефоном та пропонують, серед іншого, повідомити персональні дані.

Після отримання вищевказаних відомостей про БПК та його користувача зловмисники незаконно списують кошти з карткових рахунків, інформацію про які їм розповіли самі клієнти Ощадбанку.

Заслуговує на увагу той факт, що зловмисники досконало володіють банківською термінологію, говорять впевнено й безапеляційно добре поставленим голосом, використовують фактор раптовості, а також намагаються вивести власників БПК з рівноваги, наприклад, під загрозою необхідності вжиття невідкладних заходів зі «збереження» коштів клієнта, та всіляко обмежують їх у часі, щоб не дати їм можливості зорієнтуватися та порадитися з компетентними особами, родичами або знайомими.

Враховуючи викладене, повідомляємо клієнтів банку про те, що Ощадбанк ніколи не здійснює запити та/або телефонні дзвінки своїм клієнтам – держателям платіжних карток щодо перевірки реквізитів виданої платіжної картки або уточнення персональних даних (серія, номер паспорта, ідентифікаційний номер, персональний пароль, номер мобільного телефону тощо).

У жодному випадку не можна розголошувати персональні дані стороннім особам (у тому числі родичам, знайомим, дітям, працівникам банку, касирам та особам, які намагаються допомогти вам під час використання платіжної картки).

Необхідно запам'ятати ПІН та зберігати його окремо від платіжної картки та гаманця у недоступному для сторонніх осіб місці.

Не слід передавати платіжну картку іншим особам (у тому числі родичам). Персоніфіковану платіжну картку (що містить прізвище та ім'я фізичної особи) має право використовувати виключно та фізична особа, яка її отримала.

Не можна розголошувати та повідомляти реквізити платіжної картки (номер, ПІН, CVV2\CVC2-код, термін дії), власні персональні дані або будь-яку іншу інформацію, що стосується платіжної картки на вимогу сторонніх осіб (у тому числі й працівників банку). У разі виникнення такої ситуації потрібно одразу телефонувати до банку і повідомити про цей факт (телефон банку, контакт-центру банку чи служби клієнтської підтримки зазначено на зворотному боці платіжної картки).

Не можна передавати реквізити платіжної картки через відкриті канали інформаційного обміну: електронну пошту, смс, соціальні мережі, чати тощо.

Доцільно встановити добовий ліміт на суму та кількість операцій із застосуванням платіжної картки та підключити електронну послугу оповіщення про проведені операції (наприклад, у вигляді коротких текстових повідомлень на мобільний телефон (смс), засобами електронної пошти або в інший спосіб) з метою запобігання незаконним діям/сумнівним операціям з використанням платіжної картки (та/або її реквізитів) та зняття коштів з вашого карткового рахунку.

Не слід відповідати на електронні листи, телефонні дзвінки та смс, у яких нібито від імені банку пропонується надати персональні дані (такі листи розсилаються шахраями та зловмисниками).

Для забезпечення безпеки та в цілях інформаційної взаємодії з банком-емітентом рекомендується використовувати виключно ті реквізити засобів зв'язку [мобільних, стаціонарних телефонів, факсів, сторінок у мережі Інтернет (сайтів/порталів), пошти/електронної пошти тощо], які зазначені в документах, отриманих безпосередньо в банку.

Не повідомляти інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет.

Необхідно запам'ятати, що розголошення ПІН, персональних даних, реквізитів платіжної картки чи її втрата суттєво підвищує ризик здійснення незаконних дій з боку третіх осіб та сприяє зникненню коштів з рахунку.

Протиправне списання коштів з банківських платіжних карток показало, що таким діям також сприяє застосування злочинцями новітніх пристроїв, які дозволяють їм отримувати данні про БПК клієнтів. Так, ними можуть бути фальшнакладки на панелі банкоматів, мікрокамери та інші прилади, які зазвичай встановлюються правопорушниками на банкоматах, які знаходяться поза приміщеннями відділень банку (у супермаркетах, торгівельних центрах, вокзалах, домах побуту, лікарнях, аптеках та в інших місцях скупчення людей).

Якщо клавіатура або місце для приймання карток чи видачі коштів банкомата обладнані додатковими пристроями, що не відповідають його конструкції, не використовуйте його для здійснення операцій з використанням платіжної картки і повідомте про це банк за телефоном, який зазначено на банкоматі.

Для уникнення таких випадків, перед використанням банкомата необхідно оглянути його щодо наявності додаткових приладів, які не відповідають та/або суттєво відрізняються від його конструкції і розташовані в місці набору ПІН, у отворі, призначеному для приймання карток чи видачі коштів (наприклад, наявність нерівно встановленої клавіатури для набору ПІН). У разі виявлення зазначеного не використовуйте такий банкомат. Оптимальним є зняття коштів з карток у банкоматах, які розташовані безпосередньо у приміщеннях відділень Ощадбанку або у касах банку.

Крім того, даними БПК можуть заволодіти робітники (офіціанти, адміністратори, касири тощо) торговельних закладів та закладів суспільного харчування (кафе, ресторани), котрим користувачі БПК легковажно передають свої картки та певній час їх не контролюють.

У даному випадку для уникнення витоку даних БПК необхідно або особисто прийти до ПОС-терміналу або запропонувати персоналу закладу перенести його вам. Ні за яких обставин не повідомляти стороннім особам свій ПІН-код, а при його наборі закривайте цифри вільною рукою.

З метою запобігання незаконним діям або сумнівним операціям з використанням даних платіжної картки рекомендуємо для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовувати виключно окрему платіжну картку («віртуальну картку»), яка передбачена тільки для цього та не дозволяє здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.

Рекомендуємо здійснювати оплату товарів (послуг), придбаних через мережу Інтернет, тільки зі свого комп'ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та/або інформації про рахунок.

Слід установити на свій комп'ютер антивірусне програмне забезпечення і регулярно здійснювати його оновлення та оновлення інших програмних продуктів (операційної системи, прикладних програм). Це захистить від проникнення шкідливого програмного забезпечення (шпигунських програм та вірусів).

Водночас, за наявною інформацією, зловмисники використовують сайти інтернет-магазинів (на теперішній час відомо близько 6 тис. сайтів) для отримання доступу до конфіденційних особистих відомостей українських користувачів банківських платіжних карток з метою подальшого незаконного заволодіння їх коштами..

Для викрадення особистих даних користувачів на таких сайтах використовується процедура онлайн-скіммінгу (вірусна програмна закладка на сервері онлайн-магазину перехоплює дані платіжних карт в момент їх введення користувачем в текстове поле в браузер, тобто ще до шифрування).

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!