Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

КОНФЛІКТ У ЛАВАХ «БІЛИХ ХАЛАТІВ»

24 жовтня 2017 0

У статті «Добре сміється той, хто сміється в останній інстанції» ми писали про те, що лікарі не змогли довести свою правоту щодо неправильного нарахування їм заробітної плати у Дубровицькому районному суді. У грудні 2016 року суд вирішив позов медиків задовольнити частково. Не погодившись із таким рішенням, вони звернулися до Апеляційного суду Рівненської області. І, як виявилось, не дарма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕДИЧНА РЕФОРМА. ЩО ЗМІНИТЬСЯ З 2018 РОКУ


Основний спір точився навколо того, чи поширюється норма про доплату у розмірі 40% посадового окладу на лікарів, які працюють у місті Дубровиця, чи, все ж таки, це положення стосується лише медиків, які надають свої послуги у сільській місцевості? Колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області дослідила спільний наказ міністерств і дійшла висновку, що відповідач невірно трактує норму права, адже, за логікою законодавця, не має значення де здійснює свою діяльність амбулаторія загальної практики сімейної медицини – у місті, чи селі.

Касаційний суд, також погодився із висновками Апеляційного суду і вирішив залишити його ухвалу без змін. Тобто, суд зобов'язав відповідача виплатити заборгованість трьом позивачам від 2015 по 2017 роки, а це близько 3 тисяч гривень. Але в подальшому, суд не зобов'язує комунальний заклад охорони здоров'я «Дубровицький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» виплачувати позивачам цю надбавку – саме на цьому на четверговій нараді колективу дитячої консультації наголосила Островець Вікторія Михайлівна. Вимога й надалі сплачувати лікарям доплату у розмірі 40% посадового окладу наперед не може бути задоволена, оскільки не ґрунтується на положеннях закону, так як судовому захисту та поновленню підлягає вже порушене право. Будь-які дані, які б свідчили про те, що відповідач й надалі має наміри порушувати права позивачів з цього приводу у матеріалах справи відсутні. Також, зачитуючи колективу вимоги Касаційного суду, Вікторія Михайлівна зазначила, що наперед ніхто не знає на яких умовах праці в подальшому працюватимуть не лише лікарі-позивачі, а й інші, особливо з огляду на медичну реформу в Україні.

Проте, позивачі з такою позицією не погоджуються. Зокрема, вони зауважили, що головному лікарю КЗОЗ ЦПМСД рано робити такі заяви навіть з огляду на те, що наразі і у позивачів, і у відповідачів не має виконавчого листа. Також, вони наголошували на тому, що у рішенні Апеляційного суду ніде не сказано, що після виплати заборгованості по доплаті у розмірі 40% посадового окладу КЗОЗ ЦПМСД й надалі має право на те, аби порушувати законодавство і не нараховувати доплату у подальшому. На їхню думку, подальше ненарахування вищеназваної доплати може нести за собою кримінальну відповідальність Островець Вікторії Михайлівни, як керівника комунального закладу охорони здоров'я «Дубровицького районного центру первинної медико-санітарної допомоги». А також попередили, що в подальшому вони вже звертатимуться не до суду, а до прокуратури.

Коли ж Вікторія Михайлівна запитала у колективу чи є ще питання, то більшість зауважили що питань як і претензій у них немає. Власне на цьому й розійшлись…

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!