Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЛЕЮ НА ДУБРОВИЧЧИНІ

03 серпня 2018 0

В продовження теми щодо колегії, яка проходила минулого тижня, висвітлимо наступне питання, яке розглядалося – про стан проведення аукціонів продажу права оренди земель державної власності щодо оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "СТАРІ КАДРИ" ГОТУЮТЬ "НОВУ ШКОЛУ"

Начальник відділу головного управління державного кадастру в Дубровицькому районі Рівненської області Симаченко Віталій Геннадійович розповів: «Одним із напрямків роботи держкадастру є впровадження середовища як набуття права власності оренди земель державної власності с/г призначення. Державний кадастр в районі є розпорядником земель, якщо взяти по структурі земель Дубровицького району лише 4% від загальної площі державної власності є землями господарського призначення. По даному напрямку проведені перші аукціони, є певні здобутки».

Впровадження процедур головного розпорядження земельними ресурсами в цілому механізму розподілу є в певному порядку збільшити надходження місцевого бюджету з використання земель державної і комунальної власності. Торги проводяться у формі аукціону. Завдяки проведенню в 2017-2018 рр. першого аукціону з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення держвласності, річний розмір орендної плати від продажу прав оренди, який поповнив місцеві бюджету району, становить 194 і 53 тис гривень. В середньому розмір загальної плати за 1 га землі державної власності в першому півріччі поточного року становить 1 662 грн. Для порівняння гектару приватної власності наші ж орендарі пропонують в середньому 447 грн. за 1 га.

Також Віталій Геннадійович повідомив, що за оренду 1 га по області в 2017 році найнижчими є показники в Дубровицькому та Березнівському районах (447 і 366 грн/га). Відносно оренди земельних ділянок на Дубровиччині, (станом на червень місяць) зареєстровано 2 672 договори оренди земель. Загальна сума виплат становить 804 і 82 тисячі гривень. Найбільший розмір орендної плати на території Туменської с/р і становить 671 грн/га (тобто 4 %), Клесівська – 566 грн/га, Трипутнянська – 523 грн/га, Лісівська – 502 грн/га, і найменше Сварицевська – 168 грн/га.

Ось такі дані наведено – вартість оренди в нашому районі є найнижчою в області, тож, ймовірно, варт очікувати на зростання ціни.

переглядів: 326

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!