Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

МЕДИЧНА РЕФОРМА В ДІЇ: ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ?

10 травня 2018 0

В рамках медичної реформи з 2 квітня в Україні стартувала кампанія з обрання лікаря. Люди вибирають лікарів, яким довіряють, та підписують з ними декларації на обслуговування. З липня місяця медичні заклади почнуть переходити на нову систему фінансування – держава платитиме саме тим лікарям та медзакладам, до яких звертаються люди за допомогою.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ ПОТРІБНА НАМ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ?

Завдяки змінам, які породила медична реформа, пацієнт більше не прив'язаний до лікаря за місцем свого проживання. Він отримав право вільно обирати собі лікаря, виходячи з власних потреб, опираючись на відгуки близьких чи знайомих. Щоб підтвердити свій вибір, пацієнт має оформити декларацію про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

Суть даної реформи полягає в тому, що заробітна плата сімейних лікарів, дільничних педіатрів і терапевтів буде напряму залежати від кількості пацієнтів, які уклали з лікарем відповідну декларацію про вибір лікаря. На думку МОЗ, подібні зміни мають на меті підвищити зацікавленість медичних закладів у своїх пацієнтах та в цілому підвищити рівень надання медичних послуг.

Як відомо, держава буде платити лікарю зарплату. За одного пацієнта медик отримає 370 грн на рік, з 2019 року – 450 грн. Тариф на прийом пенсіонерів та дітей найвищий – 740 грн. Слід уточнити, що ці гроші отримуватиме не лікар, а лікарня. Розподіляти кошти буде головний лікар.

Для того, аби підписати декларації пацієнту треба мати паспорт, податковий номер та мобільний телефон (для дитини – свідоцтво про народження). Далі уповноважена особа медзакладу вносить дані в електронну систему.

Декларація про вибір лікаря не має визначеного терміну дії. У разі вибору іншого лікаря попередню декларацію не потрібно буде скасовувати, адже зміни автоматично збережуться у електронній системі охорони здоров'я e-Health.

Варто зауважити, що визначитись зі своїм вибором українцям бажано до 1 липня поточного року, адже з цієї дати медичні заклади фінансуватимуться Національною службою здоров'я відповідно до декларацій. З 1 січня 2019 року пацієнти, які не оберуть сімейного лікаря та не підпишуть з ним декларацію, оплачуватимуть медичні послуги на первинному рівні.

переглядів: 546

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!