Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

МІСЬКА РАДА НЕ ЗАДОВОЛЬНИЛА ПРОХАННЯ ЖИТЕЛІВ ПОРУБКИ

11 жовтня 2021 0

Дубровицька міська рада відмовила жителям села Порубка, які просили в своє розпорядження штатного медичного працівника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗУХВАЛІСТЬ МЕРА ШОКУВАЛА МІСЦЕВУ ГРОМАДСЬКІСТЬГоловна лікарка комунального некомерційного підприємства «Дубровицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Вікторія Островець проінформувала про результати розгляду депутатського запиту Станіслава Рожка щодо введення штатної одиниці медичного працівника для надання першої невідкладної допомоги на території села Порубка.

Нагадуємо, що в липні під час дванадцятої чергової сесії міськради присутнім було зачитано лист-звернення жителів села Порубка, в якому йшлося про те, що порубчани просять у своє розпорядження штатного медичного працівника Романа Малоша, який є фельдшером Дубровицької підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги. Лист був частиною депутатського запиту депутата Рожка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕПУТАТКА РОЗКРИТИКУВАЛА МЕДИКІВ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Вікторія Островець пояснила, що в дубровицькій громаді як екстрену, так і невідкладну медичну допомогу можна отримати, зателефонувавши за єдиним номером «103». Зателефонувавши на «103», людина потрапляє на диспетчера, який сам спроможний з розмови з пацієнтом визначити, направити за цим конкретним викликом бригаду екстреної медичної допомоги, чи надати дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення. Також надання послуги невідкладної медичної допомоги не обмежується роботою бригад невідкладної та екстреної медичної допомоги: за медичними гарантіями і після підписання договорів Центру первинної медико-санітарної допомоги з Національною службою здоров'я, невідкладну медичну допомогу здійснюють лікарі первинної ланки сімейної медицини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕПУТАТ МІСЬКРАДИ ЗАКЛИКАВ ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19

Отже, пацієнти мають знати таке: щоденно з 09:00 до 17:12 (у вихідні та святкові дні – з 9:00 до 15:00) за невідкладною медичною допомогою можна також звертатися і до сімейного лікаря. Для забезпечення цієї послуги в амбулаторіях громади, згідно наказу по основній діяльності по КНП «Дубровицький ЦПМСД» відкрито чергові кабінети, в яких ведеться прийом громадян. І це правильно, адже раніше було так: у разі якоїсь хронічної хвороби, скажімо, гіпертонії, сімейний лікар прописував лікування, але при загостренні пацієнт зазвичай викликав карету невідкладної допомоги. Тобто, по суті одним пацієнтом займалися два лікарі. Натомість причиною загострення захворювання є або неправильно підібраний препарат, або його дозування, або пацієнт взагалі не приймає призначений препарат. Це певною мірою стимулюватиме сімейного лікаря підвищувати свій професійний рівень, а Центру екстреної медицини — зосередитися на екстрених викликах. – проінформувала лікарка.

Далі, головна лікарка Вікторія Островець нагадала, що в 6 км. від с.Порубка функціонує новозбудована Колківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, де медичну допомогу населенню надають дві сестри медичні загальної практики сімейної медицини (помічники сімейного лікаря), як і в телефонному режимі, так і в амбулаторії надають невідкладну медичну допомогу та обслуговують виклики до пацієнтів з виїздом в село. Тому в додатковому штатному медичному працівнику потреби не має.

Депутати одностайно підтримали пані Островець: «ЗА» – 19, «ПРОТИ» – 0, «УТРИМАЛИСЬ» – 0, «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» – 2. Рішення прийнято! Порубка залишиться без штатного медичного працівника.
переглядів: 1.2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!