Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

МУЗЕЙ ЗРОБИЛИ ПЛАТНИМ

11 червня 2018 0

8 червня відбулася сесія районної ради, на якій виносилося ряд питань. Зокрема, йшлося і про наш заклад культури – Дубровицький історико-етнографічний музей.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ НА ПІДТРИМКУ ХВОРОГО ХЛОПЧИКА

Винесене на порядок денний сесії питання про платний вхід у Дубровицький музей неабияк здивувало окремих депутатів. «Ви що, хочете квиток брати, чи що?» – запитав депутат Дубровицької районної ради Василь Воробей (фракція ВО «Свобода»).

Начальник відділу культури Дубровицької райдержадміністрації Наталія Мозоль пояснила: «За поданим проектом рішення передбачається затвердити Положення «Про перелік платних послуг», у зв'язку з тим, що платні послуги з часу існування закладу не були засновані і на рівні Міністерства Положення про платні послуги затвердженого немає. Затверджено наказами Міністерства культури лише перелік платних та безоплатних послуг, які надаються державними і комунальними закладами культури та розрахунок вартості даних послуг».

Цікавила депутата і вартість квитка, також він піддав сумніву той факт, що музей, як заклад, користується популярністю серед дубровичан. Наталія Мусіївна зазначила, що музей відвідують постійно, зокрема, за два останні тижні заклад відвідала тисяча відвідувачів. І це не тільки школярі, а й гості із сусідніх районів і навіть із Польщі.

Заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний (фракція ВО «Свобода») в даному випадку виступив опозиціонером і зазначив, що відповідно до законодавства затвердження переліку платних послуг музею – компетенція директора закладу, а не районної ради, тим більше, в інших районах області практики затвердження таких положень сесією районної ради ще не було. Наталія Мозоль уточнила, що положення, яке просять затвердити, дасть лише алгоритм дій, а власне вартість квитка буде затверджена наказом на основі калькуляції.

З одного боку, платний музей можна зробити, адже він мусить заробляти на себе, а не тягнути кошти з бюджету. З другого боку - наше маленьке містечко не таке вже й туристичне, та й не так багато місцевих жителів цікавляться знахідками, музейним надбанням та історією міста, аби платити за те, щоб знайомитись з нею. Тому навряд чи матимуть бажання громадяни ходити в платний історико-етнографічний музей. Втім, за словами Наталії Мусіївни, лише в нашому районі музей відвідують безкоштовно.

Депутати, не дивлячись на дискусії, підтримали проект рішення і відтепер, щоб побачити музейні експонати, мешканцям та гостям міста доведеться купувати квиток. Точну ціну за вхід в музей остаточно ще не встановлено. За вилучені кошти планується відремонтувати заклад, оскільки він перебуває в аварійному стані.

Дубровицький історико-етнографічний музей заснований 1957 року. Знаходиться музей практично в центрі міста, так що дістатися до нього не складає ніяких труднощів. В даному музеї представлені експонати побуту жителів Полісся, а також колекції вишивки та археологічних знахідок Рівненщини.

переглядів: 429

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!