Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НА ДОРОГАХ З’ЯВИЛИСЯ НОВІ АВТОНОМЕРИ (+ ІНФОГРАФІКА)

11 жовтня 2018 0

Україні почали з'являтися нові серії автомобільних знаків. Для прикладу, у Києві вже активно поширюється маловідома серія номерних знаків КА. Аналогічні нові серії з'явилися і для наших регіонів України. На Львівщині можна зустріти серію номерних знаків НС.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ЗАХМАРНІ ШТРАФИ ДЛЯ ВОДІЇВ-ПОРУШНИКІВ

Від 2004 року коди регіонів були розподілені з використанням літер, що збігаються в латинському і в українському алфавітах, починаючи з Києва: АА, АВ, АС та інше, в інтервалах АА-АХ, ВА-ВО, ВТ-ВХ, СА-СВ, СЕ-СН.

У 2013 році прийнято зміни до ДСТУ 4278:2004, згідно з якими список кодів регіонів доповнено серіями в інтервалах НА-НХ, ІА-ІН, КА-КХ, за виключенням серій НР та ІС, які не мали аналогів в кодуванні зразка 2004 року.

Права комбінація літер (типи 1 та 2) має видаватися в порядку латинської абетки (з використанням лише літер, що збігаються в латинській та кириличній абетках): з початку абетки – для автомобілів (АА, АВ, АС і т. д.), з кінця – для причепів та напівпричепів (ХХ, ХТ, ХР і т. д.). В багатьох регіонах видавалися позачергові серії, які згодом було вилучено і розповсюджено серед пільгових категорій населення. Виключенням є серії на кшталт 0001 та 1111, що викуповуються приватними особами за окрему платню (7500-20000 грн.). Власник може обрати будь-яку серію в своєму регіоні.

З 31 березня 2015 року відповідно змін в ДСТУ 4278:2012 почалась видача номерних знаків нового зразка. Основна з причин відмови від попередніх знаків є ліквідація корупційної складової. Український інститут промислової власності вніс зміни до бази патентів на промислові зразки, згідно з якими єдиним власником патенту «знак номерний транспортних засобів» став Департамент ДАІ МВС України. Попередніми власниками патенту був Департамент ДАІ і ТОВ «Голден Флора». А ще раніше фірма «КП НВО «Форт».

Перелік відповідності регіонів нової і старої кодифікації

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!