Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

НА ДУБРОВИЧЧИНІ ЗНІМАТИМУТЬ ФІЛЬМ ПРО МОЛОДИХ ДІВЧАТ.

23 березня 2019 0

На Рівненщині дали гроші на зйомку документального фільму про обряд «Водіння Куста».


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: АМЕРИКАНЦІ ЗНІМАЮТЬ ФІЛЬМ НА РІВНЕНЩИНІ.

Осередком цієї традиції є Дубровицький район, а саме село Сварицевичі.

Автори мистецьких проектів отримали гроші на реалізацію своїх задумів. Кожен грант – 25 тисяч гривень. Зокрема гроші дали на зйомки документального фільму про унікальний древній обряд, що зберігся на Поліссі – «Водіння Куста». Фільм зніме Олексій Бухало, краєзнавець і журналіст.

Обряд і нині на Трійцю проводять у селі Сварицевичі Дубровицького району. У минулому 2018 році цю традицію включили до Національного переліку культурної спадщини України, а в цьому його пропонуватимуть включити в перелік нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Куст – це молода дівчина, яку її однолітки прикрашають різною зеленню – кленовими гілками чи калиною, промовляючи обрядові та народні пісні. Потому усі жителі ідуть до церкви. Після служби на могили рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння».

А молодь готує «кусти» – гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями». До того ж, щорічно на честь свята у селі організовують фестиваль. Його метою є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народного музикування, традицій, звичаїв та обрядів.

Цей обряд на власні очі можуть побачити усі охочі. У Сварицевичах щороку відбувається традиційний фестиваль «Поведемо Куста».

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!