Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НАШІ ЛЮДИ ВСЮДИ: БАЙК, БІЗНЕС, ЄВРОПА

10 березня 2018 0

Дубровичанин Павло Вінтюк ділиться своїми враженнями про подорож на своєму байку по Європі, бізнес по-європейські та особливий менталітет литовців.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРАПОР ДУБРОВИЦІ НАД КАРПАТАМИ

Ідея подорожі на мотоциклі до Європи народилась давно. А в силу різних негативних факторів, що мали місце в Україні, в останні часи виникла думка щодо відкриття власного бізнесу в Європі. Треба було їхати. То чому не поєднати приємне з корисним? Зимою перед поїздкою був проведений детальний аналіз ведення підприємницької діяльності в різних країнах ЄС, вибір фірм-партнерів з хорошою репутацією, вимог до підприємців та умови ринку. Також відношення місцевого населення до українців. Зупинились на країнах Балтії. І поїхали…

Кордон з Європою перетнули в Устилузі. Хоч вийшов гак у 45 км., але набагато швидше і приємніше переїхати на польську сторону. Що було б неможливо у Яготині. Існує негласне джентльменське правило на пунктах пропуску – дати дорогу мотоциклісту без черги. Але водії на переходах ставлять свої ТЗ таким чином, що навіть мопедом між ними пропхатися неможливо, не те що байком.

Минули Хелм, а через кілька годин домчали до Любліна. В місто не заїжджали, а по об'їзній дорозі попрямували на Білосток. Наступного дня пересікли умовний кордон між Польщею і Литвою. Ввечері ми вже поселялися у затишному готелі в центрі Вільнюса. Господиня Живіле сама зустрічала нас у воротах свого помешкання. Зв'язок з нею мали ще в Україні. Перші дні перебування у Вільнюсі провели у консультаціях про ведення і оформлення бізнесу. Попутно гуляли містом, оглядали пам'ятники і спілкувалися з місцевими, коштували національні страви. На другий день зареєстрували фірму, відкрили рахунки у банках та найняли на роботу економіста, без якого у Європі ведення бізнесу не можливе (така вимога закону). Уклали угоду з транспортною компанією як для доставки товарів на центральний склад так і для доставки товарів кінцевому споживачеві.

Найважче було відпрацювати логістику щоб запрацювала схема. Необхідно було обрати компанії, які вже мають сертифікацію своїх товарів у країнах ЄС. Замовлення товару відбувається через сайт нашої компанії і вже зараз, будучи в Україні, ми даємо вказівку на центральний склад у Європі надсилати замовлені товари клієнтам. Працівник складу зв'язується з транспортною компанією, пакує та відправляє товар. Всі розрахунки проводить наш економіст у Вільнюсі і звітується нам за допомогою мережі Інтернет. Втім, періодично необхідно відвідувати всі місця дислокації нашого бізнесу в Європі.

Так як за три дні ми вже досить надивились на столицю Литви Вільнюс – вирішили побачити ще й Балтійське море. Там пробули три дні, а потім була дорога додому. Їхали через Вільнюс і на цей раз заночували у будинку Ігнаса – молодого «IT-шника», який люб'язно надав нам частину свого помешкання для відпочинку.

Ми були готові до відмінної якості доріг, до ідеального функціонування інфраструктури та чудового сервісу в усіх сферах. Втім найбільше ми приділили уваги спілкуванню з людьми, акцентували увагу на їхню манеру ведення діалогу, жести, погляди, світогляд загалом. Хочу виділити неймовірне відчуття такту і вихованість пересічного литовця. Здивувало засилля велосипедистів і людей на самокатах практично повсюди. Здавалось, що у Вільнюсі автівок менше, ніж в Дубровиці (а якщо порахувати кількість на квадратний кілометр – то точно менше, десь в два рази). Мабуть, ніхто інший так не розуміє прагнення українців до кращого життя і забезпечення майбутнього своїх дітей, як литовці. Дуже співчувають нам, прагнуть допомогти і не розуміють, чому досі в Україні відбувається такий безлад…

Загалом наша «Хонда» провезла нас більше 2 тисяч кілометрів. Було цікаво, пізнавально, результативно. Марк Твен якось сказав: «На смертному одрі ми будемо шкодувати про дві речі. Про те, що мало любили і про те, що мало подорожували». Якщо так сталось, що Бог оточив мене і дружину багатьма людьми, яких ми любимо і поважаємо, то жагу до подорожей поки вгамувати ми не в змозі…

Павло Вінтюк
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!