Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НЕ БРУКІВКОЮ ЄДИНОЮ

23 жовтня 2020 0

Тема бруківки та бордюр у нашому місті ніколи ще не була такою популярною, як зараз напередодні місцевих виборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАРОБІТКИ ДУБРОВИЦЬКИХ ПОСАДОВЦІВ СКОЛИХНУЛА ГРОМАДСЬКІСТЬ


І популярність її в тому, що ці будівельні матеріали чинний мер Дубровиці використовує як показник свого "клопіткого" п'ятирічного "досягнення" та інструмент агітації на наступний строк. Але такий строк може "пахнути" і в іншому місці, якщо розкриється, чому ж насправді такою популярністю користується бруківка та бордюри у нашої мерії і чому мер одноособово вирішує, де і куди їх монтувати.

Бюрократія, як невід'ємний атрибут діяльності мерії, мала б вносити певні пояснення у процес планування робіт з використанням бруківки та бордюр. Іншими словами: депутати на сесії чи виконавчий комітет ради повинні були б обговорити і прийняти колегіальне рішення щодо доцільності чи необхідності вкладання бруківки та монтажу бордюр на тій чи іншій вулиці міста. А що ми маємо насправді? А маємо те, що депутати і виконком не приймали рішень про те, де саме мають вкладатися бруківка і монтуватися бордюри.

Якось у своїх публічних звітах мер згадував, що бруківка і бордюри по місту – це його заслуга. Виходить, що саме наше мер, наче завгосп, вирішував, де в місті мають бути бруківка і бордюри. І достеменно невідомо, яким методом чи місцем визначалася необхідність і пріоритетність вкладання бруківки та монтаж бордюр. Бо як тоді інакше можна пояснити, що на саме на центральних ділянках дороги та тротуарах, де було наявне асфальтове покриття та бордюри, вкладалася ця бруківка поверх цього покриття. Це просто так захотів мер. Та мабуть не просто так. А в цей час маса місцевих вулиць взагалі не мають жодного покриття, є лише ґрунтові дороги, які у дощову погоду вкриваються калюжами і перетворюються на болото. Вдумайтеся: населений пункт зі статусом міста з бюджетом у 20 мільйонів і з ґрунтовими дорогами!? Таке враження, що люди живуть лише в центрі міста. Виявляється на вулиці з бездоріжжям у мерії коштів немає. Невже за п'ять років мерської роботи, маючи у бюджеті десятки мільйонів бюджетних коштів, мер не міг подбати і про інші вулиці, а лише класти бруківку з бордюрами по центу міста і центральних вулицях? Насправді за бруківкою і бордюрами швидше за все криються хороші дивіденди.

Незважаючи на те, що бруківка з бордюрами закуплялася міською радою через електронну систему закупівель «Prozorro», це ще не значить, що тут було все дійсно прозоро. Чому у цьому є сумніви? А тому, що у закупівлях бруківки і бордюр протягом 2019-2020 років систематично перемагало одне і теж саме місцеве підприємство ТОВ «Гран Стиль», у якої міська рада закуповувала бруківку також у 2017 та 2018 роках. "Чужим" виробникам дорога для участі у цих закупівлях була просто закрита, бо в документах заздалегідь прописувалися "спеціальні" умови під "свого" виробника, які "не дозволяли" купувати аналогічні вироби в інших виробників, які пропонують такі вироби по значно нижчих цінах. Ось так роками наша мерія купує бруківку з бордюрами в однієї особи. І в результаті – "свій" заводик активно працює на мерію, бруківочка з бордюрами заповняє центр, а бюджетні гроші регулярно ллються рікою. Життя склалося. Лише розділяй і володарюй. А це робота зовсім не пильна. То ж не даремно хочеться так і наступні п'ять років. Бо якби було погано, то в такому поважному віці сидів би спокійно на тихій посаді чи вдома. Тому і відчувається, що пахне ця вся бруківка з бордюрами не лише цементом, а ознаками відмивання бюджетних коштів. Відчувають це і правоохоронці, які вже вивчають питання цільового використання бюджетних коштів на закупівлю цієї бруківки і бордюр. Та вперто заперечують і не хочуть чути про це ті, хто у свій час даремно від мерії отримав земельну ділянку (і не одну), і ті, хто через свої світлі, безкорисливі (але не завжди) почуття до мера не сприймає очевидних фактів. І до цієї команди долучаються ще ті чоловік з п'ятнадцять (а може й більше), хто сліпо вірить в отримання обіцяної "господарником" посади заступника після його перемоги на виборах. Та даремно. Бо бруківка і бордюри – це те, по чому ми ходимо, але зовсім не те, заради чого ми живемо і чим можемо гордитися.

переглядів: 693

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!