Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«НЕ ПРОДАМО ЗЕМЕЛЬКУ, БО ВОНА І ЗА «ТАК» НАША!»

15 листопада 2018 7

Так міркують власники великих аграрних холдингів.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ЩЕ ОДНЕ НОВОВВЕДЕННЯ: АЛЕ ЧИ ОТРИМАЮТЬ?

У власників же земельних паїв вибору немає: або віддати їм в оренду і матимеш 1 370 гривень за гектар ( це середній показник по Україні за 2017 рік, а по Дубровицькому районі аж 260 гривень за 1 земельний пай ), або ж не матимеш нічого. З іншої сторони власники паїв побоюються – знову ж таки небезпідставно, що їх знову обдурять, як у випадку з ваучерною приватизацією промисловості. З часу розпаювання землі пройшло чимало часу. Отримували земельні паї працівники сільгосппідприємств, які вже давно стали пенсіонерами, багато людей вже і повмирало, не отримавши за своє добро ні копійки. А гроші дуже потрібні їм були, щоб не помирати в злиднях. Не отримали нічого. Ну добре, якщо були спадкоємці, які переоформили державні акти на себе. Але ж десятки тисяч померлих не мали спадкоємців і вже земельні паї відійшли назад у державу. Та й спадкоємці (діти первинних власників) землі роз'їхались хто куди. Вони також хочуть продати свій земельний пай, але не мають права. І тут раптом перед Верховною Радою з'являються люди з гаслами: «Не дамо продати земельку! Мораторій накласти! Землю і душу не продають!» Всім зрозуміло, що ця пропаганда йде від великих аграрних холдингів, які не хочуть платити достойну орендну плату або купувати землю і «великих» політиків, яких цікавить лише електорат на вибори (а далі, «хоч трава на цій землі не рости»). То ж все-таки, кому вигідно, щоб в Україні запрацював ринок землі?

Роман Безсмертний, кандидат у Президенти України, вважає що перехід до цивілізованого ринку землі вигідний насправді всім. Але за виконання низки умов.

В умовах існуючої недовіри до держави, частину повноважень при запровадженні ринку землі, потрібно делегувати недержавним профільним організаціям, на зразок фермерських асоціацій. Спочатку потрібно захистити інтереси дрібних і середніх селянських господарств і лише потім переходити до великих агрохолдингів, чиї стартові можливості більш виграшні. Переконаний, що ставку треба робити на дрібне і середнє фермерство. Інакше кажучи, головним власником землі мають бути ті, хто її безпосередньо обробляє. Це сприятиме суттєвому розширенню середнього класу в Україні, який здатен прискорити економічний розвиток. Для цього потрібні програми кредитування фермерських господарств. Ті «довгі гроші», які дадуть фермерам фінансові ресурси і на придбання землі, і на її обробіток. Якщо цього не зробити, то фермери будуть приречені на програш перед великими агрохолдингами. Крім цього, потрібні прозорі реєстри власності та державний нагляд за використанням земель.

Утім, виграють і великі агрохолдинги, які отримають прозорі земельні відносини і ліквідну землю – хоча на початку їм дійсно доведеться виплачувати ринкові ціни за паї, які до того вони орендували на своїх умовах. Це є справедливим з точки зору відновлення економічної справедливості – тай справедливості як такої. Виграє держава від притоку інвестицій та збільшення економічної активності. І зрештою виграє той простий землевласник, іменем якого, люди в дорогих костюмах прикривають власні політичні чи бізнесові інтереси, пролітаючи у своїх дорогих машинах повз згасаючі села.

До слова, у Дубровицькому районі у нинішньому році 9 190 га ріллі взагалі не використовувалось. Вважаю, що мораторій також до цього «руку приклав».

Анатолій УЛІТКО

переглядів: 487

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (7)
20-11-2018 09:28:26

Анатолій Адамович

Я розумію Ваші запитання, я знаю, як важко живеться переважній більшості людей у селі в середовищі брехні і несправедливості. Але чому за Безсмертного? Вивчивши його трудовий і науковий життєвий щлях, я переконався, що ця людина ніколи не полізе у кишеню трудовим людям. На днях Рева сказав, що обкладуть податком нещасних заробітчан, Безсмертний сказав категоричне "Ні" і запропонував вирішити це питання шляхом укладання договорів з європейськими країнами щодо компенсації Україні за навчання цих людей (бо більше половини з вищою освітою) і це прийнятна міжнародна практика. Або пропонують обкласти непосильним податком старенькі Жигулі, Москвичі і тракторці, бо вони поважним людяму джипах мовляв повітря портять, а те що це єдиний засіб привезти додому мішок картоплі, нікого не цікавить. Безсмертний також проти цього. Крім цього, Безсмертний добре знає систему державного управління, знає, як припинити в ній марнотратство і ліквідувати розрив між владою і народом. Нарешті хочеться, щоб Президент працював для держави, а не на збагачення своє і свого клану.

оцінити:

9 0
19-11-2018 12:59:47

Спостерігач

Хотів би почути чого саме голосувати за Безсмертного ,що він такого може зробити в тій каламутній воді сам без підтримки .Гарно говорити всі вміють ,а толку ,як завжди немає.Ну незнаю я за кого голосувати і судячи таких ,як я не одна сотня набереться.Покищо я не готовий голосувати ні за Безсмертного ні за будь-кого.

оцінити:

7 1
19-11-2018 09:30:03

Селянин

Мої батьки все життя пропрацювали в колгоспі ,отримали паї на яких я скоріше мучуся чим працюю .Від держави допомоги ніякої і то роками ,молодь в селі не хоче залишатись ,село приречене на вимирання.В нас уже через хату пустота ,що далі буде не трудно догадатись. Тільки один кандидат в презеденти згадав про землю -це Безсмертний інших цікавлять тільки вуглеводородні де можна набивати кармани і отримувати надприбутки.Про село ніхто не думає .То назвіть хоть одну причину ,що я повинен голосувати за Вас ?Що Ви зробили такого для села ,що я повинен бігти аж спотикаючись і голосувати .Треба кричати ,а не голосувати від того ,що нас чекає і до чого ми вже дожились.Що наших дітей чекає попереду ,де Ваші обіцяні зміни ?Я їх не бачу і скоріше всього вже непобачу .Ви політики уже давно з нами не живете Ви з іншої планети .Ви може незнаєте ,що старики не їдуть в лікарню бо немає за що ?Ви так реформували медицину ,що це уже скоріше привілегія для багатих ?Я вчив двох дітей і Ви говорите ,що в нас безкоштовна освіта .Ви Конституцію читали чи Ви тільки вмієте переписувати ?Там написано ,що людина має право на гідне життя.Як Ви думаєте Ми гідно на своїй землі живемо???????

оцінити:

8 0
15-11-2018 18:45:43

Заробітчанин

Далеко не треба ходити візьміть за взірець Польщу.Я у свій час, їм возив простині ,свердла ,мечики ?Хто підняв їх ?Малий та середній бізнес ,який в нас держава податками , ціленаправлено знищує.В нас все робиться через жоgне місце .Зараз їм ще відкрити ринок землі ?залишать селян без штанів.

оцінити:

15 2
15-11-2018 16:13:27

Юрист

В сфері земельних відносин багато ризиків ,які треба враховувати.Перехід до цивілізованого ринку землі безумовно треба робити, над цим питанням працюють уже не один рік ,але ніхто не може дати гарантій ,що цей процес буде контрольований і саме головне без можливих наслідків для селян. Також , зволікання з впровадженням ринку землі може мати зворотню негативну реакцію .Міжнародні партнери нам уже неодноразово про це нагадують.

оцінити:

17 1
15-11-2018 13:44:42

Борис

Села вимирають ,якщо буде ринок землі - це приток інвестицій на село .Нам роками вбивали в голову про мараторій ,а ніхто про людей і не думав.Ще трохи і на землю не треба мараторію ,не буде кому і для кого .

оцінити:

18 1
15-11-2018 12:49:55

Селянин

В першу чергу треба захистити від можливих ризиків дрібного виробника такого,як я .Повинен чітко працювати державний механізм контролю.Но якщо держава буде вмішуватись куди треба ,а куди і не треба то нічого доброго не буде.Все правильно говорить Ваш Безсмертний разом з Нашим Улітком.

оцінити:

18 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!