Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

НЕ ЗНАЮ ЯК, АЛЕ НЕ ТАК

07 липня 2017 3

На тринадцятій сесії Дубровицької районної ради, яка пройшла 28 квітня розглядали депутатський запит голови фракції ПП «ВОЛЯ» Валерія Салюти. Запит стосувався необхідності якнайшвидшого прийняття у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» (реєстраційний номер 4355).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «АВГІЄВІ СТАЙНІ» РАЙОННОЇ РАДИ


У зверненні депутат пропонував схвалити звернення Дубровицької районної ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем'єр-міністра України В. Гройсмана. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем'єр-міністру України В. Гройсману та народним депутатам від області, а також опублікувати його в газеті «Дубровицький вісник», розмістити на інтернет-сторінці Дубровицької районної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХТО В ЛІС, ХТО ПО ДРОВА

Саме звернення звучало так:

Ми, депутати Дубровицької районної ради, наполягаємо на якнайшвидшому законодавчому врегулюванні питання передачі органам місцевого самоврядування повноважень щодо розпорядження землями за межами населених пунктів.
Адже сьогодні склалася парадоксальна ситуація, коли землями поза межами населених пунктів, що розташовані на території об'єднаних територіальних громад, розпоряджаються не відповідні ради, а чиновники Держгеокадастру. Ті громади, які ще не об'єдналися, через відсутність вільних земель в межах населених пунктів не можуть вирішити свої нагальні питання, у тому числі, у сфері містобудування, забезпечення земельними ділянками учасників АТО, розташування цвинтарів, сміттєзвалищ тощо.
19 квітня 2016 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» №4355, який покликаний вирішити вищевказані питання.
Завдяки прийняттю законопроекту №4355 територіальні громади, що об'єдналися відповідно до закону, зможуть безперешкодно стати власниками земель за межами населених пунктів, крім земель оборони, земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення на об'єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та інших, які мають важливе значення для держави. Тим сільським, селищним та міським радам, які ще не об'єдналися, передається право розпорядження землями за межами населених пунктів.
Вільне розпоряджання такими землями сільськогосподарського призначення сприятиме розвиткові фермерського господарства. Більше того, це дасть можливість місцевим радам забезпечити учасників Антитерористичної операції земельними ділянками, адже сьогодні права багатьох з них не можуть бути реалізовані через відсутність вільних земельних ділянок в межах населених пунктів.
Незважаючи на те, що з моменту прийняття законопроекту №4355 у першому читанні пройшов рік і він підготовлений до розгляду у другому читанні, він так і не був розглянутий Парламентом.
Зволікання з законодавчим врегулюванням даного питання гальмує реформу децентралізації в земельній сфері та суперечить її основоположним принципам.
Враховуючи вищевикладене, з метою створення достатньої ресурсної бази для розвитку місцевого самоврядування в Україні відповідно до європейських стандартів, підтримки добровільного об'єднання територіальних громад, впровадження прозорого та публічного процесу управління та розпорядження землями за межами населених пунктів,
просимо Вас:
забезпечити якнайшвидший розгляд у другому читанні і прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель» (реєстраційний номер 4355).

Інформував по цьому питанню депутатів заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний. Він зазначив, що проект рішення і сам текст звернення обговорювались на президії і що порушене депутатом питання є слушним, адже землями за межами населених пунктів місцеві ради не можуть розпоряджатись.

Я особисто законопроект №4355, на який опирається депутат Валерій Володимирович, не читав. Шкода, що його нема, можливо він нас переконав би, якби був присутній. Тому є пропозиція оцей політичний підтекст посилання на закон виключити із самого звернення проекту рішення, а суть про те, що треба регулювати на законодавчому рівні розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель залишити як є

Зрештою, із 28 присутніх на сесії депутатів «За» проголосували 17, «Утримались» – 11. Голова районної ради оголосив, що рішення не прийнято. Але питання тут в іншому. Чи то від активності ПП «ВОЛЯ», чи з інших невідомих нам причин, Олександр Григорович побачив у проекті закону «політичну складову?! Проте, сам так і не зміг пояснити депутатам яку саме! Чи ознайомлювався заступник голови райради, перш ніж виносити таку пропозицію, із самим проектом цього закону і чому саме він, а не хтось інший це запропонував? Таким чином можна поставити питання у зворотному напрямку – а чи не містить, власне, така пропозиція заступника голови районної ради тієї ж політичної складової?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАСЛУГИ ЗАВЖДИ ОТРИМУЮТЬ ЗА ПОСЛУГИ

Можливо саме такі політичні ігри з боку влади, яка шукає політику навіть у законах, й наносять шкоду громаді, інтереси якої вона мала б відстоювати і захищати. Адже безпосередньо Дубровицька районна рада повинна бути зацікавлена у підтримці різних законодавчих ініціатив, які б дали можливість радам нашого району самостійно розпоряджатися землями державного значення в інтересах своєї громади. Ось і виходить, що заступник голови райради дозволяє собі коментувати закон, який навіть не спромігся прочитати. А якщо так, то чому запропонував зняти це питання, а не детально розібратись у ньому разом з депутатами?

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
10-07-2017 13:51:56

Ірина

Пане дапутат не про те Ви турбуєтесь. Питання не в тому коли,а чому? Чому народні обранці,аж ніяк не переймаються питаннями громад? А в цьому випадку сам заступник голови райради не підтримав те,що зараз найбільше хвилює простих людей. Звичайно,такі як він без землі не залишаються... Візьмуть де захочуть. Може вже хватить ставити палки в колеса, а пора працювати на користь людей,які у вас повірили і завдяки,яким ви там (райраді) просіджуєте час. Мої спостереження показали,що більшість із вас взагалі не має своєї ні думки,ні позиції. Голосують,як прикажуть і мовчите,мовчите...

оцінити:

5 2
07-07-2017 21:36:43

Толя Попко

Краще позно чем ніколи!

оцінити:

6 1
07-07-2017 20:52:18

Михайло Яковець

Запитання до журналістів!!??? Було 28 квітня, а пишете зараз..Чому??? Стосовно запиту.....Я після голосування і сам здивувався чому не було підтримано даний запит (Хто і як голосував можна побачити на сайті райради)...І як я вже потім зрозумів - скоріше за все політика!!!!! Але чому на сайті про це згадали не відразу після сесії, а після 2 місяців??? Знову політика!!!?????? Чи щось інше?????

оцінити:

8 5

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!