Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НЕВЖЕ ДИТЯЧЕ ВІДДІЛЕННЯ ЗАКРИВАТИМУТЬ? (+фото)

20 червня 2019 3

Чому педіатричне відділення планують закрити?


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: НЕ ВИСТАЧАЄ КОШТІВ НА ПРИДБАННЯ ІНСУЛІНУ! (+ВІДЕО)

Наша редакція поспілкувалася з Красько Наталією Пилипівною, завідуючою дитячим відділенням, яка розповіла про ситуацію, що склалася в стінах Дубровицької районної лікарні.

За словами Наталії Пилипівни, на початку червня цього року медперсонал поставили перед фактом, що педіатричне відділення будуть закривати та переведуть до інфекційного.

«Це неправильно, що нас переводять з кращого відділення в гірше. В інфекції взагалі не було ремонту, а в нашому відділенні ремонт був. Нам дорікають, що в нас невиконання плану ліжкоднів. Я перепрошую, але якщо, для прикладу, в пожежній частині пожеж більше влітку, а зимою менше – хіба не врізають фінансування?», – зазначила пані Наталія.

Медперсонал даного відділення не розуміє, чому саме так. Адже, дитина та її здоров'я має бути на першому плані.

«Щодо ліжок та всього іншого (двері, плитка...), то нам їх давали благодійники суто на дитяче відділення. Педіатрія і дитинство – це в державі повинно бути на першому місці. Ми не проти реорганізації, але це потрібно робити з обдуманим підходом. У дитячому відділенні лікуються діти з різними патологіями. В кожному районному центрі функціонують дитячі відділення. У нашому дитячому відділенні є гральна кімната, де діти можуть гратися та дивитися телевізор. Дітки не сидітимуть на одному місці, вони постійно хочуть рухатися, а для цього потрібне нормальне приміщення, широкий коридор. Шкода просто, що наші співробітники робили ремонт, добивалися всього, просили матеріальної допомоги у благодійників. Також у відділенні є фізпроцедурний кабінет, є маніпуляційна кімната. Потрібно цінувати медичний персонал», - розповідає Наталія Пилипівна.

Працівники дитячого відділення не проти переходити в інше відділення, проте для цього потрібні комфортні та покращені умови. А як відомо, інфекційне відділення за площею невелике та й належних ремонтних робіт там не проводилося.

За словами Наталії Пилипівни, керівництво райлікарні наголосило, аби працівники даного відділення самі шукали шляхи вирішення цієї проблеми.

На дітях, звісно, грошей не заробиш. Також бували ситуації, що в дитяче відділення привозили дітей з неблагополучних сімей. І куди їх направляли? Звісно, що в дитяче відділення, поки не вирішиться їх подальша доля.

Аналізуючи роботу дитячого відділення КНП «Дубровицька ЦРЛ» за 3 місяці 2019 року, слід зазначити, що проліковано 135 дітей (за аналогічний період: 2018 р. – 203 дитини та за 2017 р. – 739 дітей). З пролікованих дітей – 85 хворих на захворювання дихальних шляхів (62%). Дітей-інвалідів проліковано – 7, з них неврологічних – 3, ендокринологічних – 4. В РОДЛ направлено 3 дитини, з них 1 гнійний лімфаденіт, 1 гострий гломерулонефрит, 1 пневмонія. Переважно у стаціонар направлені діти ургентно та спеціалістами ЦРЛ – 67,5 % (91 дитина), ЦПМСД – 32,5 % (44 дитини).

У порівнянні з 2017 роком показники погіршились, у зв'язку із закриттям на ремонт з 11. 06. 18 р. по 09. 07. 18 р.

Основна питома вага пролікованих – це гострі респіраторні захворювання (81 %). Диспансерних хворих оздоровлено: 59 хворих (2017 р. – 76), з них:

- Хвороби нервової системи – 52 %;

- Хвороби серцево-судинної системи – 36 %;

- Інші – 18 %.

Дітей-інвалідів оздоровлено – 2, з них хвороби нервової системи – 64 % (2017 р. – 36 дітей – 52 %). Крім того, планово поступило (ЦПМСД) – 38 % та ургентно + спеціалісти ЦРЛ – 62 %. В РОДЛ направлено 7 дітей. Щодо лікарняних листів по догляду, то їх видано 12. Середня тривалість перебування на л/листку 7, 3 л/дня (2017 р. – 12 л/л, тривалість 5,6 л/дня). Відсоток виконання за 3 місяці 2019 року 108, 4 (порівняно за 3 місяці 2018 р. – 83,3)

Під час підготовки матеріалу до друку, керівництво районної лікарні, як то кажуть, «здало задню». Тож як вирішиться ця ситуація – наразі остаточно не відомо.

Невже район не може протримати дитяче відділення? Звісно, працівники дитячого відділення хочуть працювати в кращих умовах та й загалом, хворі (дітки з батьками) повинні бути забезпечені ліжками та окремою кімнатою під час лікування. І це було б не зовсім правильно, аби діти перебували поруч з хворими з інфекційного відділення (навіть якщо ці відділення будуть перегороджені ширмою). Що це за такі несучасні умови для хворих?

Комфортні умови перебування у лікарні – це найперше, на що звертається увага хворого. Як бачимо з фото, у педіатрії був зроблений ремонт, є всі зручності.

Наразі є й така проблема, що ремонту потребує дах в дитячому відділенні, який через останні сильні зливи почав протікати. На кого ж надіятися? В кого просити допомоги, аби нарешті зглянулися та виділили кошти, щоб "підлатати" дах. Невже знову бігти до благодійників?

Це цілком правильно і законно, коли те чи інше відділення є віддаленим одне від одного. Згідно із законодавчими, санітарно-гігієнічними та будівельними нормами кожне відділення має бути окремо одне від одного. Неприпустимо, наприклад, щоб діти лежали в одних палатах з дорослими, які, окрім іншого, можуть бути хворі на хвороби, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Такі умови не тільки не будуть сприяти одужанню, а навпаки наражатимуть дітей на небезпеку захворіти й іншими хворобами.

Слід зазначити, що згідно статистичних даних, на Дубровиччині проживає 11 707 дітей (дані за 2018 р), і це переважно діти з сільської місцевості (80% від загальної кількості), яких, в разі захворювання, лікують райлікарні.В приміщенні дитячого відділення чисто, охайно, в палатах є ліжка як для діток так і для батьків. Тут передбачені всі умови для перебування з дитиною.

переглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
25-06-2019 20:22:50

Гість прохожий

Коли ми відійдемо від "планової економіки"? недостатньо ліжкоднів!!! Хіба ж то погано, що дітки менше хворіють? цей рік менше наступного більше від цього ніхто незастрахований.
А маленьких діток у інфекційне відділення запхати, напевно у "керівників" діти вже повиростали, тому їм й по***...
Якщо скоротити інфекційне відділення, куди будете дівати тих, що прос**ться після невдалого масового святкування.
Правильніше було розраховувати кількість ліжок від кількості населення, а не від ліжкоднів, ліжкодні явище тимчасове, сьогодні нема, а завтра може бути й перебор.........

оцінити:

4 0
20-06-2019 11:34:26

ГІСТЬ

Жаль, що і районні депутати не переймаються медичними питаннями, а серед них є і лікарі!!!!... і такі "патріоти у вишиванках"" , що бачите себе аж у ВР... тут наведіть порядок, а тоді кудись "пхайтеся"".. підтанцовщики прогнилої системи... ганьба...

оцінити:

13 1
20-06-2019 10:43:47

дубровичанин

актуальна стаття , та ще й на передодні виборів до ВР. Жаль, що до такого безпомічного рівня дійшла лікарня району. Так , давайте, ще запхаємо дітей в відділення ІНФЕКЦІЙНЕ, якого стіни в грибку і інфекції. Мало нам РАДІАЦІЇ і робота щороку зводиться до нуля в оздоровленні дітей!! Так оздоровлення і ліки для постраждалих завжди передбачаються прийнятим бюджетом!!! Хто за нас і наших дітей думає у ВР ???!!!! На окрузі всі лікарні пройшли капітальний ремонт???? До прикладу Зарічне, Володимирець, Вараш, а Дубровиця ЧОМУ НІ???-- тут не такі діти і люди??? Діти заслуговують на таке??? !!! Оце такі зміни робить районне керівництво і головний лікар,??? А в дитячій консультації коли останній раз був капітальний ремонт??? Певно давно пора робити кадрові зміни,бо такої еміграції кадрів , як в лікарні напевно ні в одній структурі немає! І де вивіска про безплатні послуги???!!! Але потрібно подякувати Благодійникам!!!! Добре, що найшлися щирі люди!!!

оцінити:

20 1

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!