Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НЕЗАЛАТАНИЙ БЮДЖЕТ

03 листопада 2017 0

2 листопада у приміщенні Дубровицької районної державної адміністрації відбулась колегія із головами сільських та міської рад, а також з представниками різних структурних підрозділів РДА та керівниками підприємств району. Розпочалась вона із хвилини мовчання якою вшанували загиблого 23 жовтня у зоні АТО Юрія Колесніка. Після цього, до голови РДА звернувся начальник районного сектору ГУ ДСНС Ігор Степанович Гайдиш із проханням від громади району міста, у якому виріс загиблий з тим, аби в честь нього назвати один з навчальних закладів Дубровиці, а також аби Микола Петрушко як голова адміністрації звернувся до Президента України щоб представити Юрія до ордену «За мужність», або Богдана Хмельницького. Голова РДА зауважив що це дуже слушна пропозиція і запропонував також назвати навчальні заклади у районі іменами й тих десяти захисників нашої держави, які теж пішли з життя виконуючи свої обов'язки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИ


Одне з питань засідання колегії стосувалось стану сплати платежів до бюджету та державних цільових фондів по якому доповідав Клюйко Олег Самійлович – начальник Дубровицького відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області.

На обліку у Дубровицькому районі знаходяться 397 суб'єктів господарювання юридичних осіб та 850 фізичних. Найбільшу питому вагу в складі надходжень до місцевих бюджетів становить податок на доходи фізичних осіб – 63% та плата за землю – 10%. З податку на доходи фізичних осіб за поточний рік надійшло 34 млн. 810 тис. грн. – це на 35,5% більше, аніж минулоріч. З плати за землю до місцевих бюджетів надійшло 5 млн. 228 тис. грн., з юридичних - 4 млн. 100 тис. грн., з фізичних – 1 млн. 100 тис. грн.

У своїй доповіді Олег Самійлович найбільше наголосив на проблемі, яка стосується надходжень від сплати за землю. Річ у тім, що стан обліку землі який існує на сьогодні є не в належному стані, що значною мірою ускладнює порядок обчислення сплати податків та призводить до втрат місцевими бюджетами. Дуже багато земельних ділянок використовуються суб'єктами господарювання без правоустановчих документів, що відповідно відбирає у податкового органу законні підстави для здійснення нарахування плати за землю.

Також є проблеми з надходженнями із орендної плати за договорами укладених адміністрацією з сільрадами по невитребуваних паях. У деяких сільських радах району й досі за 2017 рік таких договорів не укладено – це стосується безпосередньо сінокосів, з яких до бюджетів сільрад надходять кошти. Тому, доповідач запропонував провести інвентаризації діючих договорів оренди земельних ділянок несільськогосподарського призначення щодо відповідності ставок орендної плати вимогам Податкового кодексу України та розглянути питання щодо необхідності укладення додаткових угод про збільшення розміру орендної плати за землю. Адже це дозволить виправити існуючу ситуацію. Справа у тім, зазначив начальник Дубровицького відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС, що зараз вони не мають права втручатись та контролювати діяльність підприємців та організацій, а відтак багатьох важелів впливу для зміни податкової ситуації у них нема.

Олег Самійлович зазначив, що із загальної кількості місцевих бюджетів району, а їх є 19, не виконані 6:

  • Бережиицька сільська рада - забезпечено виконання на 97,9%;
  • Великоозерянська сільська рада - забезпечено виконання на 98,3%;
  • Велюнська сільська рада - забезпечено виконання на 98,3%;
  • Нивецька сільська рада - забезпечено виконання на 96,0%;
  • Осівська сільська рада - забезпечено виконання на 96,6%;
  • Туменська сільська рада - забезпечено виконання на 82,7%.

Невиконання затвердженого розпису доходів сільських рад відбулось через ненадходження планових призначень по рентній платі за спеціальне виконання лісових ресурсів та акцизного податку. Але, на його думку, ситуацію можна змінити якщо податкова та голови сільських рад співпрацюватимуть.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!