Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«НІКОЛИ ЗНОВУ» V.S. «МОЖЕМ ПАВТАРІТЬ»

08 травня 2018 0

Восьмого травня світ відзначає закінчення однієї з найбільших катастроф двадцятого століття – закінчення Другої світової війни, яка забрала життя десятків мільйонів людей в усьому світі, відзначившись найбільшою жорстокістю.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Втім, після війни світ не став єдиним, адже чітко почали вибудовуватися два табори держав – демократичний на Заході і соціалістичний на Сході, між якими стрімко зростала напруга, яка вже в 60-их роках ХХ-го століття переросла у холодну війну і мало не обернулася ядерним конфліктом.

Відтоді і почало формуватися два різних погляди на Другу світову війну. Варто зазначити, що у сталінський період (до 1953 року) День перемоги не святкували навіть в СРСР, цю традицію започаткував Хрущов. Адже до того було не до свят, ті, хто вижив внаслідок війни, голоду і репресій, був вимушений відбудовувати зруйновані міста і села, тому було далеко не до парадів і покладань квітів.

У цивілізованому світі, де людина є найвищою цінністю, а демократія – єдино правильною формою правління, навіть подумати не могли, аби зробити зі світової трагедії пафосне свято. Тому Європа відзначає восьмого травня, в день капітуляції останнього бойового підрозділу Вермахту, День пам'яті і примирення, коли вшановують пам'ять загиблих у тій страшній війні, а живі ветерани різних сторін протистояння подають один одному руку.

В Україні, навіть після проголошення незалежності, культ войовничого радянського свята Дня перемоги зберігся, зберігся з пафосними парадами, фальшивими ветеранами, і «ватним» «дєди ваєвалі». Так було до 2014-го року, допоки не відбувся перелом свідомості значної частини українців. Після Революції Гідності українці разом із європейською спільнотою почали вшановувати жертв війни восьмого травня, у День пам'яті та примирення, і почали прикрашати свій одяг маками – символом цього Дня. Втім, разом з тим, День перемоги лишився державним святом з тим же радянським пафосом (хіба що вже без заборонених Георгіївських стрічок), що, по суті, є гібридом суспільної свідомості.

І якщо в Європі 8-е травня відзначається скромно і з гаслом «Ніколи знову», то в Росії 9-го травня нащадки тих «дєдів», які «ваєвалі», кричать: «Можем павтаріть». І «павтаряють»: 1979-1989 – війна в Афганістані (жертви з обох сторін 3,8 мільйони, в тому числі 2378 українців), 1994-1996 – перша Чеченська війна (жертви з обох сторін склали 178 тисяч), 1999-2009 - Друга Чеченська війна (жертви з обох сторін склали 23724 людини), 2008 – російсько-грузинська війна (загинуло 242 людини), 2015 – російське вторгнення в Сирію, бомбардування фосфорними бомбами шкіл і лікарень, хімічна атака (кількість жертв серед мирного населення, в тому числі дітей, досі точно не відома). І, в кінці-кінців, повторили і з нами. Російсько-українська війна розпочалася в 2014-му році та триває досі, і забрала вже понад 10 тисяч життів молодих українських хлопців, які б мали будувати нову Україну. Тому сьогодні не вкладається в голові спільне «свято» з так званим «старшим братом», який всю свою історію веде войовничу політику по відношенню до сусідів, несе смерть і розруху, відверто зневажає загальнолюдські цінності та пишається цим, в ХХІ-му столітті лякає світ міжконтинентальними балістичними ракетами та іншою зброєю масового знищення, а окремі депутати його парламенту відверто заявляють про необхідність бомбардувати Київ, Львів, Берлін і Париж, стерти ці міста з лиця землі і винищити жителів.

Всі ці фактори говорять про те, що є дві ідеології: миру і війни, демократії і тоталітаризму, простої правди і непросвітньої брехні, добра і зла. Перша не хоче повторення трагедії і каже «Ніколи знову», друга каже – «Можем павтаріть». Існувати паралельно в Україні вони не можуть.

переглядів: 529

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!