Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ОБЕРЕЖНО - СКАЗ!

30 жовтня 2018 0

Дубровицьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області повідомляє, що згідно рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубровицькій районній державній адміністрації від 27.10.2018 року № 8 було оголошено неблагополучним, щодо захворювання на сказ, собаки с. Шахи та лисиці в Дубровицькому лісництві ДП «Дубровицьке лісове господарство» введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме:


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ РАЙОНУ!

- с. Шахи, Великоозерянської сільської ради на схід, включно квартал № 7 Озерського лісництва, квартал № 69 Залузького лісництва, на північ, включно квартал № 68,64 Залузького лісництва, на захід, включно квартал № 42,43 Будимельського лісництва, квартал № 1 Озерського лісництва, на південь, включно квартал № 8 Озерського лісництва;

- Дубровицьке лісництво ДП «Дубровицьке лісове господарство» на схід, до с. Залішани Трипутнянської сільської ради, на північ, включно квартал № 95,96 Дубровицького лісництва, на захід, до повороту на с. Крупове, квартал № 100 Дубровицького лісництва, на південь, включно квартали № 97,98,99 Дубровицького лісництва.

Подія (сказ собаки) відбулася 24.10.2018 року о 15.40 годині, в телефонному режимі в Дубровицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини надійшло термінове повідомлення про нанесення покусу собакою жителю с. Шахи. Цього ж дня термінове повідомлення передано завідувачу Бережківської ДДВМ, яка з'ясувала, що потерпілий з дружиною знаходились в Дубровицькій центральній районній лікарні, а собака забитий і закопаний. Місце, де закопана тварина, знав тільки потерпілий.

25.10.2018 року при виїзді на місце події, з'ясовано, що собака, зі слів потерпілого, утримувався, на хуторі «Осьодрож» Великиозерянської сільської ради, за 7-8км. від с. Шахи, безприв'язно. Час від часу прибігала тварина в с. Шахи, де виловлювала домашню птицю.

Зі слів потерпілого, 23 жовтня 2018 року біля 13.00 год. при спробі зловити собаку, тварина нанесла йому покус правої руки. Після чого чоловіком було вбито собаку.

25.10.2015 року начальником Дубровицької районної державної лікарні ветеринарної медицини було відібрано голову від забитої тварини, труп був спалений у ямі, рештки закопані на місці спалення. На подвір'ї та місцях, де перебувала скажена тварина проведена дезінфекція. При відборі голови тварини на дослідження, начальник Дубровицької райдержвентлікарні дотримувався заходів власної біобезпеки, був одягнений в спецодяг та одноразові рукавички, які спаленні разом із трупом.

25.10.2018 року відібрана голова доставлена для дослідження до Рівненської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, де 26.10.2018 року встановлений діагноз сказ, та повідомлено Дубровицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Подія ( сказ лисиці) 22.10.2018 року, для оцінки ефективності пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, старшим єгером Лісівського лісництва ДП «Дубровицький лісгосп» був проведений відстріл лисиці відповідно до рішення ДНПК при Дубровицькій РДА № 7 від 19.10.2018 року. Тварину було застрелено на території Дубровицького лісництва:

- на схід, до с. Залішани Трипутнянської сільської ради;

- на північ, включно квартал № 95,96 Дубровицького лісництва;

- на захід, до повороту на с. Крупове Мочулищанської сільської ради, квартал № 100 Дубровицького лісництва.

- на південь, включно квартали № 97,98,99 Дубровицького лісництва.

Після чого, провів відбір патологічного матеріалу, згідно правил техніки безпеки. Під час відбору було використано захисний одяг та одноразовий ніж. Після проведеної роботи провів спалення трупа тварини, захисний одяг та інвентар, який використовував. На місці забою та спалення лисиці провів дезінфекцію. Незахищеними руками тварини не торкався і в контакті з твариною не був (про що взята відповідна розписка).

23.10.2018 року провідним мисливствознавцем голова лисиці була доставлена в Дубровицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини. Патологічний матеріал був поміщений в морозильну камеру.

25.10.2018 року начальником Дубровицької районної державної лікарні ветеринарної медицини голова лисиці була доставлена до Рівненської регіональної державної лабораторії. Згідно звіту про результати дослідження патологічного матеріалу № 002041 п.м./18 від 26.10.2018 року голова лисиці позитивна на сказ. До зняття карантинних обмежень на неблаг ополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів та диких тварин.

В рамках прийнятого «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Шахи та Дубровицьке лісництво ДП «Дубровицьке лісове господарство», а також оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону, вживаються всі заходи по недопущенню поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз'яснювальна робота серед населення, тощо.

Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження котів та не вакцинованих собак сказом. В зв'язку з цим в черговий раз просимо надати домашніх собак та котів для щеплення проти сказу працівникам держветустанов, а при прояві клінічних ознак захворювання, доставляти або повідомляти спеціаліста для огляду тварини. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

переглядів: 546

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!