Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ПЕНСІЙНІ БОРГИ. ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ

25 січня 2018 2

У 2011 році Дубровицький районний суд буквально засипали позовними заявами пенсіонери, коли з'ясувалося, що «чорнобильський» закон не виконується і пенсіонерам, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсія виплачується не в повному обсязі.

Тоді суд працював тільки на «пенсійні» справи, а окремі заїжджі адвокати сіли на «золоту жилу» в нашому районі і дерли за позовні заяви в три дорога. Кому пощастило першим довести справу до кінця вже давно отримали свої виплати. Але гроші у держави швидко закінчилися і тодішній Прем'єр-міністр Микола Янович Азаров постановив призупинити ці виплати.

У 2014 році новий Уряд на чолі з Арсенієм Яценюком відновив виплати, гарантовані державою, врегулювавши порядок цих виплат Постановою № 440 від 3 вересня 2014 року.

Тепер ніхто не може второпати, кому і як здійснюються виплати. Ходять чутки, що одним виплатили вже по два рази, а інші - з 2011-го року «висять» у багатотисячній черзі. Тому у канцелярії Дубровицького районного суду знову можна бачити величезну чергу людей – всі беруть судові рішення аби відкривати виконавчі провадження та чекати виплат призначених сум.

Як насправді формується і рухається черга на присуджені виплати – спробувала розібратися наша редакція.

Міф перший: якщо людина померла, кошти не виплатять. Це не правда. У разі отримання інформації про смерть заявника подане рішення надсилається до суду, який постановив рішення. Таке рішення може бути повторно подано на виконання спадкоємцем.

Міф другий: існують дві різні черги, одна з яких не рухається. Рішення розподіляються в порядку спадковості відповідно до закону. Перша черга – рішення щодо пенсійних і соціальних виплат, аліментів, відшкодування збитків та шкоди тощо. Тобто, всі «пенсійні» справи розглядаються в порядку першої черги. Друга черга – це рішення, пов'язані з трудовими спорами, третя черга – це інші рішення. Рішення вносяться до кожної з черг за датою їх надходження до органів виконавчої служби. Про включення до черги кожен стягувач повідомляється письмово – з виконавчої надходять листи з посиланням на електронний сервіс Міністерства юстиції з унікальним кодом доступу, за допомогою якого кожен стягувач може переглянути стан виконання свого рішення. Одночасно виконавча служба надсилає боржнику рішення про нарахування та виплату відповідної суми коштів.

Міф третій: щоб отримати кошти, необхідно звертатися до Європейського суду з прав людини. Це також не відповідає дійсності. Виконання рішення українського суду гарантується державою. Звернення до ЄСПЛ щодо невиконання рішення українського суду по цих справах не пришвидшить виплати.

Міф четвертий: Управління пенсійного фонду не має коштів для цих виплат. Передача рішень до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом. Щоправда, така передача дійсно здійснюється тільки після того, коли Управління пенсійного фонду здійснить нарахування виплат за відповідним рішенням. Таким чином виконавча щоквартально передає до казначейства певну кількість рішень, виконання яких гарантується державою, але тільки за умови, якщо пенсійний здійснив відповідне нарахування. У свою чергу бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Погашення заборгованості здійснюється в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Тож якщо підсумувати – дійсно, немає бюджетних асигнувань – немає й виплат.

Скільки і кому саме виплатили – інформація конфіденційна, тому і обростає вся ця історія з виплатами легендами. Втім, швидкість просування у черзі кожен може відслідковувати самостійно. Так ми помітили, що приблизно за півроку Всеукраїнська черга змістилася трохи більше як на 100 осіб. Проте, люди вже не ймуть віри у прозорість черги: «Я подавала документи разом із сусідкою у 2014-му році. Вона вже отримала гроші, а я п'ятдесят тисяч якась там у черзі. Як таке може бути?!» - обурюється жителька міста Дубровиця пані Надія.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (2)
25-01-2018 18:14:32

ivanka

Усім зрозуміло,що ми рухаемся до виборів будуть вони позачергові покаже час ,проте всі великі політичні гравці уже розпочали підготовку .Відповідно ,в стороні не залишився Дубровицький район.Не е великою таемницею,що по нашому виборчому округу два притенденти Яницький і М"ялик.Перший буде йти від влади другий від ВО Батьківщина .Відповідно ,Яницькому в районі треба організувати роботу так ,щоб весь адмінресурс працював на нього .Спроможний це зробити Петрушко ?Пішли дальше попередні вибори Яницькому в районі витягнули хто Сухович ,Киркевич ,Іванов,Пінчук та Стасюк яка була ще і технічним кандидатом .Окремо треба сказати про штаб Яницького його очолював професіонал свеі справи Загайний з Львова.Шо на даний час помінялось ,а помінялись люди ті шо робили вибори знахабніли сіли на фінансові бюджетні потоки і за чей час себе скомпрометували.Тому команда Яницького змушена буде приймати непросте рішення або залишити гоп стоп компанію або завести нових незаплямованих в корупціі людей.І судячи по останніх подіях цей прцес уже розпочато .Питаня в іншому,Яницький людина слова і він своіх не кидае.Перше ,що він зробить попробуе іх відбілити?Чи вдастя йому покаже час.Разом з тим,Яницький розуміе ,що М"ялик і його команда весь час тоже прцювали і прдовжують завойовувати електоральне поле.Поговоремо про платформу М"ялика,а саме про батьківщину .Вона за цей час прибавила чи втратила?Звісно,що втратила і це показали місцеві вибори в ОТГ району особливо наглядно було по Висоцьку.Слабке місце М"ялика і його команди це комісіі.Другим слабким місцем е невміння раціонально розпоражатися фінансовими ресурсами.В парку на плитку він дав 150 тисяч.Скажіть ,який з цього електоральний вихлоп Аніякий і ви в цьому надіюсь зі мною згідні.Скажіть Микульський буде рвати посторонки ?Ні його люди Яницького нейтралізують ще далеко до виборів того ,що е за шо?Возьміть тільки дорогу по Воробинській чи фінансова оборутка з закупівлею сміттевозів .Яницький розумний дядько він покищо нікого не чіпае ,але на футбол літае з ГЕНПРОКУРОРОМ.На закінчення можу тільки сказати ,що е командам над чим працювати ,щоб нас зВАМИ завоювати .І саме головне це моя особиста думка і вона може не збігатись з Вашою і це нормальна людська реакція на ті чи інші подіі.

оцінити:

30 3
25-01-2018 11:51:19

ivanka

Не будучи прихильником Волі я весь час спостерігаю за ціею командою дійсно однодумців ,які зуміли в порівнянні з іншими досягти таких результатів.Спочатку я думала що це партія однодневка проте це виявилося не так.Двері Волі на відміну від інших партій включаючи БМП протягом трьох років після виборів відкриті і Ви в цьому можете переконатись.Вчора моі колеги бачили картину коли іхній депутат заносила запити в міську раду то там був такий шухер ,що вам не передати.Вони бояться Волі як воші в кожусі диклофосу.Тепер мені зрозуміло мудрість Яницького який співпрацюе з ціею командою і впевнена в іхньому успіху.

оцінити:

29 3

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!