Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПЕРШИМ «КІБОРГАМ» - 100 РОКІВ

29 січня 2018 0

Непереможність українських воїнів давно стала легендою – від Київських князів до доби Гетьманщини, від непокірної УПА до сучасних Героїв російсько-української війни. Але рівно 100 років тому відбувся особливий бій, який радянська влада намагалася остаточно викреслити з нашої історії, бо це героїчна сторінка для України і ганебна для більшовизму і «рууского міра».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДРУГИЙ ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

29 січня 1918 року. Колишня Російська імперія після більшовицького перевороту 1917-го охоплена громадянською війною, триває також Перша світова війна, а Українська Народна Республіка посміла заявити про свою незалежність.

Залізнична станція Крути, 130 км. до Києва. 5 годин протистояння, співвідношення сил 1:10. На 400 студентів в основному Київського Університету Святого Володимира (нині – КНУ імені Тараса Шевченка), зовсім юних і не обстріляних, погано озброєних, наступає 4-ох тисячне більшовицьке військо Муравйова, який обіцяє вирізати увесь Київ.

Розуміючи, що у них немає шансів вижити, юнаки з великими втратами зуміли протриматися 5 годин та на 4 дні призупинити наступ ворога.

27 юнаків потрапили в полон, були піддані тортурам та страчені. Михайло Грушевський назвав їх героями, але тільки у 2006-му році цим героям під Крутами встановили перший пам'ятник.

Сьогодні оборону станції Крути порівнюють з обороною Донецького аеропорту. Тому юнаків під Крутами називають першими українськими «Кіборгами».


переглядів: 341

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!