Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ПОДАТКИ В ДУБРОВИЦІ І У ВИСОЦЬКІЙ ГРОМАДІ БУДУТЬ РІЗНИМИ?

03 липня 2018 0

22 червня проходила сесія у Висоцькій сільській раді. На черговій сесії розглядалися найголовніші питання, що стосуються об'єднаної територіальної громади. Зокрема, йшлося про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: А ПОДАТКИ ТО ВЕЛИКУВАТИ (+ВІДЕО)

Було вирішено встановити на території Висоцької сільської ради на 2019 рік такі податки та збори: податок на майно (нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю), єдиний податок для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і віднесені до першої та другої групи платників єдиного податку.

У 2017 році вийшла Постанова Кабміну України «Про затвердження формтипових рішень про становлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». На території Висоцької сільської ради вирішили встановити: - розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку, для об'єктів житлової нерухомості: 1,0 % - житлові будинки, житловий будинок садибного типу, квартира, котедж, кімнати у багатосімейних квартирах, садові будинки, дачні будинки; 0 % - прибудова до житлового будинку;

- розміри ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельного податку, для об'єктів нежитлової нерухомості: 1,5 % - будівлі (приміщення) готельні, офісні, торговельні та для публічних виступів, гаражі, господарські (присадибні) будівлі; 1,0 % - магазини, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі (приміщення) підприємств побутового обслуговування; 0,5 % - інші будівлі; 0 % - господарські (присадибні) будівлі.

І тут почалися дискусійні моменти щодо гаражів та їх оподаткування. Адже, підприємці обурювалися щодо коливання відсотка розміру річних податків. За їхніми словами, Дубровиця прийняла 0,1%. Висоцький сільський голова Гура Людмила Федорівна пояснила: «У червні минулого року на сесії було поставлено 1%. А пізніше вже, в липні, приїжджали підприємці і податкова не прийняла те, що ми приймали 0,5%, бо в Рівне подали копії рішень до 1 липня. А тепер пропонується з 1,5 % до 0,5 %, тобто в три рази менше». Також підприємці були обурені тим, чому їх не попередили про те, що зміни не прийняла Податкова. Людмила Федорівна попросила депутатів внести свої пропозиції, на що ті відповіли аби розмір податку становив 0,1 % для фізичних осіб. Для юридичних лишили 0,5%, для фізичних все ж опустили до 0,1%. Загалом, ставки податку в громаді по деяким пунктам вийшли ще вищі, ніж в Дубровиці. Чи сприятиме це розвитку бізнесу у Висоцькій ОТГ – спірне питання.

Для порівняння візьмемо ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки як для юридичних так і для фізичних осіб міста Дубровиці:

1,0 % - будівлі фінансового обслуговування;

0,8 % - ресторани та бари;

0,7 % - торгові центри, універмаги, магазини, їдальні, кафе, закусочні, будівлі торговельні інші, автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту;

0,5 % - будівлі житлові, будинки (одноквартирні, житлові, котеджі, садибні, дачні, садові), будинки двоквартирні та будинки житлові готельного типу, готелі, ресторани та інші подібні будівлі, будівлі органів державного та місцевого управління, будівлі органів правосуддя, будівлі закордонних представництв, будівлі для конторських та адміністративних цілей, станції технічного обслуговування автомобілів, бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування, вокзали та інші будівлі залізничного транспорту, будівлі міського електротранспорту, будівлі транспорту та засобів зв'язку інші, холодильники, будівлі навчальних та дослідних закладів, будівлі лікарень та оздоровчих закладів;

0,3 % - адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, будівлі професійно-технічних навчальних закладів;

0,2 % - силоси для зерна, склади спеціальні товарні, складські майданчики, склади та сховища;

0,1 % - гуртожитки (для робітників і службовців, студентів, учнів, будинки-інтернати для людей похилого віку, сирітські будинки та сирітські), інші будівлі для тимчасового проживання, гаражі (наземні, підземні, стоянки автомобільні криті, навіси для велосипедів, зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів, будівлі для публічних виступів інші, музеї та бібліотеки, зали спортивні, будівлі нежитлові інші.

До слова, якщо рішення Дубровицької міської ради про встановлення ставки податків опубліковано на офіційному сайті, то на сайті Висоцької ОТГ поки можна ознайомитися тільки з проектом рішення.

переглядів: 777

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!