Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ПОРЯТУНОК «ПОТОПАЮЧИХ» – НЕ ЗАВЖДИ СПРАВА РУК САМИХ «ПОТОПАЮЧИХ»

08 листопада 2017 0

5 листопада о 18:35 год. на пункт зв'язку частини Дубровицького районного сектору ГУ ДСНС у Рівненській області надійшло повідомлення від одного з жителів міста Дубровиця про те, що він у своєму будинку по вулиці Воробинській встановив розтяжку з гранати яка може вибухнути. Диспетчер одразу повідомив Дубровицьке відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області з якого на місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група. Нею було встановлено, що ніякого замінування не було, а «жартівник» перебував у стані сильного алкогольного сп'яніння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДНОВЛЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ ЧАСТИНИ В ДУБРОВИЦІ


Як то кажуть, добре те, що добре закінчується… Але питання у тому, що такий жарт утнув учасник антитерористичної операції. І ось тут перед суспільством постає дуже серйозна проблема. Війна залишає слід на кожному, хто хоча б день брав участь у бойових діях. Повертаючись додому, кожна людина може опинитися в ситуації, коли потребуватиме додаткової медичної та психологічної допомоги.

За час проведення антитерористичної операції на Донбасі її учасниками стали понад 280 тисяч українців, близько 266 тисяч з яких набули статусу учасника бойових дій. Наразі ці громадяни потребують належної уваги до себе збоку держави та надання їм відповідних соціальних гарантій.

Необхідність розв'язання проблем реабілітації учасників АТО нині є одним з найбільш значущих питань, якому повинна приділятись значна увага. Проте, за три роки війни так і не було ухвалено законодавчих змін, які б унормували порядок надання реабілітаційних послуг. З аналізу норм чинного законодавства, зокрема Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні» №2961-IV від 06.10. 2005 р., випливає, що система реабілітації спрямована лише на тих, хто вже має інвалідність. І це парадокс, оскільки реабілітація насамперед потрібна для того, щоб уникнути інвалідизації і запобігти погіршенню фізичного та психологічного стану здоров'я. Жодних спеціальних норм щодо реабілітації військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, чинним законодавством теж не передбачено.

Медики вважають, що у випадку недостатнього лікування з часом поствоєнні симптоми не просто повертаються, а й посилюються. Солдатів, які пережили страхіття війни, часто мучать безсоння, відсутність емоцій, дратівливість особливо, якщо це все підсилювати алкоголем. Для того щоб люди могли нормально адаптуватися до мирного життя, вони повинні пройти лікування. Психологи зауважують, що учасники тих страшних подій важко йдуть на контакт, адже думають, що час усе вилікує і зазвичай тримають усе в собі. Війна, за словами медиків, підриває психологічне здоров'я і потреба в лікуванні з кожним днем зростає.

З кожним днем продовження тривалості антитерористичної операції на Сході країни кількість ветеранів зростає, а отже питання реабілітації військовослужбовців в нашій державі дедалі набуватиме актуальності. Що стосується Дубровицького району, то це питання перебуває навіть не у зародковому стані. Розв'язати всі проблеми лікування та реабілітації постраждалих під час воєнних дій буде нелегко, але це стане можливим при повній мобілізації зусиль державних органів, медиків, волонтерів та за підтримки зарубіжних партнерів. Сподіваємось, що держава таки зверне увагу на цю кричущу проблему і спрямує свої зусилля на її усунення.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!