Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПОВІЛЬНІ КРОКИ ВЕЛИКОЇ РЕФОРМИ

09 листопада 2017 0

Вже четвертий тиждень під стінами Верховної Ради України на площі Конституції триває народний протест, названий організаторами «Велика політична реформа». За перебігом подій продовжує слідкувати інформаційне агентство «Медіацентр Полісся».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 ЖОВТНЯ ПІД СТІНАМИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ


Якщо в перший день акції, 17 жовтня, ситуація була напружена і навіть були окремі випадки шарпанини між активістами і правоохоронцями, то в наступні дні акція перейшла у формат «інтелектуального протесту», без радикальних настроїв і дій. У вівторок, коли Рада голосувала за законопроект «Про імпічмент», організатори запропонували учасникам акції новий формат – відкритий мікрофон. Одна з активістів протесту, журналіст Ліза Богутська зазначила:

Ми не хочемо повторити помилки попереднього Майдану. Коли в людей на сцені були інші цілі, ніж у людей під сценою. Я не політик. Ми такі ж люди, як і ви і пропонуємо сьогодні новий формат нашого протесту. Мікрофон завжди буде серед вас, беріть і кажіть про те, що вам болить.

Тема у тих, кому дістався мікрофон, була одна – "Скільки можна терпіти?".

Хоч у наметовому містечку і заборонені прапори політичних сил, адже більшість мітингувальників не є членами чи прихильниками жодних партій, але вже традиційно зі сцени виступали опозиційні політики: Михайло Саакашвілі, Юрій Дерев'янко, Віктор Чумак та інші. Основною темою народного віче на площі Конституції були бізнес-структури діючого Президента України Петра Порошенка, яких нарахували більше сотні. Детальна інформація про них була розміщена на інформаційних стендах. Юрій Дерев'янко під час виступу зазначив, що завод Порошенка продає в українську армію броньовані автомобілі за цінами, втричі вищими ринкових. Так, машину, вартістю 5 мільйонів гривень за наші з вами гроші ЗСУ купують у Петра Олексійовича за 15 мільйонів. Згадали і про скандали з офшорами, за які в кожній цивілізованій країні Президента відправили б у відставку. Але в нас немає юридичного механізму імпічменту, тому так важливо прийняти цей закон, разом із законом про Антикорупційний суд і новим законом про вибори.

Почута інформація людей дуже обурила. Варто зазначити, що частина мітингувальників налаштована досить радикально. В натовпі лунали викрики: "Ганьба! Банду геть! Винесемо козлів!" тощо. Окремі навіть оголосили голодування.

Основна частина протестувальників, яких на кожне віче з усієї України збирається 3-4 тисячі, не живуть у наметовому містечку постійно. У наметах цілодобово чергують добровольці, в основному – бійці батальйону «Донбас» та інші учасники АТО. Атмосфера у воєнному таборі мирна, хоч кремезні чоловіки у формі й мають загрозливий вигляд. Варто зазначити, що Національної гвардії під Радою стало в рази менше, ніж було в перші дні протесту. Втім, на під'їздах до Києва поліція зупиняла навіть рейсові автобуси і проводила допит пасажирів про мету поїздки у столицю.

Влада на центральних олігархічних телеканалах намагається дискредитувати народний протест, зменшувати його значимість, брехати про реальну кількість мітингувальників, називати учасників двох попередніх Майданів і ветеранів російсько-української війни «мотлохом».

Втім, під тиском протесту Рада таки ухвалила законопроект «Про імпічмент» у першому читанні. Щоправда, трохи пізніше Президент повернув до парламенту законопроект про «Антикорупційний суд». Один з лідерів акції «Велика політична реформа» Михайло Саакашвілі заявив, що влада робить все для того, щоб обманути суспільство, тому буде максимально довго тягнути час, даючи обіцянки, які не має наміру виконувати.

Якщо ви хочете марш мільйонів – буде вам марш мільйонів! – впевнено заявив Саакашвілі зі сцени.

Наступна масова акція анонсована на неділю, 12 листопада. Інформаційне агентство «МЕДІАЦЕНТР ПОЛІССЯ» слідуватиме за подальшим перебігом подій під стінами Верховної Ради, від результатів яких залежить політичне майбутнє нашої держави.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!