Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПРО СТАН БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ НА ТЕРИТОРІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

08 жовтня 2017 0

Про стан забезпечення охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю на території Дубровицької міської рада. Доповідає: заступника начальника Дубровицького відділення поліції Олег Йосипович Сидоришин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕПУТАТИ ЗАСЛУХАЛИ КЕРІВНИКА ГРОМАДСЬКОГО ФОРМУВАННЯ


Працівниками Дубровицького відділення поліції на території Дубровицької міської ради було проведено ряд преветивних заходів, спрямованих на підтримання публічної безпеки та протидії злочинності.

Насамперед, працівниками поліції вживаються заходи щодо покращення оперативного реагування на всі без винятку повідомлення, які надходять до поліції.

На протязі поточного року на території міста забезпечено реагування на 1247 заяв та повідомлень громадян про скоєні кримінальні правопорушення та інші події. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 136 кримінальних правопорушень на території міста, переважна більшість з яких майнові злочини (крадіжки з осель громадян), спричинення різного роду тілесних ушкоджень та вчинення шахрайств. 60% правопорушень розкрито та кримінальні провадження направлено до суду з метою покарання винних.

З приводу незаконного обігу зброї в місті. З незаконного обігу на території міста вилучено 5 гранат, обріз мисливської рушниці, 12 мисливських рушниць, 176 набоїв різного калібру; 4 одиниці холодної зброї та 24 одиниці зареєстрованої зброї за порушення правил зберігання.

Також в м.Дубровиця проживає 342 власники мисливської вогнепальної зброї, у яких на руках перебуває 386 одиниць зброї та 18 власників спец пристроїв для відстрілу гумовими кулями. До адміністративної відповідальності за порушення правил зберігання зброї притягнуто 12 жителів міста.

З приводу незаконного обігу наркотичних засобів. На постійній основі проводиться боротьба з особами котрі причетні до реалізації та споживання наркотичних засобів. Так на протязі року проводилася перевірка під облікових осіб які причетні до споживання наркотичних засобів. Також під час проведення рейдів було вилучено 400 гр. марихуани, а також за інформацією працівників відділення поліції було проведено 14 санкціонованих обшуків, в результаті чого виявлено нарколабораторію та місця збуту тяжких наркотиків.

Так, відносно правопорушників, які проживають на території міської ради складено 480 протоколів про адміністративне правопорушення із яких:

 • 1 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 51 КУпАП (дрібна крадіжка);
 • 2 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 162 КУпАП (порушення правил про валютні операції);
 • 22 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство);
 • 47 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім'ї);
 • 126 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 175 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях);
 • 26 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 176 КУпАП (виготовлення, зберігання самогону);
 • 237 за адміністративне правопорушення передбачене ст. 178 КУпАП (поява в громадських місцях в п'яному стані).

Також в поточному році акцентована увага на виявлення правопорушень пов'язаних з безпекою дорожнього руху, а саме: керування транспортними засобами в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння (виявлено 67 водіїв) та порушень правил стоянки та зупинки (виявлено 98 правопорушень).

Хочу звернути увагу на основні проблеми, які необхідно обговорити – це вирішення на рівні органу місцевого самоврядування наступних питань:

 • установлення відеосистеми «Рубіж» на в'їздах в місто з можливістю фіксації номерних знаків з подальшою передачею даних в загальну базу Національної поліції України, що помітно вплине на виявлення транспортних засобів які перебувають в розшуку та зниження рівня правопорушень;
 • наступним напрямком є активне залучення органів місцевого самоврядування до вирішення проблемних питань соціальної адаптації раніше судимих осіб після їх звільнення з місць позбавлення волі.

Всього на обліках в поліції перебуває 48 осіб які профілактуються:

 • 8 осіб, які перебувають під формальним наглядом;
 • 10 осіб, які перебувають під адміннаглядом;
 • 8 раніше судимих;
 • 8 осіб причетних до незаконного обігу наркотиків;
 • 15 умовно засуджених осіб;
 • 24 особи, що періодично вчиняють насильство в сім'ї.

Забезпечення належної протидії злочинності серед неповнолітніх, що є одним з найактуальніших питань сьогодення. Адже питома вага злочинів, вчинених неповнолітніми у загальній структурі злочинності із року в рік зростає.

На обліку поліції перебуває 3 неповнолітніх, та 6 неблагополучних сімей, у яких виховується 11 дітей. Неповнолітніми вчинено 15 адмністративних правопорушень:

 • потребує спільного вирішення питання щодо захисту від шахрайських дій жителів міста. Непоодинокі випадки, коли жертвами даного виду злочинів стають літні люди, довірливість і беззахисність яких приваблює різного роду злодіїв та інших кримінальних елементів.

Пропоную до цієї роботи долучитися органу місцевого самоврядування та депутатам, під час якої роз'яснювати даним громадянам як не стати об'єктом злочинних посягань, вживати заходів щодо встановлення соціального патронажу над особами похилого віку, які проживають самотньо та потребують допомоги:

 • протидія пияцтву, велику небезпеку для громадян складають підпільні гуральні, власники яких виготовляють та продають за доступною ціною самогон. Постійні відвідувачі таких помешкань, як правило, ведуть асоціальний спосіб життя, вони зловживають спиртними напоями, зазвичай ніде не працюють і схильні до скоєння правопорушень. На протязі 2017 року до адміністративної відповідальності притягнуто 26 жителів міста за виготовлення та продаж самогону, переважна більшість з яких притягується постійно, однак враховуючи мізерні штрафи за даний вид правопорушення правопорушники і надалі продовжують займатися незаконним видом діяльності.

А тому, необхідно створити умови нетерпимості до таких осіб, а також переглянути порядок надання дозволів на продаж спиртних напоїв в торгівельних закладах та режим їх роботи.

На сьогодні існує нагальна проблема – це продаж неповнолітнім спиртних, слабоалкогольних та тютюнових виробів.

Протягом року затримано 22 неповнолітніх за розпиття спиртних напоїв у публічних місцях, зафіксовано 6 випадків, коли дорослі розпивали спирті напої разом із підлітками. За неналежне виховання своїх дітей притягнуто до адміністративної відповідальності 11 батьків;

За звітний період на території міста відбулося 27 масових заходів, участь в яких прийняли майже 70 тисяч громадян. Охорону публічної безпеки і порядку забезпечували 30 поліцейских, та члени громадського формування м.Дубровиця.

Щодо сьогодення. В відділені поліції в новій постійній структурі з урахуванням чисельності населення (1 група на 20-25 тис.) створено 2 групи реагування патрульної поліції, що заступають на службу в цілодобовому режимі.

Основним завданням таких груп є негайний виїзд на виклик, патрулювання визначеної зони відповідальності з метою попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, проведення профілактичної та роз'яснювальної роботи з громадянами, здійснення перевірочних заходів стосовно підоблікових осіб.

Однак, під час створення груп реагування патрульної поліції першочерговою проблемою постало їх забезпечення автотранспортом.

На сьогоднішній день у відділені поліції за групами реагування патрульної поліції закріплено 2 автомобілі котрі перебувають в експлуатації більше 10 років та за своїм технічним станом підлягають списанню.

Відповідальність, яка покладена на нас у зв'язку з розбудовою Національної поліції, є надзвичайно великою. Люди повинні відчути нові підходи та стандарти надання поліцейських послуг.

Саме здійснення поліцією, в тісній співпраці та взаємодії з населенням, на засадах партнерства, ефективної діяльності, дасть змогу досягти позитивних результатів і заслужити високий рівень довіри населення до поліції.

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити, що ми будемо використовувати всі можливості для професійного виконання покладених на нас державою обов'язків по забезпеченню охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки й порядку на території міста та району в цілому.
переглядів: 1K

оцінити:

 • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!