Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПРО ВИКОРИСТАННЯ ID-КАРТОК

07 листопада 2018 0

З 2016 року в Україні запроваджено паспорт громадянина України у формі ID-картки, який містить безконтактний електронний носій.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: В УКРАНІ УДОСКОНАЛЕНО ПОРЯДОК ВИВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН

При цьому нова ID-картка використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше. Однак не слід забувати, що сучасні технології дозволяють підробити паспорт-книжечку зразка 1994 року навіть у «домашніх» умовах, тому такий документ, на жаль, не може бути використано як надійний засіб ідентифікації особи.

Початок використання ID-картки є черговим кроком української держави у напрямі євроінтеграції та розвитку електронного урядування в Україні. Перевагами ID-картки є високий рівень захисту. Саме безпека є головним мотивом запровадження біометричних документів у всьому світі. Завдяки вбудованому електронному чіпу ID-картку на сьогоднішній день неможливо підробити.

При цьому, ID-картка є самодостатнім посвідченням особи без обов'язкової необхідності зчитування даних з чіпу і жодним чином не обмежує можливості українців щодо використання банківськими або іншими послугами.

З початку року Управлінням ДМС України в Рівненській області за 9 місяців 2018 року оформлено понад 30 тисяч ID-карток. За аналогічний період минулого року було оформлено 24 тисячі документів. Загалом за 2017 рік міграційна служба Рівненщини оформила близько 34 тисячі паспортів громадян України у вигляді картки.

Згідно з листами та роз'ясненнням Національного банку України про ідентифікацію особи з допомогою ID-картки від 21.04.2017 року, для того, щоб зчитувати з електронного носія ID-картки дані про особу, в тому числі її місце проживання або перебування, у банків є усі необхідні програмно-технічні комплекси.

Якщо ж у банку немає спеціального пристрою для зчитування даних, то громадянин може в анкеті-опитувальнику банку вказати інформацію про фактичне місце свого проживання, яку підтверджує своїм підписом і несе за це повну відповідальність.

Юридичним підтвердженням відомостей про місце реєстрації є довідка про реєстрацію місця проживання особи, яка видається органами реєстрації. Разом з тим, з метою уникнення ускладнень із підтвердженням місця реєстрації територіальними органами та підрозділами ДМС, разом із ID-карткою безкоштовно на вимогу особи видається паперовий витяг з Єдиного державного демографічного реєстру, який не потрібно носити із собою – він надається лише у випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації і установа не має технічної можливості зчитування ID-картки.

Останнім часом всі найбільш важливі послуги в Україні (окрім банківських, це також медичне забезпечення, документування та інші) поступово позбавляються залежності від реєстрації місця проживання особи. Така реєстрація потрібна лише місцевій громаді для якісного планування систем життєзабезпечення. Варто зазначити, що наразі у багатьох містах створюються реєстри територіальних громад, до яких повинні отримувати доступ всі зацікавлені служби, які можуть самостійно брати всю необхідну для роботи інформацію про місце реєстрації певного громадянина.

Державна міграційна служба України реагує на всі звернення громадян щодо будь-яких штучних обмежень у використанні ID-картки. Водночас такі факти носять виключно локальний характер та після звернення до керівників відповідних установ питання вимагання будь-яких додаткових документів від власників ID-карток, як правило, успішно знімаються.

Для інформування ДМС про факти обмеження в отриманні послуг із використанням ID-картки можна використовувати сервіс «Електронна приймальня» на сайті міграційної служби.

Валентина Іванюк

Головний спеціаліст із зв'язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Рівненській області.

переглядів: 464

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!