Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПРО ЖИТТЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ РОМАНА БЕЗСМЕРТНОГО

03 листопада 2018 2

Роман Петрович Безсмертний - український політик, державний діяч, дипломат, один із авторів Конституції України, кандидат політичних наук.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: В ДУБРОВИЦІ ФУНКЦІОНУВАТИМЕ ВИБОРЧИЙ ШТАБ

Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликанння

Дитинство, освіта.

Народився 15 листопада 1965 року в селі Мотижин Макарівського району на Київщині.

1983—1990 рр. — навчався на історичному факультеті у Київському педагогічному інституті ім. Горького (нині університет ім. Драгоманова), спеціальність «вчитель історії». Служив у армії (1983—1985).

Під час навчання на старших курсах інституту працював у середній школі № 3 у Вишневому Київської області. З серпня 1990 р. почав працювати вчителем історії у Бородянській середній школі № 2 (Київська область), де створив краєзнавчу експозицію.

1997 р. — захистив кандидатську дисертацію «Соціально-політичний устрій українського суспільства (концепція Донцова)», Інститут національних відносин і політології НАНУ.

Політична кар'єра

1994 р. — вперше став народним депутатом України (у ВРУ ІІ скликання). На той час Безсмертному було 28 років.

У Верховній Раді ІІ скликання був секретарем депутатської групи «Державність», пізніше — член групи «Конституційний центр» та згодом голова підкомітету з питань діяльності Ради і самоврядування Комітету з питань державного будівництва, діяльності рад і самоврядування.

Став одним із основних авторів Конституції України, прийнятої 28 червня 1996 р. До того також був одним із авторів Конституційного договору між Верховною Радою та Президентом України від 8 червня 1995 р.

З 1998 по 2002 р. — народний депутат України ІІІ скликання від Народно-демократично партії. Член фракції НДП (травень 1998 — січень 2002 років), член фракції ПРП «Реформи-Конгрес» (з січня 2002 року). Член Комітету з питань державного будівництва, місцевого самоврядування та діяльності рад (з липня 1998 року, пізніше — Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування).

У 1997 році став постійним представником Президента України Леоніда Кучми у Верховній Раді України. Перебував на цій посаді п'ять років — до квітня 2002 р.

Під час другої каденції Романа Безсмертного у Верховній Раді почалася його багаторічна робота із тодішнім екс-прем'єр-міністром Віктором Ющенком та «Нашою Україною». На парламентських виборах 2002 р. був політичним координатором та заступником виборчого штабу опозиційного блоку "Наша Україна".

На парламентських виборах у квітні 2002 р. пройшов у Верховну Раду України ІV скликання від блоку «Наша Україна». На той час був безпартійним. З травня 2002 р. — член фракції «Наша Україна». Член Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування (з червня 2002 року). 3 березня 2005 р. склав депутатські повноваження.

Під час президентських виборів 2004 р. — керівник виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка; заступник керівника центрального штабу коаліції «Сила народу», створеної «Нашою Україною» та Блоком Юлії Тимошенко.

У листопаді-грудні 2004 р. — комендант наметового містечка на Майдані під час Помаранчевої революції.

З березня 2005 р. по грудень 2006 р. — голова Ради партії "Народний Союз Наша Україна".

З 4 лютого по 29 листопада 2005 р. — віце-прем'єр-міністр з питань адміністративно-територіальної реформи в урядах Юлії Тимошенко і Юрія Єханурова.

Після відставки уряду Юлії Тимошенко зайнявся підготовкою «Нашої України» до парламентських виборів 2006 року. Очолив виборчу кампанію блоку «Наша Україна».

Народний депутат V скликання з квітня 2006 р. від блоку «Наша Україна», № 23 у партійному списку. Член Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. У квітні 2007 р. склав повноваження депутата Верховної Ради.

З травня по грудень 2006 р. — голова фракції «Нашої України» у Верховній Раді.

З грудня 2006 р. по липень 2007 р. — голова Центрального виконавчого комітету партії «Народний Союз Наша Україна».

4 квітня 2007 р. призначений заступником Глави Секретаріату Президента України. Перебував на цій посаді до травня 2009 р., після чого знову повернувся до партійної роботи керівником виконкому «Нашої України».

З 24 лютого 2010 р. по 3 червня 2011 р. — Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Білорусь. Роман Безсмертний був солідарний з європейським дипломатичним корпусом щодо подій, що відбулися під час і після президентських виборів у Білорусі в 2010 році. У січні 2011 р. проігнорував інаугурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка.

З березня 2016 р. вступив до лав Аграрної партії України, ставши керівником Центрального апарату партії. Наприкінці 2017 р. склав із себе повноваження керівника апарату цієї політичної партії.

У січні 2018 р., підсумовуючи свою попереднє політичне життя, заявив, що «стомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».

29 травня 2018 р. оголосив про свій намір балотуватися в президенти.

Мінський процес

2015 р. — представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на сході України (Мінський процес). Беручи участь у складних переговорах, він завжди принципово відстоював суверенітет та територіальну цілісність України, наполягав на необхідності першочергового вирішення безпекових питань, припиненні вогню та звільненні заручників.

Роман Безсмертний першим із представників України надав публічності Мінському процесу, відверто розповідаючи про внутрішню «кухню» переговорів з російською стороною та представниками окупованих територій. У квітні 2016 року вийшов зі складу перемовників Мінського процесу.

Особисте життя

Одружений з Тетяною Олександрівною Мокріді. Від першого шлюбу виховує доньку Лілію, у Тетяни Мокріді від першого шлюбу — син Владислав. Спільні діти — Єлізавета та Анастасія.

НАГОРОДИ:

- Орден «За заслуги» I ст. (23 січня 2009)за вагомий особистий внесок у забезпечення створення Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" в м. Батурин, плідну громадсько-політичну діяльність.

- Орден «За заслуги» II ст. (18 січня 2007)за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної, соціальної і правової України та з нагоди Дня Соборності України.

- Орден «За заслуги» III ст. (11 грудня 1996) за заслуги в розвитку української державності, активну участь у конституційному процесі.

переглядів: 368

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (2)
03-11-2018 21:22:35

Маркус

Потрібно додати, що не олігарх. Політик європейського рівня, високоосвічена і талановита людина. Буде добрим Президентом для України і міжнародних відносин. Приєднуйтесь!

оцінити:

4 1
03-11-2018 19:11:04

Рая

Вмієте Ви журналісти зачепити за живе .Думала голосувати за Зеленського ,а тепер прийдеться з свекрухою напару та її подругами голосувати за Вашого Безсмертного .Гарна сім"я ,гарні дітки нічого не скажеш .Від статті тільки позитивні враження.

оцінити:

6 1

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!