Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ МЕЛІОРАТИВНИХ СИСТЕМ

11 травня 2018 0

Минулого тижня відбулася нарада-семінар з міським та сільськими головами району під керівництвом голови райдержадміністрації Миколи Петрушка. Одним з основних питань було питання про меліоративні канали нашого району.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У РАЙОНІ НЕ СТАНЕ ЩЕ ОДНОЇ УСТАНОВИ

За словами Віктора Мельниковича – начальника Зарічненського управління водного господарства: «Близько 40 тис. га землі осушена ще з радянських часів. З липня 2018 року Дубровицьке УВГ буде перетворене в дільницю Дубровицька експлуатаційна дільниця. Новостворена дільниця буде підпорядковуватись Зарічнянському управлінню водного господарства і буде ще один район щодо утримання водного господарства – це Володимирецький».

Останніми роками проблема підтоплень сільгоспугідь є актуальною. Адже меліоративні системи побудовані ще з радянських часів і майже вийшли з ладу і подекуди майже роками не розчищалися.

Також Віктор Васильович наголошував: «Є велика проблема – це підтоплення меліоративних земель. Зробивши аналіз по наданню послуг з регулювання водно-повітряного режиму, то одна сільська рада - не заключила договір. Згідно Закону людина або орендатор має вносити інвестиції в меліоративні землі. Де було підтоплення, то насосну станцію запустили, бо люди в цьому не винні. Якщо насосна станція не перебуває під захистом населеного пункту, то вона не має належного фінансування. Фінансування насосних станцій, що відкачує воду з меліоративних земель (паї чи землі запасу) лягає на власників меліоративних систем, тобто на сільські ради. Слід зазначити, що в сільських радах в комунальній власності знаходяться дамби, а дамби по захисту – це дуже небезпечно. Потрібно їздити, розробляти аналіз використання площ з сільськими головами. Слід зазначити, що в Зарічному всі сільгоспвиробники платять за відкачку води».

Як відомо, дві третини території України перебувають в умовах несприятливого водного режиму. Такі проблемні питання щодо меліорації земель мають вирішуватися зусиллями урядових установ, органами державного управління на місцях, земле- і водокористувачами та сільськими громадами.

переглядів: 355

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!