Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ДЖЕРЕЛ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

09 липня 2018 0

Дубровицький міжнародний відділ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» повідомляє, що за І – ше півріччя 2018 року на виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17. 05. 2010 р.№ 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» лабораторними обстеженнями даної установи охоплено 105 джерел децентралізованого водопостачання (індивідуальні та громадські колодязі).


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО СТАН МІСЬКОГО ПЛЯЖУ В НАШОМУ МІСТІ

За санітарно-хімічними показниками досліджено 72 проби питної води індивідуальних колодязів, з них 10 проб не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що становить 13.9 %, де вміст нітратів перевищує нормативні рівні (понад 50 мг/дм3). Діапазон нітратів коливається від 55,3 мг/дм3 до 144,5 мг/дм3.

За мікробіологічними показниками вода питна із індивідуальних колодязів не досліджувалася.

На адміністративній території Дубровицького району нараховується 45 громадських колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. Із 33-х лабораторно обстежених криниць, 12 (що становить 36,4 %) не відповідали за лабораторними показниками.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 33 проби питної води громадських колодязів, з них 12 проб не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», що становить 36,4 %, де вміст нітратів перевищує нормативні рівні (понад 50 мг/дм3). Діапазон нітратів коливається від 54,5 мг/дм3 до 227 мг/дм3.

За мікробіологічними показниками досліджено 33 проби води в громадських колодязів, з них не відповідає санітарно-гігієнічним нормативам 5 проб – що становить 15,2 %.

По виявлених фактах невідповідності води питної письмово проінформовано органи місцевого самоврядування та власників домогосподарств з наданням відповідних рекомендацій.

Згідно постанови, про яку йшлося вище, проводяться моніторингові дослідження питної води на безоплатній основі із джерел децентралізованого водопостачання на вміст нітратів для дітей віком до 3-х років. Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму. Нітрати потрапляють в організм людини з неякісною питною водою, яка забруднена продуктами розпаду органічних речовин або вмістом азотнокислих солей. Особлива небезпека потрапляння шкідливих речовин у воду, пов'язана з близькістю сільськогосподарських полів, з яких змивають добрива, потрапляючи в найближче водоймище різними шляхами.

Тому категорично забороняється використовувати воду з криниць, в яких вміст нітратів перевищує нормативні показники. Для проведення даного виду досліджень звертатися до Дубровицького міжрайонного відділу за адресою: м. Дубровиця, вул. Шевченка, 54 (тел. 2-03-72).

переглядів: 299

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!