Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

РОСІЯ – ЗОВСІМ НЕ РОСІЯ!

07 жовтня 2016 0

Хочу долучитися і підтримати тих авторів законопроекту «Про заборону використання історичної назви території України та похідних від неї слів в якості назви або синоніму Російської Федерації, використання такої назви для позначення сучасної території Російської Федерації чи будь-якої її частини», котрі винесли його на розгляд Верховної Ради України. Автори цього законопроекту пропонують перейменувати Російську Федерацію на Московію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЛЕНИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ ВЕТЕРАНІВ ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ УПА


Чому? Тому що найменування «Русь» або «Росія» – історична назва територій України. Отож, замість слова «Росія» для позначення Російської Федерації автори законопроекту вимагають використовувати слово «Московія». Ми розуміємо, що цей законопроект, із одного боку, популістський, а з іншого – ми хочемо вкотре нагадати Росії, як вона безсоромно вкрала в України назву «Росія». Тому РФ зовсім не Росія, а Московія. Нині ми хочемо всім нам, українцям, на конкретних і достовірних фактах показати, як саме, за яких обставин і коли Росія вкрала у нас цю назву і присвоїла її собі.

Назва теперішньої Росії протягом століть багаторазово змінювалася, як російська матрьошка – від Залісся, Суздаля, Мокселя, Московщини, Московії, Російської імперії, СРСР до Російської Федерації. В давньоруські часи наші предки назву Русь, до прикладу, для всієї теперішньої України не застосовували, бо ця назва з'являється лише в VI столітті і стосувалася вона території Середньої Наддніпрянщини. Це грецька назва нашої країни в ті часи, а Московія вкрала її собі, бо справжня Русь була на південному заході від московських земель, вона не була захоплена й асимільована московитами. Бувало й так, що час від часу, ця Русь воювала проти Московії самостійно, а також у складі різних коаліцій.

Як вже було сказано вище, Московщина взяла, а точніше вкрала, для себе нову назву – грецьку транскрипцію слова «Русь». Та не існує народів, які би власну назву своєю ж мовою вигадували з іноземної. А Московщина це зробила. Річ у тім, що в середньовіччі, до приєднання України, Москва не могла взяти чи викрасти собі назву Русь, бо всім було добре відомо, що Русь – це Україна.

А тепер, внесімо остаточну ясність у термінологію. Звідки тоді походять слова «русин» і «русь»? Це – трансформація самоназви групи сарматських племен «роксолан». Із часом ці сарматські племена асимілювалися серед місцевих слов'янських племен. Але в IX столітті з'являється версія про перейняття цієї назви місцевими слов'янами від варязьких князів – так звана «Норманська» теорія. Ця теорія була популярна в часи Радянського Союзу. Вона була продажна і брехлива, всупереч правдивої і незаперечної «Історії України-Русі» видатного історика України Михайла Грушевського (одинадцять томів у дванадцяти книгах). Ця теорія, стверджувала, а насправді брехала, про спільне походження українців, росіян і білорусів від єдиного народу Київської Русі, про так звану «спільну колиску трьох братніх народів» і подібну брехню. Чомусь, у радянські часи комуністичний режим суворо заборонив праці, зокрема його капітальну працю «Історія України-Русі», Михайла Грушевського, щоб українці не знали, хто вони такі, звідки взялися та чиї вони діти. Отож, ця теорія насправді фальшива. І це логічно, бо щодо населення українських земель, ми бачимо назву «русь» у подібних варіаціях у IV, VI, VII століттях, коли норманів не було не тільки тут, а й взагалі ніде. Вони з'являються на історичній арені лише наприкінці VIII століття

Оскільки всі слов'янські племена на території сучасної України були дуже споріднені, назва «Русь» поступово поширилася на всю цю територію. І, починаючи з кінця XII століття, вже називають Руссю як східноукраїнські, так і західноукраїнські землі. Вони з того часу і до XV століття і не задумувалися над тим, щоб називатися Руссю. Ідея визріла у XV столітті, коли в Москви виникли амбіції створити в себе «Третій Рим» (а сьогодні скотилася в третій світ) і захопити землі колишньої Київської держави. В той час у деяких офіційних документах Московії з'являється назва «Росія». Як бачимо, навіть не «Русь» (Росія – це грецька назва Русі). Отже, назву для держави взяли навіть не зі своєї мови, а з грецької. Так тривало аж до XVIII століття. Самі піддані держави називали себе московитами і, щоб позбутися «проблеми», наприкінці цього століття імператриця Катерина ІІ мусила видати Указ із забороною називати себе московитами під загрозою кари. Офіційно ж це слово назвою держави раніше зробив Петро І у 1713-му році, прийнявши його як назву царства, а в 1721-му році – як назву імперії. Отже, з легкої руки Петра І і Катерини ІІ Московія стала Росією. Але в європейських документах і на мапах, навіть через століття після Петрового Указу, подекуди продовжували писати «Московія».

Чому, навіть крадучи, Петро І взяв саме грецький варіант «Росія»? Тому що, якби якимось московитам у VI, XV чи XVII столітті сказали, що вони – русини, то ті б дуже здивувалися. Русинами в той час був інший народ, котрий жив у сусідній державі – спершу Русько-Литовській, а потім – Речі Посполитій. Це були предки сучасних українців. Тому справу викрадення назви довелося робити довго, і оминаючи грецьку мову. Серед українців же самоназва «русини» протрималася в центральній частині країни до XVIII століття, а на заході – аж до кінця ХХ, на Закарпатті ж слово «русини» збереглося й донині.

А коли ж українці відмовилися від назви Русь? Перша згадка цієї назви України зафіксована в Київському літописі 1187-го року. Однак до того часу, як ця назва стала основною, минуло чимало століть. До XV століття, коли Москва щойно надумала «запозичити» собі назву Росія, згадок зі словом Україна про наші території в різних літописах назбиралося вже чимало. А домінувати ця назва над Руссю і русинами серед українців стала з ХІХ століття. Так сталося через те, що Москва на той час вже потужно утвердила на нашій території свою імперську владу і не могла твердою рукою утверджувати тут свою самоназву, переводячи назву Русь на Малоросія (але це вже окрема історія). Це був спосіб сповільнення самоідентифікації народу. Та і сам народ, і наші світочі Котляревський, Шевченко та інші для означення росіян далі використовували термін «московити» та «москалі», що походить від назви російської столиці.

Тепер же, в зв'язку з викраденням Московією нашої самоназви «Русь», логічно поставити ще одне запитання. Московити і українці – різні за походженням народи? Однозначно, різні! Це історично і беззаперечно доказаний факт, який має і наукове підтвердження! Росіяни – не слов'яни, оскільки ми – українці. Щоб це доказати не лише історично, а й медико-генетично, проводили багато досліджень над сім'ями росіян і українців у двох поколіннях. Виявили, що ген українців найближчий до наших західних сусідів – хорватів, чехів, словаків, поляків – і лише після цього, дуже незначно, – до росіян. Тобто саме західні слов'янські народи для нас – «браття», росіяни – просто сусіди. Такий результат дослідження був відомий і раніше, але на той час про це не говорили з відомих причин: росіяни і українці – «брати», тільки росіяни – «старший брат».

Не було ніякої «колиски» братніх народів (українців, білорусів і росіян), кожний народ ішов своїм шляхом. Слов'янськими племенами були тільки три: в'ятичі, родимичі та новгородські слов'яни. А п'ятдесят інших племен, які стали основою російської нації, мають угро-фіно-тюрко-монгольське походженя. Тому й намає чого дивуватися, що генетично слов'янським походженням нині можуть похвалитися лише 10–12 мільйонів росіян зі 150. Отож, у судинах росіян тече кров не слов'янська, а угро-фінська і азійська. Росія тільки до Москви (25 %) – європейська, а за Москвою – азійська (75 %). І, хоч абсурдність і фальшивість офіційної московської історіографії абсолютно доказана, Москва все одно намагається збити нас пересічних українців, європейців та інші народи світу, з пантелику. Москва нав'язує свою теорію «трьох братніх народів», але цьому вже ніхто не вірить. Ця абсурдність мені нагадує одну фразу з радянського фільму: «Здравствуйте, я – ваша тётя. Я буду у вас жить». Тобто національна спадковість українців із росіянами була і залишається вимислом, яким охоче послуговується теперішня Москва і теперішній «цар» Росії Володимир Путін.

Якщо потрібні ще докази про те, що росіяни не слов'яни, то можна ще нагадати про дослідження вчених археологів, топо- і гідроніміків, які проводили розкопки на Ростово-Суздальських і Рязанських (терени Московії) землях і не знайшли жодної слов'янської могили. Всі останки були фінського походження. А вчені-топонімики і гідроніміки наводять тисячі назв річок, озер, поселень цього ж походження. У зв'язку з цим, хочу зазначити, що нічого поганого немає в тому, що в росіян фінське коріння. Чим воно гірше за слов'янське? Все залежить не від того, яким було коріння предків, а від того, який цей народ, держава, її цар і васали. Судіть самі.

Якщо нині офіційна Москва визнає те, що вона не Росія, а Московія, і те, що має фінське, а не слов'янське коріння, то повинна, зокрема, раз і назавжди відмовитися від безпідставних зазіхань на українську землю, від приписування собі нашої, начебто давнішої (на п'ять століть) за російську, історії.

Українці – індивідуалісти, а московити – колективісти. Українці схильні до особистісної свободи, московіти – до її утисків; Україна схильна до демократії, Московія – до авторитаризму; в українців – отаман, у московитів – цар; українці миролюбні, московити агресивні. Ще багато чого відрізняє нас, українців, від московитів. Усього й не перелічиш. А щодо споріднення української та російської мов, то тут теж варто внести ясність. Філологи дослідили, що з білоруською мовою наша лексика споріднена приблизно на 90 %, із польською – на понад 80 %, а з російською – на 70 %.

І останнє, що хотілося би сказати. Нас, українців, ніщо не зобов'язує називати Росію за її сучасною назвою. Ми лише зайвий раз показали й нагадали, що вона зовсім не та, за яку себе видає. Вона вкрала нашу колишню назву, нашу історію і привласнила собі, штучно надала собі слов'янського походження… Але ми добре знаємо, що все це зовсім не так. Негоже такій великій державі викрадати та привласнювати в іншої назву, відмовляючись від власної. Називає себе Федерацією – нехай. Та тільки вона не Російська, а Московійська. Ось така історія.





переглядів: 14K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!