Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ШАНОВНІ СУДДІ ТА ПРАЦІВНИКИ АПАРАТІВ СУДІВ! (+ІНТЕРВ'Ю)

15 грудня 2018 0

Щорічно, 15 грудня, своє свято відзначають служителі Феміди - працівники суду. З нагоди професійного свята прийміть вітання і побажання добра, професійних перемог і нових досягнень!


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ВІЙНИ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ З ВЛАДОЮ ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Ваша діяльність має надзвичайно важливе значення в утвердженні принципу верховенства права. Неупереджене, незалежне і справедливе правосуддя – запорука суспільної злагоди, довіри громадян до влади. Це вимагає від працівників суду та судових органів високого рівня знань, досвіду, відданості справі, наполегливості.

Нам вдалося поспілкуватися з суддею-спікером Дубровицького районного суду ОБОРОНОВОЮ Іриною Володимирівною, яка розповіла про наступне

- Розкажіть, будь-ласка, про специфіку роботи суддів. Яка їх головна місія?

- Бути суддею – це не лише професія, це спосіб життя, це цілий комплекс добре відпрацьованих правил поведінки, яких потрібно дотримуватись щодня: як у професійній діяльності, так і в особистому житті. І для ефективного правосуддя потрібні не лише знання законів, а неабиякі вміння керувати діалогом, пом'якшувати суперечності, розуміти і свідомо коригувати свій власний психологічний стан, адже це велика відповідальність поводитися та здійснювати правосуддя таким чином, щоб громадяни нам довіряли. І взагалі, професія судді суттєво відрізняється від інших правничих професій, які пов'язані з захистом громадян і базується на принципі верховенства права. Ця функція й визначає головну місію кожного судді, як невід'ємної частини судової системи України: забезпечити кожному право на справедливий суд, гарантувати неупереджене вирішення спорів, дотримуватись прав і свобод всіх людей, які шукають справедливості.

- Чи є довіра в громадян до судової влади і чи потребує судова система реформ?

- Питання довіри до судової влади є дуже болючим. На жаль, на даний час маємо невтішну статистику довіри громадян до судової влади вцілому, адже із засобів масової інформації тільки й чуємо про корумпованість судів, про непрофесійність суддів і міряють, на жаль, усіх «під одну лінійку». Проте, як свідчить практика, респондентами в таких опитуваннях виступають ті, хто в суді ніколи не був. Але, таким чином, суспільство кидає виклик судовій владі, вимагає повного «перезавантаження» судової системи, через що наразі триває її реформа, і ми достойно приймаємо дану вимогу суспільства. В ДРС (Дубровицький районний суд) усі судді виявили бажання пройти переатестацію в умовах реформування судової системи, яка наразі завершена тільки відносно судді Отупор К.М., стосовно інших двох суддів - ще триває. Кваліфікаційне оцінювання полягає в перевірці судді на предмет його компетентності, доброчесності та дотримання етики. Практично це робиться за допомогою складення іспиту у вигляді тестів та практичного завдання, тестування морально-психологічних якостей судді, вивчення досьє, враховуючи дані НАБУ та НАЗК, висновків Громадської ради доброчесності тощо та проведення співбесіди з членами ВККС, тобто має місце досить ретельний відбір суддівських кадрів. Внаслідок реформи, що триває, довіра громадян України до суддів та судової влади зросла з 2015 року по 2017 рік з 5% до 12%, а це є найбільшим показником росту серед інших гілок влади.

- У мас-медіа неодноразово висвітлюється тема щодо реорганізації судової системи. Яка ситуація у Дубровицькому районному судді?

- Дубровицького районного суду це теж безпосередньо стосується, оскільки 29 грудня 2017 року Президентом України було підписано Указ № 451/2017 про реорганізацію місцевих загальних судів, яким постановлено об`єднати: Дубровицький окружний суд – у Дубровицькому та Зарічненському районах Рівненської області із місцезнаходженням у місті Дубровиця та селищі міського типу Зарічному Рівненської області шляхом реорганізації (злиття) Дубровицького районного суду та Зарічненського районного суду. І 11 вересня 2018 року розпочато процедуру припинення, 26 вересня 2018 року на виконання вищезгаданого Указу Президента здійснено реєстрацію юридичної особи із назвою «Дубровицький окружний суд» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, а зараз Дубровицький районний суд Рівненської області продовжує здійснювати свою діяльність до моменту опублікування повідомлення про початок роботи Дубровицького окружного суду в газеті «Голос України».

- В мережі інтернет ширяться негативні відгуки про роботу суддів. Чи були подібні скарги від людей у сторону наших суддів?

- На жаль, так. Зараз скаргами нікого не здивуєш, а критика судової влади – це модний тренд, проте для демократичного суспільства – це норма. Звичайно, отримувати такі скарги і відповідати по них зовсім неприємно, це відбирає час і нерви, але для цього й створені відповідні дисциплінарні органи, які вирішують підставність чи безпідставність таких скарг. Відповідно, приймають рішення за результатами їх розгляду, проте суддів нашивний показниого суду, на щастя, не було притягнуто до будь-якого виду дисциплінарної відповідальності, тобто скарги були безпідставними, а це, я вважаю, позитивний показник.

- У стінах суду проводяться Дні відкритих дверей, «Уроки справедливості». Скажіть, будь-ласка, хто був ініціатором таких заходів і як сприймають діти подану Вами інформацію?

- Дні відкритих дверей – це планові заходи, які проводились і раніше в суді, а «Уроки справедливості» було ініційовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя». І таку ініціативу я особисто з радістю підтримала та й колективу це сподобалося. Зараз досить часто такі заходи проводяться в нашому суді та стали популярними серед навчальних закладів Дубровиччини. Але, я особисто вважаю, що через сприйняття маленькими серцями поняття справедливості, через прості пояснення суті і ролі правосуддя в суспільстві, можна відновити довіру до судової влади, адже діти - це наше майбутнє, і завтра довіра до суду потрібна буде так само, як і сьогодні. Діти дуже активні, мають змогу спробувати себе в ролі справедливого судді, ставлять безліч цікавих запитань.

- Як довго Ви працюєте на посаді судді? Як поєднуєте роботу із сімейними справами? Адже, працювати суддею - це дуже важка й виснажлива праця.

- На посаді судді я працюю шостий рік і жодного разу не шкодувала про обрану професію, вона була омріяною, оскільки є найвищим щабелем юридичної професії. І ситуація в мене така, яка склалась в багатьох суддів, коли доводиться працювати на великій відстані від дому і можливості переведення не було останніх декілька років в зв'язку з судовою реформою. Але я намагаюсь вміло поєднувати роботу з сімейними справами тому, що сім'я – це найдорожче, це підтримка, це опора, це натхнення для роботи і коли всі рідні тебе підтримують, коли вони здорові - це дає змогу дихати на повні груди, реалізовувати себе не тільки як мама, дружина, донька, але і як суддя. Вони знають мою завантаженість, моє віддане ставлення до обраної професії, рівень відповідальності, тому з розумінням відносяться до мого ритму життя, а я в свою чергу намагаюсь бути хорошою мамою, дружиною, радувати їх смаколиками, а казку на ніч вже й вони можуть розказати.

- Яка справа Вам запам'яталася або ж вразила найбільше? І взагалі, чи переймаєтеся долею громадян (позивача/відповідача), які приходять судитися?

- Запам'ятовуються найбільше ті справи, де учасники вражають своєю байдужістю, надмірною зухвалістю або ж необізнаністю в судовому процесі. Також запам'ятовуються справи з тяжкими наслідками після вчиненого, особливо, якщо ці злочини вчинені ненавмисно. Тоді жаль всіх: і обвинувачених, і потерпілих, і спочатку бувало й плакала над вироками, тому що розуміючи суворість закону, вимушено призначаєш потрібне справедливе й суворе покарання. Тобто, не перейматись чужою долею на такій посаді неможливо, адже ті долі вплітаються в твої думки, в твої особисті справи і робота така, що іноді і вночі не можеш спати через ті випробування, що дає тобі та чи інша справа. Але справедливість не може здобуватись легко, ти мусиш пропустити все через себе, аби прийняти справедливе рішення. Проте, це досвід, витримка, і гарт, як пише Л.Костенко, і той вишкіл, який ми отримуємо на посаді судді, робить нас сильнішими.

Як бачимо, бути суддею – це нелегкий професійний шлях, величезна відповідальність, перебування на вістрі конфлікту та під пильною увагою суспільства. Це обмеження у праві висловлюватися вільно, це постійний контроль за власною поведінкою не тільки у професійному, а й у повсякденному житті. Тож зичимо і надалі віддано служити закону із невичерпною енергією, наснагою та витримкою! Нехай вас, шановні судді, завжди та в усьому супроводжує успіх!

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!